Dvere a okná

Ako: DIY priestorovo úsporné posuvné dvere


Ak máte dvere, ale nemáte dostatok priestoru na otvorenie dverí, rám často zaberá bez akéhokoľvek zakrytia - alebo, čo je horšie, dočasného rozdeľovača záclon, ktorý tam visí kvôli nie-so-dočasné množstvo času. Našťastie majitelia domov, ktorí dúfajú v trochu viac súkromia alebo spôsob, ako skryť obsah skrine, majú lepšie riešenie, ktoré stále zahŕňa záclonovú tyč: namontovanie tenkých posuvných dverí. Táto inštalácia ľahko rozlišuje obytné oblasti a zároveň poskytuje moderný, dokonca priemyselný dotyk. Vyskúšajte tento návod na riešenie problémov, ktorý je možné prispôsobiť všetko veľkosti dverí - to vám zanechá oddelené priestory, po ktorých túžite.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 2 × 2 rezivo, dlhé 8 stôp (4)
- Meracie pásmo
- Tužka
- Ručná píla
- Kovové výstuhy (18)
- 11⁄2 palcové skrutky
- 2-palcové gumené pevné kolieska (2)
- 5 mm preglejková doska (2)
- Vŕtačka
- Jigsaw
- Lepidlo na drevo
- Rukoväte (2)
- Palmová brúska
- Štetec
- Drevená Hrdza
- Lak na drevo
- Závesné krúžky (2)
- Závesná závesná tyč

KROK 1

Najskôr musíte postaviť rám posuvných dverí pre domácich majstrov pomocou reziva 2 × 2. Rozmery vašej zostavy budú do veľkej miery závisieť od veľkosti vašich dverí, takže posuvné dvere sú dostatočne veľké na to, aby zakryli vchod a potom niektoré. K šírke a výške rozmerov dverí sme pridali 2 palce, aby sme určili, akú veľkosť majú naše dvere.

Vystrihnite 2 × 2 drevené kusy na kosti, ktoré tvoria váš rám: dva zvislé stĺpiky, ktoré sú o 2 palce vyššie ako výška dverí a päť vodorovných priečok, každý o 1 palec kratší ako šírka dverí. (Keď na každú stranu pridáte hrúbku zvislého stĺpika s veľkosťou 1 až 2 palce, zistíte, že rám je skutočne o 2 palce širší ako vaše dvere.)

Položte kusy tak, ako je to znázornené na obrázku vyššie, jeden krížik umiestnite hore, ďalší 1 1 2 2 palce od dna a ostatné tri rozmiestnené tak, aby boli rovnako vzdialené (asi 20 palcov od seba).

KROK 2

Zložte všetky drevené kusy pomocou kovových rohových výstuží 1-1⁄4 palca. Zaskrutkujte vzperu v každom rohu rámu - štyri v každom obdĺžniku a ďalšie dve v pravom dolnom rohu, aby bola vaša štruktúra extra robustná.

Pred zaskrutkovaním na miesto dvakrát skontrolujte merania na spodnom priečniku: Musí byť 1-1⁄2 palca od spodku ktoréhokoľvek zvislého stĺpika, aby ste mohli kolieska upevniť vo vnútri rámu a neskôr ich skryť za preglejkovú dosku.

KROK 3

Zaskrutkujte 2-palcové gumové kolieska na spodný priečnik, jeden priamo vo vnútri rohovej ortézy na každej strane.

KROK 4

Rám musíte posilniť priamo tam, kde sa bude ťahať dvere, pretože na tejto strane sa bude veľa ťahať za otváranie a zatváranie vašich kolesových dverí. Zmerajte vzdialenosť medzi druhým a tretím priečnikom zdola a túto dĺžku odrežte od zvyšného 2 × 2 reziva.

