Steny a stropy

Nahraďte dátumové stropy popkanu touto novou textúrou


Sú lacné a ľahko sa inštalujú a maskujú množstvo nedostatkov, ale stropy popcornu sú tiež datované a majú tendenciu vyzerať špinavé už po niekoľkých krátkych rokoch. Odstránenie stropu popcornu (nazývaného tiež „tvaroh“ alebo „akustický“ strop) môže byť komplikované a náročné na čas, ale správne techniky a nástroje vám môžu pomôcť pri rýchlej práci na tejto inak zdĺhavej úlohe. Čítajte ďalej a zistite, ako môžete pomocou neočakávaného nástroja postarať sa o svoj problém s popcornom a použiť novú novú štruktúru.

Zatiaľ čo mnoho stropov pre popcorn je mladších ako 40 rokov, stropy nainštalované pred rokom 1978 môžu obsahovať azbestové vlákna. Tieto staršie stropy by mal testovať azbest odborník na odstraňovanie azbestu. Ak sa test vráti pozitívne, textúru popcornu by mal odstrániť certifikovaný dodávateľ sanácie azbestu. Ak nie je prítomný žiadny azbest, je čas začať!


Keď príde zo stropu, vlhká popcornová textúra sa bude držať všetkého, čoho sa dotkne. Minimalizujte čistenie vyčistením miestnosti, odlepením stien plastovou fóliou a pokrytím podlahy jednorazovou plastovou handričkou. Odstráňte všetky existujúce stropné armatúry a pomocou maliarskej pásky zakryte zásuvky a zakryte elektrické skrinky. Ak má miestnosť stropné svietidlo, pred začiatkom prerušte prívod energie do miestnosti v skrinke ističa. Budete chcieť nosiť staré oblečenie, ktoré môžete zlikvidovať neskôr; Ak nemáte starú obuv, ktorú ste ochotní vyhodiť po dokončení, nasaďte si na obuv pár jednorazových poťahov na obuv.


Naplňte záhradný postrek vlažnou vodou a postrekujte celý strop. Nechajte vodu asi 15 minút vsiaknuť a zjemniť textúru a potom otestujte malú škvrnu stieracím nožom. Ak sa pri škrabaní ľahko vypne, je pripravený na odstránenie; ak sa lepí, znovu nastriekajte a skúste ďalších 15 minút.

Textúra, ktorá bola v určitom okamihu natretá, môže trvať až hodinu nastriekania a testovania, kým nie je dostatočne nasýtená na odstránenie. Avšak stojí za to čakať: Textúra Popcorn, ktorá je tvorená malými penovými guľôčkami zabudovanými v rozpustnej zmesi, je často drobivá, keď je suchá; len prejdenie prstami nad ňou môže uvoľniť niektoré drobivé vlákna. Vlhký strop sa nielenže ľahšie a rýchlejšie odstraňuje, ale odstraňuje aj vzdušné neporiadky.


Najskôr zoškrabte textúru po celom obvode stropu. To vám zabráni v tom, aby ste neskôr narazili na sádrokartónovú pásku, ktorá vedie pozdĺž stropu a trhala ju nožom. Ak chcete odstrániť textúru bez zanechania pruhov - čo sa môže stať, ak je strop príliš suchý alebo sú vaše ťahy náhodné a vynecháte škvrny - pokračujte v práci v častiach asi štyri štvorcové stopy. Podľa potreby pokračujte v striekaní stropu, aby bola štruktúra vlhká a ľahko odstrániteľná.

Držte 6-palcový flexibilný kĺbový nôž Black & Silver® (k dispozícii na hydestore.com; $ 12,16) pod uhlom 45 stupňov k stropu a miernym tlakom sa zdvíha popcornová štruktúra. Ak je dostatočne nasýtený, ľahko sa uvoľní. Flexibilná čepeľ tu funguje obzvlášť dobre, pretože sa mierne pokrčuje, aby sa prispôsobila povrchu stropu, takže môžete odstrániť textúru bez toho, aby ste pod ňou zašpinili sadrokartón.

Je celkom bežnou praxou zoškrabať vlhkú textúru do hárkov a nechať ju spadnúť na plastovú handričku pod ňou. Potom, keď ste hotoví, môžete jednoducho vytiahnuť plastovú fóliu a zviazať všetko do koša.

Ak však pracujete na rebríku a máte pod sebou veľkú nádobu na odpadky alebo dokonca lepenkovú škatuľu, môžete použiť druhý knockovací nôž, ako napríklad 24-palcový nôž MAXXGRIP PRO Knockdown Kn HYDE (k dispozícii na hydestore.com; $ 29.97 Inču), aby ste ju nasmerovali do schránky. Keď zoškrabávate škvrny popcornovej textúry jednou rukou, pripravte si 24-palcový knockovací nôž v druhej ruke, aby ste ho pri páde chytili. Potom môžete mokrú textúru úhľadne vložiť do odpadkového koša alebo škatule. Tento proces nemôžete použiť, ak stojíte na podlahe s nožom pripevneným na stožiar, pretože na stožár budete potrebovať obe ruky.

Prípadné zvyšky, ktoré zostali po starej textúre popcorn, očistite pomocou brúsky na sadrokartónové dosky a potom naviňte na základný náter bieleho stropu.

Nerobte si starosti, ak je váš strop teraz jasný, ale nie úplne hladký. Ak sú stropy konštruované s cieľom pokryť ich popcornovou textúrou, stavitelia sa môžu cítiť pohodlne pri rezaní rohov pri práci s nerovnými panelmi sádrokartónov alebo zle spojenými spojmi, napríklad s vedomím, že tieto nedostatky budú skryté. Valcovanie na obyčajný náter farby nebude maskovať problémy, ale novú textúru (tú, ktorá nie je cítiť sa zastaraný) môže zvýšiť atraktivitu stropu. Jeden z najviac lichotivých typov stropných textúr, známych ako „knockdown“, ponúka hladký a čiastočne strnulý vzhľad.


Sadrokartónové zmesi dôkladne premiešajte s vodou, až kým nedosiahne konzistenciu hustého cestíčkového cesta. Potom ho rovnomerne prilepte na náhradný kus preglejky alebo sadrokartónu ako pokusné zariadenie, vytvorenie konzistentnej a príjemnej knockdown textúry vyžaduje nejakú prax!

Nechajte ho niekoľko minút pôsobiť a potom pomocou 18-palcového alebo 24-palcového noža MAXXGRIP PRO Knockdown vyhladzujte iba špičky ešte vlhkej textúry (k dispozícii na hydestore.com; začínajúce na 24,44 $). Nepoužívajte tlak, ale sotva sa dotýkajte špičiek mokrej zmesi, pričom na strope sú atraktívne kopce a vrcholy zmesi. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď budete mať pohyby pri pohybe ľahšie ako perie.


Keď si budete istí, že na testovacej doske môžete vytvoriť príjemnú textúru, je dobré prijať pomocníka. Špongiou môže váš pomocník aplikovať textúru na strop a pomocou knockovacieho noža môžete postupovať za ním. Skúste pracovať v štvorcových štvorcových stôp z jednej strany stropu na druhú. Pohybujte sa rýchlo a nezastavujte sa, kým nedokončíte celý strop. Budete chcieť udržať vlhkú hranu medzi sekciami, aby ste dosiahli jednotné a profesionálne výsledky.

Obsahom je platená reklama vytvorená v spolupráci so spoločnosťou Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory.