Kuchyňa

Ako na to: Čistite sklo na rúru


Poznáte príbeh: Po uvarení veľkého jedla - najmä potom, čo ste to niekoľkokrát týždenne urobili - sa mesačne postriekané mastnota a neidentifikovateľné kúsky nalepeného jedla nevyhnutne stanú zahmlievaním skla okna vašej rúry. Nedochádza k žiadnym škodám, ktoré by vám umožnili akumuláciu gunk na chvíľu, ale skôr alebo neskôr musíte vyčistiť rúru na pečenie, a to nielen z dôvodu vystúpení, ale aj na udržanie výkonu a životnosti vášho spotrebiča. Úlovok? Čistenie skla rúry je zriedka ľahké, najmä ak od posledného vynaloženia úsilia uplynulo veľa času. V skutočnosti môže byť čistenie skla skutočne nepoškvrnené. Môže to byť ťažšie ako čistenie interiéru rúry, najmä ak máte to šťastie, že vlastníte model so samočistiacim režimom (ktorý bohužiaľ málo čistí sklo). Dokonca aj čistenie stojanov na rúry môže byť omnoho menej fuškou, pretože existujú spôsoby, ako vykonať prácu, ktorá vyžaduje pomerne malú námahu. V porovnaní s týmito ďalšími úlohami je čistenie skla rúry náročné na prácu, ale je to nekomplikovaná práca a pravdepodobne už vlastníte všetko, čo potrebujete pre túto prácu.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Prášok na pečenie
- Voda
- Sklenená miska
- handrička z mikrovlákna
- Ručné vákuum (voliteľné)
- Žiletka (voliteľné)

KROK 1

Začnite prípravou rúry. Po skontrolovaní, či sú vypnuté, úplne otvorte dvere a odstráňte všetky voľné kúsky čereného jedla. Pri práci venujte osobitnú pozornosť oblasti, kde sa sklo rúry stretáva s dverami. Ručné vákuum uľahčuje vyťahovanie drobkov zo švu, ale navlhčená látka funguje dobre pri štipnutí.

KROK 2

Začnite zmiešaním jedlej sódy a vody do účinného prírodného čistiaceho prostriedku. V malej miske skombinujte jednu polovicu šálky alebo celú šálku jedlej sódy s dostatočným množstvom vody, aby ste vytvorili hustú pastu podobnú holeniu. Pastu rovnomerne rozotrite po pohári rúry av prípade potreby pridajte trochu vody na rovnomerné pokrytie. Nechajte sedieť najmenej 15 minút.

KROK 3

Nechajte pastu dostatočný čas na to, aby spracovala špinu uvoľňujúcu špinu, a potom pokračujte v utieraní pohára čistou navlhčenou utierkou z mikrovlákna (alebo akoukoľvek handrou, ak je čerstvá). Potom sklo dôkladne opláchnite vodou. Potom povrch utrite dosucha, pričom dajte pozor, aby ste pozbierali všetku zvyškovú sódu na pečenie.

KROK 4

V závislosti od stavu dvierok rúry, keď ste začali, môžete mať ešte jeden krok k riešeniu. Ak po nanesení a utretí pasty tvrdo vyhorené zvyšky mastnoty odstránite pomocou britvy jemne zoškrabaním! Dokončite vysávanie zvyškov (alebo ich utrite handričkou) a potom ich znova utrite čistou navlhčenou handričkou.

V extrémnych prípadoch - napríklad, ak bývate v prenájme, v ktorom nebolo okno rúry po rokoch vyčistené - nemusí prírodná pasta zabaliť dostatok energie. Aby ste túto prácu dokončili, možno budete musieť zvoliť silnejší, kupovaný a potenciálne toxický roztok. Ak idete touto cestou, postupujte podľa pokynov na etikete produktu. Pre mňa však nadčasová kombinácia jedlej sódy a vody zanechala sklenenú pec obnovenú. V čase, keď som dokončil búranie posledných kúskov trupu, bolo sklo také čisté, že som v ňom videl svoj odraz!