Interiérový dizajn

DIY Lite: Najpohodlnejší stolík, ktorý dokáže drevo vyrobiť


Každý má obľúbené sedadlo, pohodlný kút obývacej izby, ktorý je ideálny na posedenie, čítanie, prácu, občerstvenie alebo socializáciu. Ale keď sedíte, je ťažké udržať všetky náležitosti na dosah ruky bez toho, aby ste ich kopili do nôh alebo aby ste si priblížili konferenčný stolík bližšie. Preto milujeme návrh riešenia tabuľky C na riešenie problémov. Tento štýl bočného stola sa ťahá priamo vedľa vášho ostrieža, aby poskytol ďalší povrch v okamihu. Vďaka tomu môžete mať po ruke deň R&R - ľahkú čitateľnosť, diaľkové ovládanie a pitie (s táckou), aby sme vymenovali aspoň niektoré. Naučte sa, ako prispôsobiť tento ľahko prispôsobiteľný dizajn pre kutilov podľa svojho existujúceho sedenia a môžete zmeniť svoju preferovanú pohovku alebo kreslo na najlepšie sedadlo v dome.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 8priemyselne 1 × 8 reziva
- Vládca
- Ručná píla
- Lepidlo na drevo
- Oceľové plechy (2) a skrutky
- Skrutkovač
- 8dĺžne 1 × 2 rezivo (3)
- Nastaviť štvorec
- Tužka
- 1 1/2 'konzoly (8) a skrutky
- Brúsny papier
- Vŕtačka
- 3 'skrutky do dreva (16)
- Moridlá a laky na drevo
- Štetec
- Svorky

KROK 1

Začnite tým, že pripravíte stolovú dosku. Vystrihnite dva kusy z 1 × 8, každý s dĺžkou 22 palcov.

KROK 2

Na zostavenie týchto dvoch kusov do stolovej dosky položte dĺžky vedľa seba. Na 22-palcové strany, ktoré sa stretnú v strede, naneste lepidlo na drevo. Po zaschnutí lepidla priskrutkujte dve oceľové platne, aby ste spevnili spodnú stranu stola.

KROK 3

Ďalej pomocou 1 × 2 vytvorte drevený rám s hĺbkou 1 až 2 palce s presnými rozmermi stolovej dosky. Odrežte dva 22-palcové dlhé kusy, každý s jedným koncom rezaným pod uhlom 45 stupňov. Vystrihnite tretí kus na 14-1 / 2 palca dlhé pomocou oba konce sú rezané pod uhlom 45 stupňov. Vystrihnite 13-palcový kus pre štvrtú stranu rámu.

Rám položte tak, aby dva najdlhšie kusy boli rovnobežné, pričom zúžené konce smerujú proti sebe. Položte 14-1 / 2-palcový kus (s obidvomi koncami zmiernenými) medzi 45-stupňové konce, aby vytvorili dva pokosové spoje. Krátky, 13-palcový kus by sa mal zmestiť na otvorený koniec obdĺžnika.

KROK 4

Na oba kúsky v každom rohu naneste lepidlo na drevo, potom nechajte uschnúť. Zaskrutkujte konzolu vo vnútri každého rohu pre ďalšiu podporu.

KROK 5

Opakujte kroky 3 a 4 a vytvorte druhý identický rámec. Jeden bude použitý na podporu stolovej dosky, zatiaľ čo jeho dvojča bude tvoriť základ tabuľky. Oba piesky obrúste.

KROK 6

Teraz je čas urobiť štyri nohy stola zo zvyšných 1 × 2. Pretože stôl v tvare C je navrhnutý tak, aby sa posúval po strane sedadla, dĺžka nôh (a teda výška vášho stola) bude závisieť od rozmerov gauča alebo kresla, s ktorým ho budete používať. Zamyslite sa nad tým, ako pevne chcete, aby doska sedela oproti lakťovej opierke kresla. Ak chcete, aby do značnej miery spočívala na lakťovej opierke, odrežte štyri kusy rovnakej dĺžky asi o 1 až 2 palce kratšie ako je výška lakťovej opierky. (Pamätajte, že základňa stola je postavená z 1 × 2, čo znamená, že základňa je vysoká 1 až 2 palce.)

Napríklad strana nášho gauča je vysoká 25 palcov, takže som nohy stola 23 1/2 palca dlhé. Keď pridáte základňu a stolovú dosku, celá tabuľka bude o niečo vyššia ako 28 palcov.

KROK 7

Označte, kde sa vaše nohy spoja so základným rámom, ktorý bude sedieť na zemi. Dve nohy sa pripevnia na každý koniec jednej strany 14-1 / 2 palca, držanú dvomi skrutkami za kus; tieto štyri diery označte ceruzkou. Potom pomocou pravítka odmerajte päť palcov pozdĺž 22-palcových strán rámu a urobte si značky pre druhý pár nôh.

Vyvŕtajte malé vodiace otvory pre skrutky, aby ste ich ľahšie vložili a aby sa zabránilo praskaniu dreva.

KROK 8

Rám otočte na bok, aby ste mohli nohy priskrutkovať zospodu na rám. (Nezabudnite, dve skrutky na jednu nohu.) Pre lepšiu väzbu použite lepidlo na drevo pred spojmi pred pridaním skrutiek.

KROK 9

Akonáhle sú nohy pripevnené k základni, pripevnite rám, ktorý podopiera stolovú dosku, podľa rovnakého postupu, aký ste použili v krokoch 7 a 8. Inými slovami, označte škvrny pre skrutky, vyvŕtajte otvory pre pilotov, na kĺby naneste lepidlo. a priskrutkujte nohy k rámu.

KROK 10

Doprajte stolu lakťovej opierky bohatý dotyk. Zafarbili sme ich v dvoch odtieňoch: tmavá čokoláda pre nohy a stredne hnedá pre stolovú dosku. Nechajte škvrnu úplne vyschnúť a potom stôl zalepte lakom.

KROK 11

Akonáhle sú všetky kusy suché, prilepte stolovú dosku k hornému rámu. Použite svorky, aby ste udržali tlak, akokoľvek dlho lepidlo odporúča ako čas schnutia. Na konci dňa si budete môcť odpočinúť misku popcornu a nápoj na víťazstvo na svojom novom, praktickom stole v tvare C, zatiaľ čo vy kopnete späť na pohovku a relaxujete pred televízorom.

Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmenie pre jej vážnu závislosť na upcycling.