Nástroje a dielňa

Príručka pre kupujúcich: Vyhľadávače hrebeňov


Ak ste niekedy museli inštalovať police alebo zavesiť zrkadlo na stenu, skôr ste si pravdepodobne hľadali nástenné svorníky. Dôvodom je, že pripevnenie všetkého ťažkého k samotnej sádrokartóne by nakoniec mohlo viesť k tomu, že by sa všetko zhroutilo na hromadu na podlahe. Sadrokartón je nie dostatočne silný na to, aby udržal značnú váhu, takže je najlepšie tlačiť klince a skrutky do klincov, ktoré stekajú nahor a nadol za sadrokartón.

Existuje niekoľko trikov na lokalizáciu stien, ale tieto metódy nie sú spoľahlivé. Spravidla je to rýchlejšie a spoľahlivejšie robiť pomocou nástroja špeciálne navrhnutého pre tento účel - nálezca hrebeňov.

Existuje široká škála nálezcov cvočkov. Ktorý je najlepší? To záleží na vašich potrebách - to je, na type projektov, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou podniknete - a je treba pamätať aj na niekoľko všeobecných hľadísk výberu.

Výber správneho typu vyhľadávača cvočkov

Vyhľadávače hrebeňov sa rozdeľujú do dvoch základných kategórií na základe metódy, ktorú používajú na detekciu cvočkov, buď magnetickej, alebo elektronickej. Jeden nie je vo svojej podstate lepší ako ten druhý; skôr každá z nich ponúka rôzne výhody pre rôzne situácie.

Magnetické zameriavače hrebeňov

Vyhľadávače magnetických čapov používajú silné magnety zo vzácnych zemín na zisťovanie polohy kovových skrutiek alebo klincov, ktoré držia sádrokartónové panely na svojom mieste. Keď posúvate tento typ zameriavača cez stenu, je magneticky priťahovaný na akékoľvek miesto priamo nad klincom alebo skrutkou - budete skutočne cítiť, že sa ťahá týmto smerom, a dokonca môžete vidieť hrebeňový vyhľadávač! (Väčšina magnetických zameriavačov je ľahká a má dostatočne silné magnety, aby sa držali cez sadrokartón.) Magnetické snímače hrotov pracujú do hĺbky asi ¾ palca, čo je väčšinou dostačujúce na nájdenie svorníkov za štandardnou ½ palca alebo 5/8 palcová sadrokartónová stena. Pri vyhľadávaní klinca alebo skrutky ste našli svorník. Pretože upevňovacie prvky pre sadrokartónové dosky sú umiestnené zvyčajne vo vzdialenosti 12 až 16 palcov, odporúča sa presunúť vyhľadávač magnetických svorníkov po stene prudkým pohybom „S“, aby ste ich rýchlejšie našli.

PROS
• Magnetické vyhľadávače cvočkov sú veľmi prijateľné.
• Určia drevené svorníky (pomocou kovových upevňovacích prvkov) a oceľové svorníky.
• Na prácu nepotrebujú batérie.

ZÁPORY
• Pretože namiesto samotného čapu zisťujú kov, môžu v stene zachytiť akýkoľvek druh kovu - napr. Kovový sústruh používaný na zabezpečenie omietky alebo klinca v horizontálnej priečnej doske namiesto vertikálneho čapu, čo umožňuje falošné poplachy ,

Elektronické vyhľadávače hrebeňov

Na druhej strane, elektronické vyhľadávače svorníkov sa pri určovaní polohy drevených svorníkov spoliehajú skôr na interné snímače než na magnety. Cítia zmenu hustoty v priestore za stenou. Aj keď táto technológia môže znieť komplikovane, elektronické vyhľadávače hrebeňov sa ľahko používajú: Jednoducho položte nástroj na plocho proti stene a pomaly ho vodorovne posúvajte. Keď zistí gombík, vydá zvukový alarm a vytvorí vizuálny indikátor v závislosti od konkrétneho modelu.

PROS
• Elektronické vyhľadávače cvočkov sú presnejšie ako magnetické. Majú buď LED obrazovku alebo kontrolné svetlá, ktoré dokážu určiť okraje čapu a presný stred.
• Vysoko kvalitné elektronické detektory cvočkov môžu detekovať cvočky umiestnené hlbšie v stene, než čo dokáže magnet zistiť (až 1½ palca).

ZÁPORY
• Elektronické vyhľadávače cvočkov sú zvyčajne drahšie ako magnetické vyhľadávače cvočkov.
• Vyžadujú batérie; ak sa vybije batéria a nemáte doplnky, môžete v prípade potreby skončiť s nefunkčným nástrojom.

Ďalšie užitočné funkcie

Dnešní nálezci hrebeňov môžu tiež zabaliť ďalší úder: Mnohé sú vybavené tak, že rozširujú užitočnosť nálezca hrebeňov a uľahčujú jeho fungovanie. Z tohto zoznamu identifikujte funkcie, o ktorých si myslíte, že by mohli byť pre vás najužitočnejšie, než urobíte konečné rozhodnutie o tom, ktorý vyhľadávač studov kúpiť. Pamätajte iba na to, že nenájdete príliš veľa z týchto zvončekov a píšťaliek na lacných magnetických modeloch bez napájania z batérie.

