Steny a stropy

Zabudnite na majiteľov domov z domova


Pri každej prestavbe má priemerný majiteľ domu tendenciu sústrediť sa hlavne na konečný výsledok, zriedka pochopí, že celkový úspech zvyčajne závisí od zaobchádzania so zdanlivo malými, nevýznamnými podrobnosťami. Dodávatelia poznajú skutočnosť: Je to fáza plánovania projektu, ktorá do veľkej miery určuje silné a slabé stránky výsledku. Z tohto dôvodu skúsení profesionáli podporujú účasť klientov včas a často. Veľa majiteľov domov prijíma proces rozhodovania s chuťou, pretože vie viac alebo menej presne to, čo by chceli dosiahnuť. Ale aj pri najjasnejšej vízii pre danú prácu musia byť slepé miesta.

Zoberme si napr. Zatiaľ čo dodávatelia oceňujú ich dôležitosť pre dobre upravený vzhľad dokončeného priestoru, neprofesionáli o takýchto veciach len zriedka myslia až na poslednú chvíľu, ak tak urobia vôbec. Navyše, aj keď sa priamo zaoberá otázkou tvarovania, priemerný majiteľ domu môže mať stratu, pokiaľ ide o to, ktorú z mnohých možností zvoliť. Koniec koncov, je treba veľa zvážiť, od štýlu domu po veľkosť miestnosti až po počet a povahu výliskov, ktoré už existujú. Našťastie existuje množstvo usmernení a pravidiel, ktoré pomáhajú zjednodušiť to, čo by sa inak mohlo stať komplikovanou a drvivou voľbou.

ŠTÝL
Lišty sa dodávajú v závratnej rozmanitosti, od ozdobených a podrobných až po jednoduché a čisté. Osvedčenou praxou je podnietiť prevládajúci architektonický štýl; lišty vyzerajú najprirodzenejšie, keď ich profily harmonizujú s celkovým estetickým tenorom domu. Aj keď lišta s prepracovaným profilom môže byť pútavá, v súčasnom kontexte je pravdepodobné, že nebude vyzerať správne. Z toho istého dôvodu by minimalistický profil vhodný pre moderný priestor bol v rozpore s ozdobnými kvetmi viktoriánskeho storočia. Inými slovami, starostlivo vybrané lišty dopĺňajú domov bez toho, aby pritiahli neprimeranú pozornosť.

proporcie
Rovnako dôležité je zvoliť vhodný štýl, rovnako dôležité je zvoliť lišty, ktoré sú správne dimenzované podľa rozmerov miestnosti. Dizajnéri sa stále zaoberajú konvenciami, ale všeobecnou praxou je nechať výšku stropu určovať veľkosť obloženia. V miestnostiach so štandardnými stropmi osem stôp si vyberte tenké lišty s výškou od 3 do 6 palcov. Hrubšie a vyššie lišty sa môžu zvážiť, ak strop dosiahne veľkorysejšiu výšku. Ak sú podlahové lišty a korunkové lišty inštalované spolu, nezabudnite uviesť obe veľkosti pre všetky typy obloženia, aby sa podporila vizuálna rovnováha.

KONZISTENTNOSŤ
Z jednej miestnosti do druhej tradícia tvrdí, že môžu byť nainštalované rôzne sady formovacích foriem. To znamená, že v obývacej izbe alebo jedálni nie je neobvyklé nájsť kompletnú súpravu obloženia stien vrátane soklovej lišty, stoličky, lišty na obrázky a lišty. V menej formálnej miestnosti medzitým vidíte len zriedka viac ako jeden alebo niekoľko typov výbavy. Ale aj keď sa počet použitých líšt môže líšiť v závislosti od funkcie miestnosti, majitelia domov sú múdri, aby sa vyhli štýlom miešania. Veľkosť sa môže líšiť, ale v celej domácnosti sa udržiava rovnomerný tvarovací profil. Nekonzistentnosť nikdy nevytvorí nesúhlasný, neurčitý vzhľad.

materiál
Lišty sa dodávajú v množstve materiálov. Tvrdé drevo zo všetkých zvyčajne prikazuje najvyššiu cenu, najmä keď je to „čisté“ - to je bez hrčiek a iných nedokonalostí. V prípadoch, keď majiteľ domu určí škvrnu, je prirodzenou voľbou tvrdé drevo (zvyčajne topoľ). Ak sa majú lišty natrieť, môže sa uvažovať o viacerých materiáloch. Ponúka vzhľad dreva za prijateľnú cenu. Podobne z hľadiska rozpočtu sú MDF (drevovláknitá doska so strednou hustotou) a EPS (expandovaný polystyrén) výlisky, predbežne upravené alebo upravené. Správna voľba materiálu v konečnom dôsledku závisí v prvom rade od požadovaného cieľa a sekundárne od preferencie majiteľa domu alebo rozpočtu, ktorý je k dispozícii pre projekt.

PRO PAKS
Na viac ako 2 200 miestach na celom svete ponúka Home Depot výlisky v širokej škále štýlov, veľkostí a materiálov. Najpozoruhodnejšie sú maloobchodné predajne Pro Paks, ktoré sú vopred namerané a zabalené v množstvách do 60, 80, 120 alebo 160 lineárnych stôp. Ich pohodlie pri uchopení šetrí váš čas a produkt Pro Paks vám ušetrí až 40 percent v porovnaní s nákupom za kus. Zavolajte alebo choďte online a dokonca si môžete zariadiť, aby bol váš Pro Paks pripravený, keď dorazíte do miestneho obchodu.

Pri plánovaní nasledujúceho projektu prestavby nezabudnite čoskoro premýšľať o lištách, aby ste zaistili, že dokončené priestory nebudú vyzerať ohromne a neúplne. Určite sa nechcete dozvedieť o ich životne dôležitej úlohe, len ak si všimnete ich neprítomnosť! Takže nabudúce, keď sa pokúsite priniesť projekt od takmer k úplnému dokončeniu, navštívte domovskú depu, kde nájdete praktické riešenia Pro Paks, vďaka ktorým je pridanie tohto kľúčového dokončovacieho efektu rýchle, ľahké a nákladovo efektívne.

Tento príspevok vám priniesol domáci sklad. Jeho fakty a názory sú názory a názory.