Kúpeľňa

Rýchly tip: Ľahké osvieženie uterákov do kúpeľa


Bol to dlhý deň, ale nie ste to vy, kto potrebuje horúci kúpeľ - je to váš uteráky. Keď mokré uteráky vyschnú na čerstvom vzduchu, hromadia sa len plesne, aby vás neskôr privítali s nepríjemnou vôňou a špinavým vzhľadom. Ale ani pri špinavých uterákoch na tradičné odstredenie v bielizni sa nedá zabaliť punč potrebný na odstránenie hlbokých zápachov. Ak sa chcete vrátiť na našuchorenú, čerstvú bielizeň do kúpeľa, kopte si hru na bielizeň do vysokej výbavy pomocou pár základných vecí, ocot a jedlá sóda.

Zhromaždite vaše sprosté sprchy a hodte ich do práčky. Túto záťaž si vyhradzujte výlučne na osušky, aby ste nevystavili plesniam, ktoré chcete odstrániť, iné látky. Potom do šálky pridajte šálku bieleho octu a preskočte obvyklých podozrivých, ako sú čistiaci prostriedok a aviváž. Teraz obráťte svoju práčku na najvyššiu teplotu a dajte týmto páchnucim uterákom - a váš jasný nápad - vírte! Ocot porazí plesne spôsobujúce zápach pri kontakte, ale pre dosiahnutie najlepších výsledkov utierajte uteráky druhým, ďalším cyklom, tentokrát s čistiacim prostriedkom, ktorý by ste normálne používali.

Stále vám chýbajú dni svetlejšej bielizne? Vyskúšajte riešenie v dvoch krokoch (a v dvoch cykloch), ktoré sa zameriava nielen na zápach, ale aj na vzhľad opotrebovaných uterákov. Ak chcete získať ďalšiu čistiacu silu, aby ste odstránili nevzhľadné škvrny, pridajte do prvej náplne štvrtinu šálky jedlej sódy. Počas druhého cyklu vhadzujte jeden šálka bieleho octu, aby sa pleseň stala spomienkou (a vaše uteráky ako nové)!