  • vstavaná úroveň bublín, ktoré sú k dispozícii na magnetickom alebo elektronickom vyhľadávači čapov, vám môžu pomôcť pri vyrovnávaní políc alebo čokoľvek iného, ​​čo ste pripevnili k stene.
  • vstavaný laser (len elektronické modely) je krok z úrovne bublín nahor. Jediným stlačením tlačidla môžete laser, ktorý ste umiestnili, posvietiť laserom v úplne priamej línii, a to vertikálne alebo horizontálne, čo vám pomôže vyrovnať ďalšie upevňovacie prvky.
  • Nastavenie hĺbky (iba pre elektronické modely) vám umožňuje prepnúť z zisťovania kolíkov ¾-palca hlboko za sadrokartónu na lokalizáciu ľubovoľného počtu objektov až do 1,5 palca pod povrchom. Schopnosť kontrolovať ďalej za povrchom je užitočná na detekciu podlahových trámov pod ďalšími povrchovými krytinami, ako je drevo, dlaždice alebo koberec, ale nebudete chcieť spustiť svoj elektronický vyhľadávač hrebeňov na tejto úrovni po celú dobu. Zvýšenie nastavenia hĺbky spotrebuje viac energie a rýchlejšie vybíja batérie. Prepínanie tam a späť a jeho udržiavanie v režime vyhľadávania hrebeňov pomáha šetriť výdrž batérie.
  • Elektronické vyhľadávače hrobov označené ako „viacúčelové“ sú určené na detekciu ďalších materiálov vo vnútri stien, ako sú napríklad elektrické vodiče pod napätím a plastové rúrky, aby ste nepriklincovali alebo nerezali na nič, čo by mohlo byť problematické.
  • Funkcia „stredového úderu“ (iba elektronické modely) urobí malý otvor v stene priamo nad stredom čapu, čo je optimálne miesto pre vloženie klinca alebo skrutky - nie je potrebné nosiť ceruzkou na jeho označenie.
  • premenlivý vizuálne displeje (iba elektronické modely) vám dá na výber, ako chcete „vidieť“ cvoka. Niektoré elektronické vyhľadávače hŕst vám umožňujú zobraziť digitálnu mapu hrebeňa pod stenou na obrazovke LED, iné majú LED svetlá naprieč hornou časťou, ktoré blikajú, keď je vyhľadávač prejdený cez hrebeň.
  • indikátor batérie (iba elektronické modely) vás upozorní, keď je potrebné vymeniť batérie.
  • ergonomická rukoväť uľahčuje držanie a posúvanie zameriavača a je k dispozícii na magnetických aj elektronických modeloch.

Najlepšie Stud Finders

Po porovnaní komplexného prieskumu zákazníckych recenzií a hodnotení s niektorými z kľúčových hľadísk, ktoré sme uviedli vyššie, sme zúžili trh na tri najlepšie výbery. Začnite nakupovať tu, aby ste našli tie najlepšie nálezce žrebcov pre akúkoľvek úroveň zručností a projekt.


NAJLEPŠIE PRE VÄČŠÍCH ĽUDÍ: C.H. Hanson Magnetic Stud Finder

Priemerní majitelia domov a víkendoví bojovníci pre domácich majstrov sa zhodujú: Je ťažké poraziť jednoduchosť, užitočnosť a cenovú dostupnosť modelu C.H. Hanson. Zatiaľ čo niektoré vyhľadávače magnetických čapov majú iba jeden magnet, tento obsahuje dva (jeden na každom konci) - veľmi malé vyladenie dizajnu, ktoré urýchľuje postup lokalizácie kolíkov prekvapivo veľkým spôsobom. C.H. Hanson tiež obsahuje zabudovanú úroveň bubliniek, vďaka ktorej je ďalším krokom skutočne pripevnenie niečoho na vašu stenu. Keď s tým skončíte, vsuňte tento kompaktný, ergonomický nástroj dlhý tri palce do vrecka alebo ho vložte do zásuvky na kuchynské náradie, až kým ho znova nebudete potrebovať. Kúpte teraz.


Najlepšie pre kutilov: nástenný skener Vivreal

Vivreal nástenný skener vyniká svojou neobvyklou všestrannosťou vďaka svojej schopnosti lokalizovať drevené a kovové stĺpy, medené a oceľové rúry a elektrické vedenie. Je užitočný aj mimo projektov na zavesenie na stenu a je to najlepšia voľba pre všetkých poradcov so zdĺhavým zoznamom úloh. Zariadenie nevyžaduje na prevádzku nič viac ako 9-voltovú batériu a má jednoročnú obmedzenú záruku. Kúpte teraz.


NAJLEPŠÍ PRE PROS: ProSensor Precision Stud Finder

Kľúč k presnosti a použiteľnosti ProSensoru je v rade drobných červených LED svetiel, ktoré bežia pozdĺž hornej časti nástroja. Keď 7-palcový nástroj prešiel cez čap, rozsvietia sa iba svetlá priamo nad čapom, ktoré tesára upozornili na jeho presné umiestnenie. S programom ProSensor je dokonca možné zistiť a rozlíšiť kolíky umiestnené vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov od seba, ako je to často v blízkosti dverí alebo v rohu miestnosti. Aj keď by bolo dobrým vyhľadávačom cvočkov pre takmer každého, vďaka presnosti a širokej detekčnej oblasti ProSensoru je to skutočne skvelé pre tých, ktorí pracujú. Amazon.