Podlahy a schody

Chytrejší spôsob, ako vytiahnuť vaše podlahy


Práve ste chytili mop, aby ste vyčistili rozliatie alebo vytreli každodennú špinu, ale skutočne urobíte svoje podlahy špinavšie pomocou tohto čistiaceho nástroja? Ak vám zostane špinavá podlaha bez ohľadu na to, koľko čistíte, možno porušujete prvé pravidlo čistenia: najskôr vysajte, potom vysajte druhý. Čistenie podlahy bez prachu, nečistôt a vlasov bez rozmetávania alebo vysávania rozprestiera zvyšky. Ak ste robili túto chybu celý svoj život, môže existovať niekoľko ďalších oblastí, ktoré môžu zlepšiť vaše čistenie. Akonáhle ste úspešne začlenili tento prvý krok, skúste implementovať rovnako dôležité komponenty, ktoré nasledujú, a vaša podlaha bude tak čistá, že by ste ju mohli prakticky jesť.

Správny čistič pre prácu
Je to bežná mylná predstava, že viac mydla sa rovná čistším podlahám. V skutočnosti použitie príliš veľkého množstva peny zanecháva lepivé zvyšky - a tieto lepivé zvyšky môžu zachytávať viac špiny. Či už sa rozhodnete pre domáci alebo komerčný čistiaci prostriedok, vyberte ten, ktorý je pre váš typ podlahy najlepší, a použite ho striedmo.

tvrdé drevo: Skontrolujte, či sú vaše podlahy hotové polyuretánom alebo voskom. Ak sú vaše podlahy utesnené polyuretánom, použite mierne alebo pH neutrálne mydlo s vodou. Vyvarujte sa čisteniu produktov (prírodných alebo komerčných) pomocou kyslých prísad, ktoré môžu časom poškodiť drevo. Ak sú vaše podlahy voskované, použite vlhký (takmer suchý) mop raz za týždeň nanajvýš - aj malé množstvo vody môže spôsobiť deformáciu.
laminát: Rovnako ako v prípade tvrdého dreva je menej vody viac; chcete zabrániť presakovaniu pod laminátové dosky. Vyskúšajte navlhčenie a čistenie miest, ale nikdy používajte komerčný čistiaci prostriedok na podlahy s poľským povrchom.
vinyl: Jedným z najlepších čistiacich prostriedkov pre tento povrch podlahy je roztok octu jablčného muštu a vody. Ocot vďaka svojej kyslosti pomáha odstraňovať nečistoty bez zanechania nahromadenia a zároveň dezinfikuje.
linoleum: Nie tak odolný ako vinyl, tento povrch podlahy vyžaduje miernejší čistiaci prostriedok. Zmiešajte niekoľko kvapiek mydla s horúcou vodou v rozprašovacej fľaši a potom povrch rozstrekujte po častiach. Dokončite to tak, že pôjdete po podlahe čistou vodou z navlhčeného mopu.
Kamenné dlaždice: Mop s pH-neutrálnym, ne-chelatačným čistiacim prostriedkom, ktorý nebude reagovať s minerálmi v kameni. Vynechajte bielidlo, amoniak a ocot, pretože aj malé množstvá by mohli poškodiť tesnenie na podlahách s kamennými dlaždicami.
Obkladačka: Biely ocot a voda vytvárajú pre tento povrch podlahy účinný netoxický čistiaci prostriedok, ktorý eliminuje zápach a je vynikajúci pre domácnosti s domácimi miláčikmi a deťmi.

Dajte to cez Wringer
Reťazový mop alebo „jachtový mop“ je to, čo si väčšina ľudí myslí, keď si myslia, že je „mop“. V závislosti od typu podlahy sa však oplatí zvážiť špongiu. Pri výbere medzi týmito dvoma druhmi majte na pamäti, že strunové mopy absorbujú veľké množstvo vody, takže vyžadujú niekoľko kôl žmýkania, zatiaľ čo špongiový mop drží omnoho menej vody, čo je ideálne pre dreviny a laminátové podlahy.

Keď si vyberiete typ mopu, ponorte mop do čistiaceho roztoku tak, aby bol ponorený až na vrchol hlavy. Nechajte mop absorbovať čistiaci prostriedok a potom vyžmýkajte čo najviac vlhkosti. Pamätajte, že chcete mop vlhký, nie mokrý. V niektorých prípadoch, ako je tomu v prípade drevených podláh, laminátov a linolea, musí byť mop mnohokrát vymrštený, až kým nebude takmer suchý.

Dve vedrá sú lepšie ako jedno
Hygienický nápad: Na oplachovanie použite jeden vedro a jeden na čistenie. Ponorením špinavého mopu do samostatného preplachovacieho vedra môžete vyžmýkať vodu bez toho, aby ste kontaminovali vedro čistiaceho prostriedku akýmkoľvek zvyškom, ktorý sa zachytil. Ak je voda v ktorejkoľvek nádobe príliš znečistená, vymeňte ju, ale nielen vyhodte starú dávku do kuchynského drezu. Mopová voda je plná choroboplodných zárodkov a nečistôt, preto ju zlikvidujte na záchode - nie v tej istej nádobe, ktorú použijete na opláchnutie kurčaťa a zeleniny počas prípravy na dnešné jedlo.

Utrite správnym smerom
Ak by ste maľovali podlahu, začnite s čistením v jednom rohu miestnosti a pokračujte smerom k východu, aby ste sa vyhli kroku, ktorý ste práve vyčistili. Rovnako dôležité je, aby ste venovali pozornosť vzoru, ktorým tlačíte mop. Pre podlahy z tvrdého dreva posuňte prstom smerom k drevenému zrnu; pre podlahy s textúrovanejším povrchom utrite malými číslami osem. Ak narazíte na tvrdohlavé miesta, ktoré sa jednoducho nevyčistia, vráťte sa cez ne čistiacim prostriedkom a handričkou, keď dokončíte celý priechod po podlahe.

Vysielajte to
Na zaistenie dezinfekčnej mopy nabudúce, keď ju vyčistíte, po náročných pracovných dňoch namočte hlavu mopu do zmesi bielidla a vody, aby ju dezinfikovala. Počkajte 10 minút, potom opláchnite a vyžmýkajte prebytočnú vodu. nikdy nechajte mop sedieť v vedre na vyschnutie, inak riskujete tvorbu baktérií a plesní vo zvyšnej vlhkosti. Jednoduchý preventívny krok vytlačenia každej poslednej kvapky by mal uľahčiť a vyčistiť čistenie čistič nabudúce vytiahnite mop.