Podlahy a schody

Rýchly tip: Najlepší spôsob, ako odstrániť ďasno z koberca


Aj keď nie ste gumovník, môžete sa stať obeťou lepkavej látky, ak sa brada na betóne vkĺzne do podrážky vašej obuvi. Drsný hosť vás potom sleduje domov, kde zaberá trvalé bydlisko vo vašom koberci. Aj keď môžete byť v pokušení násilne odstrániť prilepeného obyvateľa koberca jeho potiahnutím rukou, tento prístup môže spôsobiť kolaterálne poškodenie jemných vlákien vášho koberca. Aby sa predišlo lepkavej situácii na vyrovnanie lepkavější, dajte vloženú gumu do chuchvalcov - s kockami ľadu!

To je dôvod, prečo sa oplatí vždy skladovať ľad: Zhromaždite kocky ľadu z mrazničky, potom jednu kocku pritlačte priamo do problematickej žuvačky. Teraz, ľad sám o sebe neodstráni gumu z koberca. Keď však necháte ďasno aspoň jednu minútu, zamrzne a stvrdne, vďaka čomu je pre vás hračkou, aby ste ju dali do jedného kusa. Opatrne vyberte a vytiahnite stuženú gumu z koberca pomocou prstov, špachtle alebo noža na maslo. Začnite zdvíhať pozdĺž okrajov a pohybovať sa smerom do stredu brodivej kože, dávajte pozor, aby ste neodstránili kobercové vlákna spolu s ďasnom! Zvládnite túto techniku ​​a v budúcnosti ju môžete dokonca použiť aj na čalúnenie a lepenie oblečenia.

V tomto okamihu by mala byť väčšina ďasien mimo dohľadu a mimo mysle, ale ak zostanú tvrdé zvyšky, zakoreňte ich niekoľkými kvapkami rubu obsahujúceho metylsalicylát (ako krém na zmiernenie bolesti, Bengay). Nakoniec odstráňte zafarbenie alebo škvrny od kobercov zanechané v žuvačke jemným čistiacim prostriedkom na koberce. Opláchnite oblasť teplou vodou, aby ste dostali gumové zabalené obaly!