Trávnik a záhrada

3 opravy pre ľadový chodník a príjazdovú cestu


Dni snehu môžu byť dôvodom na oslavu, ale večierok sa zastaví, keď odhadzujete zasnežený chodník, aby ste pod ním objavili zradnú vrstvu ľadu - nehoda, ktorá len čaká. Aj keď vám konvenčná múdrosť môže viesť k tomu, aby ste na tento problém hodili soľ, vzdorujte. Kým soľ bude zrýchľovať topenie, keď táto voda znovu zmrzne, korozívny účinok soli môže prasknúť a poškodiť betón. Namiesto toho použite ktorékoľvek z týchto troch nepoškodzujúcich riešení na rýchle a bezpečné vysporiadanie sa s týmto listom ľadu na vašej vrhnutej ceste alebo príjazdovej ceste.

1. ALKOHOL

Možno ste si všimli alkohol uvedený ako zložka na obale mnohých komerčných odmrazovačov. Je to preto, že štandardný roztok alkoholu s trením 70 percent má extrémne nízky bod tuhnutia, vďaka čomu je ideálnym odmrazovačom. Čím je bod mrazu nižší, tým je menej pravdepodobné, že sa vaše nahromadené zrážky opäť stuhnú do nebezpečného klziska.

V tejto sezóne namiesto toho, aby ste si vyzdvihli ďalšie balenie odmrazovača, ušetrite nejaké peniaze a vyhnite sa čiaram v železiarstve nalievaním alkoholu do ľadových oblastí chodníka. Alebo, pre riešenie, ktoré môžete uložiť celoročne, kombinujte dve časti trením liehom s jednou časťou teplej vody v rozprašovacej fľaši. Roztok rovnomerne rozotrite na povrch chodníka alebo príjazdovej cesty, aby ste pokryli a postupne rozpustili ľad.

2. Chlorid horečnatý

Chlorid horečnatý je bežnou súčasťou mnohých severovýchodných krajín, a to z dobrého dôvodu: Môže účinne topiť ľad pri teplote asi -15 stupňov Celzia a relatívne ľahko zvládnuť mierne až významné hromadenie ľadu. Chlorid horečnatý okrem toho ponúka alternatívu k svojmu náprotivku, chlorid vápenatý, šetrnejší k životnému prostrediu a pre domáce zvieratá.

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov radšej kupujte chlorid horečnatý vo forme peliet než vo forme vločiek. Pelety sa dispergujú ručne cez ľadové dráhy, až kým nie sú rovnomerne rozdelené. Keď pelety chloridu horečnatého prenikajú do ľadu, chemické zložky ho roztopia a vaše zimné starosti sa odstránia.

3. KITTY LITTER

Pre majiteľov domov s domácimi miláčikmi je mačka mimo tašku, že mačiatko je efektívnym spôsobom, ako odvrátiť pošmyknutia, pády a iné škvrny zo zimy. Zatiaľ čo vrh mačiatka v skutočnosti nie je odmrazovačom, pomáha vytvárať trenie, takže môžete získať trakciu po klzkom povrchu.

Ak poletujete z dverí a nemôžete sa dočkať, až sa topí ľad, hodte veľkým množstvom netrhateľného mačiatka po ruke cez ľadový chodník alebo do bráz, ktoré zostávajú po pneumatikách na vašej príjazdovej ceste. Po rozmiestnení týchto granúl získate pevnejšie postavenie na zradnom ľade. Nemáš mačku v dome, alebo si z mačiatka? Nahraďte iné odvážne materiály, ktoré máte náhodou, napríklad piesok, štiepky, piliny alebo krbový popol. Nielenže bude cesta vpred menej klzká, ale vaša kôlňa bude bez spleti!