Kúpeľňa

Ako na to: Snake a Drain


Ak to vyzerá ako had a pohybuje sa ako had, pravdepodobne je had, však? Alebo snáď jeho súprava nástrojov doppelgänger, odtoková závitovka. 1/4-palcová kovová cievka tohto inštalatéra sa nazýva hadím inštalatérom a rozdeľuje prekážky v záchode, umývadle a vane do vane. Až nabudúce váš piest neuvoľní tento upchatie, počkajte, kým zavoláte profesionála, a namiesto toho sa ho pokúste vymáčať pomocou nasledujúcich krokov.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Odtoková šneka (manuálna alebo elektrická)
- Gumové rukavice
- Ochranné okuliare
- Vedro
- Papierové uteráky

KROK 1Najprv musíte chytiť inštalatéra hada, či už ručného alebo elektrického. Niektoré manuálne modely vám umožňujú pripevniť elektrickú vŕtačku, ktorá dáva nástroju väčšiu silu na pretlačenie a rozbitie upchatia.

Vo vašom obchode s vylepšeniami v domácnosti stoja drenážne vrtáky kdekoľvek od pár dolárov za chabý plastový model, ktorého úlohou je vytiahnuť upchatie vlasov na 25 dolárov za dlhšiu, robustnejšiu kovovú cievku alebo viac za elektrický model. Premýšľajte o tom týmto spôsobom: Aj keď by ste mohli minúť viac ako 100 dolárov za servisné volanie, mohli by ste dať tieto peniaze - dokonca len ich časť - na nákup svojho hada za túto a všetky budúce kutilské inštalačné práce. Ak si ich neželáte kúpiť, môžete si požičať jedného od suseda alebo si prenajať hada z miestneho centra na zlepšenie domova za nominálny poplatok.

KROK 2
Predtým, ako začnete, obliecť si gumené rukavice a okuliare (najmä ak ste už predtým vyskúšali chemický odtokový čistič) a mať po ruke vedro. Potom vložte had do odtoku a pomaly posúvajte hadičku do potrubia. Môže to trvať niekoľko pokusov. Akonáhle je to o pár centimetrov, jemne kľukou kľuku, čo spôsobí, že vrták zostupuje dole kanalizácie.

KROK 3
Pri zostupe môže byť potrebné, aby ste v rúrke pevne zatiahli držadlo, aby ste mierne zatiahli držadlo alebo krútili drôtom, ale neodbočujte. V určitom okamihu had dosiahne blokádu. Keď to urobí, otočný hrot ho buď rozbije, keď sa pohybuje dole po rúre, alebo ho chytí, aby ste ho mohli vytiahnuť. Ak je zátkou pevná hmota, závitovková hlava prerazí prekážkou a zabráni otáčaniu. Niekoľkokrát ho kľuknite, aby váš had mal dobrú priľnavosť na dreve, dajte drôtom krútenie, aby ste ho uvoľnili, a pripravte sa na odstránenie.

KROK 4
Ak už nemôžete kŕmiť cievku, jednoducho otočte rukoväť, aby ste hadovi vytiahli späť z odtoku. Šanca je, že drevák vyjde s ním, buď v kusoch alebo ako pevný kus. Oddeľte trosky od svojho hada a vyskúšajte, či vaše rúry nie sú upchaté tečúcou vodou alebo spláchnutím toalety. Ak je to potrebné, začnite zhora a proces zopakujte.

Do budúcnosti si ušetrite problémy pomocou nasledujúcich tipov, aby vaše rúry zostali čisté:

Keď v kuchyni likvidujete odpadky, vždy v chlade (nie horúca voda spláchnuť zvyšky z odtokov drezov. Po vypnutí likvidácie nechajte vodu v prúde najmenej 30 sekúnd, aby ste prepláchli potrubia.

Vo výtokoch z vane jedenkrát týždenne vyberte prepúšťaciu dosku a zdvihnite zostavu aby ste sa dostali k pružine alebo kolískovému ramenu, aby ste odstránili akékoľvek prekážky.

V sprche raz za týždeň alebo podľa potreby odstráňte odtokový kryt a použite ohnutý drôt na vyčistenie zanesených mydlových a vlasy upchávok.

V neposlednom rade nezaobchádzajte s odtokom ako s odpadom! Likvidácia odpadu, umývadlá a odtoky toaliet nie sú určené na skládku odpadu. Aby ste si udržali zálohy na uzde, nikdy nedávajte do potrubia žiadne z nasledujúcich bežných upchávateľov: mastnotu, tuky, kávové usadeniny, gumu, cestoviny, ryžu, škrupiny, detské obrúsky, obrúsky, dámske hygienické výrobky, vlasy, podstielku pre mačky, dentálnu niť , obväzy alebo stavebné materiály, ako sú sadry a podobné zlúčeniny.