Kuchyňa

DIY Lite: Znečistite kuchyňu hrnčekom na kávu


V hmlistom raji chcete, aby bola prvá šálka kávy čo najprístupnejšia. To znamená, že hrnčeky sú pripravené, takže ich môžete nájsť aj so zavretými očami. Ak chcete odstrániť škrabance v skriniach z vašej rannej rutiny, ohradte (a zobrazte) svoje obľúbené šálky v kaviarni pomocou hrnčeka pre domácich majstrov. Tento moderný hrnček sa ľahko spája s hmoždinkami a betónovým podstavcom. Vstrekuje do vašej kuchyne teplo, raňajkový kút alebo nápojovú stanicu, skôr ako sa začne java variť.


NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- drevená hmoždinka s priemerom 11,4 palca
- 5/8 palcová drevená hmoždinka
- drevená hmoždinka 1 4 palca
- Vládca
- Tužka
- Ručná píla
- Nôž
- Vŕtajte vrtákom 5/8 palcov a 1 4 palce
- nechty 2 palce (4)
- Kladivo
- 2,5 kg suchej betónovej zmesi
- Stierkou
- Maliari
- Plastová nádoba (priemer 8 palcov)
- Úroveň
- Lepidlo na drevo
- Penová kefa
- Minerálny olej

KROK 1

Najhrubšia drevená hmoždinka (priemer 1-1⁄4 palca) bude slúžiť ako „kmeň“ vášho hrnčeka. Skráťte ju na 18 palcov. Potom pomocou 5⁄8-palcovej hmoždinky vytvoríte „vetvy“ na zavesenie pohárov; nakrájajte ho na tri kusy, každý s dĺžkou 8 palcov. Každý kus obrúste, aby sa odstránili triesky.

KROK 2

Ďalej vyvŕtajte tri diery do kmeňa, cez ktoré sa môžu posúvať hmoždinky s rozmermi 5,8 mm. Pomocou pravítka označte, kde vyvŕtajte prvú dieru vo vzdialenosti 1 palec od jedného konca smerom dopredu, bude to horná časť stromu. Potom označte druhý otvor 5 palcov od prvého a tretí otvor 5 palcov od druhého.

Ako vidíte na fotografii hotového projektu, horná a dolná vetva prebiehajú rovnobežne, zatiaľ čo stredná je kolmá. Pri rezaní majte na pamäti: Držte kufr pevne jednou rukou a vyvŕtajte hornú a dolnú dieru cez tú istú stranu tohto veľkého hmoždinky pomocou vrtáka s veľkosťou 5 až 8 palcov, potom ju prevráťte, aby ste mohli vŕtať stredná diera kolmá na ostatné.

KROK 3

Aby ste predišli tomu, aby visiace šálky ľahko vykĺzli z ktorejkoľvek z vetiev, vytvoríte na konci každého z najtenšej hmoždinky krátky háčik. Najprv prepnite na 1 4-palcový vrták a vyvŕtajte otvor na každom konci hmoždiniek s rozmermi 5 až 8 palcov (tri vetvy) bez toho, aby ste prepichli celú cestu.

Potom rozstrihnite 1 - 4-palcovú hmoždinku na šesť kusov s dĺžkou 3 - 4 palce. Môžete použiť pomocný nôž alebo malú ručnú pílku - len sledujte svoje prsty. Odložte všetky rezy hmoždinky zatiaľ s výnimkou kufra.

KROK 4

Vezmite koniec kmeňa, ktorý nemá otvor - spodok stromu - a kladivo do štyroch klincov, rovnomerne rozmiestnených po obvode hmoždinky. (Keby boli klince ručičky hodín, boli by na 3, 6, 9 a 12.)

KROK 5

Teraz premiešajte svoj betón. Nalejte suchú zmes do plastového vedra s priemerom približne 8 palcov (približne tak širokým, ako sú vaše konáre dlhé). Potom pridajte toľko vody, koľko odporúča obal a zamiešajte. Vaša mokrá zmes by mala mať hĺbku najmenej jeden palec, aby vytvorila podstatnú základňu pre strom.

KROK 6

Kufr zatlačte na koniec klinca dolu do stredu vedra naplneného betónom. Skontrolujte úroveň, aby ste sa uistili, že palica je dokonale zvislá, a potom odtrhnite 4 dlhé prúžky maliarskej pásky a položte ich cez hornú časť nádoby, aby držali svoj kmeň v pokoji, zatiaľ čo betón vylieči. Nehýbte sa s ním najmenej 48 hodín.

KROK 7

Keď je betón úplne suchý, odrežte plastovú formu. Betónový základ pre lepšiu povrchovú úpravu obrúste.

KROK 8

Vsuňte hmoždinky s rozmermi 5 až 8 palcov cez každý z týchto troch otvorov. Ak sú tlačené presne do polovice, otočte ich tak, aby otvory na koncoch smerovali nahor.

KROK 9

Vytlačte bodku lepidla na drevo do každého zo zvyšných otvorov a vložte krátku hmoždinku so šírkou 1 až 4 palce. Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, nechajte lepidlo po dobu odporúčanú na fľaši.

Nakoniec natrite srsť minerálnym olejom alebo akýmkoľvek iným požadovaným povrchom (bezpečným pre potraviny) - a keď to zaschne, choďte do skrinky, aby ste vybrali všetky svoje obľúbené hrnčeky. Budete ich môcť zavesiť z vášho zostaveného hrnčeka na kávu a užiť si novo organizovaný kuchynský kútik skôr ako ráno!

Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmením pre jej vážnu závislosť na upcycling.