Interiérový dizajn

DIY Kids: Ručne vyrobený stôl so skrytým úložiskom hračiek


Prázdniny vždy prinášajú nový domov hračiek, hier a remeselníckych súprav do domu. Poď január, zápasíme s tým, kam dať všetko! Navyše sme nedávno premenili našu herňu na rodinnú kanceláriu pre domáce a domáce podnikanie. Potrebovali sme miesto na uloženie všetkých tých nových hračiek, niečoho, čo by fungovalo v tomto preformátovanom priestore - hračkárskej škatuľke, ktorá by nevyzerala z miesta v štúdii. Z galvanizovanej plechovej vane, prefabrikovanej stolovej dosky a krátkych nôh na nábytok sme preto postavili super-jednoduchú skladovaciu hruď na hračky. Nielen, že tento kus ukladať hračky a hry, ale tiež zdvojnásobí (dokonca trojnásobok a štvornásobok!) Ako konferenčný stolík, laptop okná a opierky nôh. Ak si chcete vyrobiť vlastné úložisko hračiek, postupujte podľa jednoduchých pokynov uvedených nižšie.


ÚROVEŇ ZRUČNOSTI: JEDNODUCHÁ
Konštrukcia tohto projektu sa opiera o niekoľko základných, prefabrikovaných dodávok a je veľmi jednoduchá. Jediné, čo potrebujete, je vŕtačka!


NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Prefabrikované 24-palcové stoly
- Brúska na palmy (voliteľné)
- Brúsny papier
- Gélové škvrny
- handry
- Penové kefy (2 až 4)
- Gumové alebo latexové rukavice
- Polyuretán
- Tužka
- Teplovzdušná pištoľ
- 17 galónová pozinkovaná cínová vanička
- 5 1/2 stôp lana (najmenej 3/4 palca hrubé)
- 4 "až 6" stolové nohy (4)
- Vŕtačka s kovovým vrtákom
- Blatníky (8)
- Orechy (4)
- Nastaviteľný kľúč alebo kľúč na kľúče

KROK 1Ak chcete vyrovnať prípadné škvrny na svojej prefabrikovanej doske a zabezpečiť najlepší konečný povrch, dajte mu niekoľko kôl brúsenia. Začnite hrubým brúsnym papierom so zrnitosťou 80, potom prejdite na list so 150 zrnami a dokončite jemným brúsnym papierom so zrnitosťou 220. (Na rýchle pokrytie veľkej plochy povrchu môžete použiť brúsku na dlaň alebo tu prilepiť listy). Prípadné drevené nábytkové nohy, ktoré plánujete pripevniť, tiež obrúste.

Dôkladne utrite drevo navlhčenou tkaninou, aby ste odstránili všetok zvyškový prach a nechajte ho uschnúť.

KROK 2

Ďalej: morenie dreva. Ak už nepracujete v dobre vetranom priestore, presuňte sa do jedného a nasaďte si ochranné rukavice. (Aby ste si udržali gumové alebo latexové rukavice na malých zápästiach detí, môžete si ich navliecť páskou alebo gumičkami.)

Zafarbili sme stolovú dosku gélovou škvrnou, ktorá je oveľa hustejšia ako jej tekuté náprotivky, a preto je pri odpúšťaní začiatočníckymi kutilmi viac odpustenia. Gélové škvrny pred začiatkom veľmi dobre premiešajte; keď je pripravený, mal by mať konzistenciu veľmi hustej omáčky. Potom rozotrite škvrnu penovými kefami a pracujte v smere k drevenému zrnu.

KROK 3

Nechajte škvrnu sedieť tak dlho, ako to odporúča výrobca, a potom prebytočnú škvrnu utrite čistou handrou. Pre hlbšiu a rovnomernejšiu farbu naneste dve alebo viac vrstiev. (Len medzi jednotlivými aplikáciami nechajte škvrnu úplne vyschnúť.)

Po dokončení farbenia naneste polyuretán na utesnenie a ochranu povrchu. Funguje dobre buď aerosólový sprej alebo polyuretánový nástavec. Pred ďalším pokračovaním projektu nechajte drevo úplne vyschnúť.

KROK 4

Ak chcete, aby stolná doska bola bezpečne na vani, musíte pripevniť peru. Vyriešili sme to vytvorením tesnenia z hrubého lana! Otočením vane zhora nadol na spodnú stranu drevnej dosky zistite, kde presne chcete lepidlo prilepiť, a ceruzkou sledujte jej obrys.

KROK 5

Potom lano prilepte za horúca asi 3/4 až 1 palec vnútri tejto ceruzky pozdĺž celého kruhu. Tento prsteň bude sedieť vo vnútri vane, keď vymeníte vrchnú časť a zabráni tak skĺznutiu dreveného kolesa.

Ak lano nedostanete dostatočne hlboko do vane, horná časť nebude sedieť v jednej rovine. Ihneď po nalepení lana skontrolujte, či sedí. Ak ho potrebujete upraviť, môžete lano odtrhnúť, zoškrabať horúce lepidlo a znova naň ísť. (Našťastie to je je spodná strana, takže si nikto nikdy nevšimne vaše počiatočné chyby, ak to potrebujete opakovať!)

KROK 6

Mohli by ste byť hotoví práve teraz ... alebo si môžete pripevniť nejaké nohy, aby bol váš stôl trochu vyšší. Ak sa chystáte na druhú stranu, otočte vaňu hore nohami a pomocou priamky nakreslite čiaru ceruzky priamo cez stred dna vane a označte jej priemer. Vytvorte druhú čiaru cez stred v uhle 90 stupňov k prvej línii. Potom označte asi 1 1/2 až 2 palce od okraja na každom konci týchto čiar ceruzky, aby ste usmernili umiestnenie vašich štyroch nôh stola.

KROK 7

Vyvŕtajte otvor pri každej značke a pripevnite nohy umiestnením podložky na obidve strany plechovky a utiahnutím matice na vrchu (vo vnútri vane) pomocou kľúča.

Kov z pozinkovanej cínovej vane je pomerne tenký a má k nej určitý prirodzený ohyb. Ak položíte nohy na stôl, bude sa v nej hrať trochu a hojdať sa. Nejde o skladovanie predmetov, ako sú vypchaté zvieratá, prikrývky a spoločenské hry, ale stôl by sa nemal používať ako náhradné miesto. Ak potrebujete, aby bol váš stôl stabilnejší, vyberte si žemle, ktoré sú kratšie, alebo nohy preskočte.

KROK 8

Namontujte späť veko a váš stôl je kompletný! Aj keď sa používa na ukladanie hračiek, vyzerá to skôr ako dospelí. Žiadny náhodný okoloidúci by nikdy nevedel, že je plnený plyšovými zvieratami, detskými hrami a podobne, vďaka čomu je ideálny na skrývanie rozptýlených hračiek minút predtým, ako dostanete prekvapenú návštevu od suseda. V skutočnosti, budovanie tohto bude vaše deti tak hrdé, že by mohli byť dokonca vzrušený aby si po jednom dni odložili svoje hračky.