Umiestnite tento čerstvo narezaný zvislý kus do druhého obdĺžnika odspodu, kde ste práve merali, a ponechajte dostatočný priestor od vonkajšieho okraja, aby sa zmestil na ťahanie kovových dverí. Zaskrutkujte vodorovné kúsky, aby ste ich držali na svojom mieste, a potom je vaša konštrukcia kompletná!

KROK 5

Vystrihnite svoje dva listy preglejky (zvyčajne dostupné v šírke 4 stopy a 8 stôp) na presné rozmery dreveného rámu, ktorý bude tiež rozmerom vašich posuvných dverí pre domácich majstrov. Jeden zakryje prednú časť rámu a druhú zadnú časť. Väčšina obchodov so železiarskym tovarom veľkých škatúľ vám urobí škrty hneď pri nákupe!

Položte jednu dosku na drevený rám a ceruzkou označte umiestnenie ťahu.

KROK 6

Pomocou vŕtačky a priamočiary pílky vyrežte otvor, ktorý sa hodí na vytiahnutie zapustených dverí. Potom zarovnajte svoje dve preglejkové dosky, vystopujte otvor a vyrežte otvor na druhej doske, aby ste vytiahli ďalšie dvere.

KROK 7

Ďalej nalepte jednu z preglejkových dosieks na rám. Každé 2 × 2 prikryte lepidlom na drevo, preložte preglejku nad ňou, aby ste videli, že strana s otvormi pre dvere sa vycentruje so stranou, ktorá je vystužená, potom sa spustí a zovrie. Nechajte svorky na mieste tak dlho, kým lepidlo špecifikuje, že musí vytvrdnúť.

Po úplnom vyschnutí lepidla otočte posuvné dvere pre domácich majstrov a urobte to isté pre druhú stranu.

KROK 8

Po zaschnutí všetkého lepidla odstráňte svorky a skontrolujte, či preglejkové dosky priľnuli k drevenému rámu. Mali by ste vidieť, že kolieska sú teraz úplne zabudované do dverí, čiastočne prekryté preglejkovou doskou.

KROK 9

Zoberte posuvné dvere pre domácich majstrov, najmä ich okraje, brúskou na dlani.

KROK 10

Je čas dodať posuvným dverám pre domácich majstrov hotový vzhľad! Zafarbili sme si farbu tmavej čokolády, ale môžete si vybrať akúkoľvek farbu zafarbenia (alebo prípadne farbu!), Ktorá doplní schému vášho priestoru. Po zaschnutí škvrny nasledujte vrstvu laku.

KROK 11

Vtiahnite dvere do rozmiestnených vyrezávaných dverí, prilepených lepidlom na drevo.

KROK 12

Zaskrutkujte závesné krúžky na hornú časť dverí, jeden palec od každého konca.

KROK 13

Nakoniec postavte svoje dvere a pripravte sa na ich zasunutie na miesto. Budete chcieť požiadať partnera o pomoc pri držaní posuvných dverí pre kutilov, zatiaľ čo ich umiestňujete na jeho „závesnú“ závesnú tyč. Tu naša záclonová tyč pokrýva steny od steny. Ale ak to tak nie je v prípade vašej súpravy, zdvihnite pár závesov na závesy, aby ste ich pripevnili k jednej stene dverami.

Najskôr posuňte záclonovú tyč cez krúžky dverí a potom zatlačte dvere smerom k stene tak, aby boli dostatočne blízko na to, aby sa mohla záclonová tyč namontovať, ale s dostatočným priestorom na to, aby sa dvere mohli otáčať tam a späť. Posuvné dvere pre domácich majstrov by mali stáť rovno (nie sa nakláňať), s plnou hmotnosťou spočívajúcou na kolieskach, a nie ťahaním za tyč - to je len tam, aby viedli dvere. Teraz skontrolujte, či je tyč dokonale vodorovná a označte, kde sa dotýka steny. (To je miesto, kde sa partner hodí!) Zaskrutkujte tyč na stenu a tento projekt je otvoreným a zavretým prípadom.

Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmením pre jej vážnu závislosť na upcycling.