Zelená

Ako: Zbavte sa smradlavých chýb


Stop! Ak sa vo vašej domácnosti stretnete s neznámym škodcom, zamyslite sa pred tým, ako ho prehodíte časopisom. Ak urobíte čokoľvek, aby ste obťažovali štipľavú chybu v tvare štítu v tvare desetníka, môžete sa náhle ocitnúť pod vplyvom jej nepríjemného zápachu, ktorý v skutočnosti priťahuje ešte viac smradlavých chýb! Je pravda, že to znie ako niečo, čo sa vytrhlo zo sprisahania zlého hororového filmu, ale ani zďaleka nie je fikciou. Domorodci z Ázie sa v Spojených štátoch od prvého príchodu sem v polovici 90. rokov množili smradlavé chrobáky. Dnes, najmä na Stredozápade a pozdĺž východného pobrežia, sa stali jedinečným odporným domácim škodcom.

Väčšinu roka smrdia chrobáky a kŕmia sa vonku, ale keď na jeseň klesajú teploty, hľadajú teplé miesto, v ktorom sa zimujú zimujú. Vnikajúc cez otvory a praskliny vo vonkajšom prostredí, smradlavé chrobáky majú sklon sa skryť napríklad v tme, skrútené štrbiny domácich soklových dosiek. Pretože zimu trávia v dormancii, nie je možné si ani všimnúť zamorenie, kým sa nezmenia ročné obdobia a chyby nebudú hľadať cestu von von. To znamená, že je dosť bežné, že sa objavia skôr smradlavé chyby, ktoré si pomýlili neprimerane teplý deň s príchodom jari.

Možno najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať so smradlavými chybami, je zabrániť im v prvom rade získať prístup k vášmu domovu. Za týmto účelom vynechajte svoju cestu a vyhľadajte malé medzery, cez ktoré by mohli vniknúť. Venujte osobitnú pozornosť obloženiu okolo okien a dverí; tu pridajte tesnenie alebo poveternostné podmienky, aby ste vyplnili prípadné prestávky. Rovnakým spôsobom opravte aj menšie škody, ktoré objavíte na vedľajšej koľaji alebo nadácii. Nakoniec skontrolujte potrubie za úžitkovým potrubím, za komínmi a pod previsom strechy. Stručne povedané, všade tam, kde môže vzduch preniknúť vzduch alebo vlhkosť domov, môžu tiež páchať chyby. Konajte podľa toho.

Existujú zreteľne presvedčivé dôvody, aby ste podopreli exteriér vášho domu, ale ak už máte doma smradlavé chrobáky, môžete ich chcieť vziať priamo. Našťastie, s niektorou z nasledujúcich metód sa môžete zbaviť smradlavých chrobákov bez toho, aby ste pri tom spôsobili hrozný zápach.

Vysávanie. Pre priemerného majiteľa domu ponúka vysávanie najúčinnejší spôsob odstránenia aj veľkého množstva smradlavých chrobákov. Je tu však háčik. Potom musíte byť s vákuovým vreckom veľmi opatrní. Dbajte na to, aby ste ho hneď zatvorili a zlikvidovali v bezpečnej vzdialenosti od domova. Inak povedané, je to opakovanie. Tiež, ak máte vákuum bez vrecka, nie je to pre vás to pravé - pokiaľ samozrejme nie ste pripravení zničiť aj teraz páchnuce vákuum!

Pracieho prostriedku. Kombinujte rovnaké diely tekutého saponátu a vody v sprejovej fľaši a zamedzte ich vniknutiu akýchkoľvek nepríjemných chrobákov, s ktorými sa stretnete (alebo akýchkoľvek miest, na ktorých máte podozrenie, že sa skrývajú). Ďalšia možnosť: Pridajte roztok saponátu a vody do malej, otvorenej nádoby a pomocou ihličkovej tyčinky alebo rukavicovej ruky zaklepte alebo kvapnite smradlavé chrobáky do kvapaliny. Trik je tu pracovať veľmi rýchlo, dostatočne rýchlo, aby nedali bugom príležitosť vydať ich podpisový smrad.

Nikotín. Raz môžete byť radi, že v dome máte fajčiara! Rozdrvte cigarety alebo ohorky na objem teplej vody (na každý galón použite tabak v hodnote asi 20 cigariet). Nechajte zmes vsiaknuť cez noc a ráno vyťažte zvyšky. Potom pridajte asi dve polievkové lyžice umývacieho prostriedku do zvyšnej kvapaliny a potom nalejte roztok do sprejovej fľaše. Teraz máte sprej, ktorý okamžite zabije smradlavé chyby. Pri manipulácii s roztokom noste z bezpečnostných dôvodov gumové rukavice.

Elektrina. Hneď v podkroví bez okien alebo v inom podobne temnom priestore vo vašej domácnosti vám môže zázrak run-of-the-mill pomôcť divom, aby nalákali a odstránili smradlavé chyby. Pretože hmyz uhynie pri kontakte s elektrickým výbojom, nedochádza k žiadnemu zvyšku pachu, ktorý by sa musel obávať alebo trpieť. Nezabudnite čistiť zapper každých pár dní, aby ste udržali účinnosť jednotky. (V prípade ľahšieho zamorenia pravdepodobne dôjde k častejšiemu čisteniu zappera.)

Ktorákoľvek z metód opísaných vyššie môže viesť k tomu, že sa váš domov zbaví smrdľavých bugov, a to za predpokladu, že budete riešiť problém skromnej a zvládnuteľnej veľkosti. Majte však na pamäti, že niektorí majitelia domov hlásili zamorenie stovkami, ak nie tisíckami. V takýchto závažných prípadoch sa obráťte na vyškoleného odborníka na škodcov. Certifikovaný odborník s licenciou môže ukončiť vaše zamorenie a zároveň poskytnúť rady, ako predchádzať problémom v budúcnosti.

Teraz, keď ste sa zbavili smradlavých chrobákov, je čas vysporiadať sa s ostatnými domácimi škodcami. Pozrite sa na toto video o bežných chybách, ktoré pozývajú chyby do vášho domu.