Nástroje a dielňa

Rádio: Čistenie regenerovaného dreva


Hľadáte pridať do svojho domova pocit tepla a histórie? Pre váš ďalší projekt sa musíte vyhnúť ťažbe dreva v prospech zachráneného dreva. Aj keď niekedy narába na vyššiu cenu, v mnohých častiach krajiny stále nájdete zvetrané staré drevo bohaté na charakter za dostupnú cenu. Zvážte materiál nielen pre známe nosníky a stĺpy vystavené známym aplikáciám, ale aj pre kreatívne nové použitia, ako sú krbové plášte a dosky.

Počúvaj O POUŽITÍ ŠALÁTOVANÉHO DREVA alebo si prečítajte nasledujúci text:

Rekultivované dosky sú zvyčajne drsné vyrezané a pokryté výklenkami a zárezmi. Najmä pri skladovaní dlhší čas všetky malé trhliny nezhromažďujú malé množstvo nečistôt a zvyškov. Preto je prvou vecou, ​​aby ste zachránené drevo dôkladne vyčistili. Najjednoduchší spôsob odstránenia nečistôt je použitie tlakovej umývačky. Nezabudnite otočiť nástroj na najnižšiu hodnotu. Týmto spôsobom sa vyhnete zničeniu patiny, ktorá dáva dreva jeho osobitý vzhľad. Nezabudnite umyť všetky strany, vrátane koncov, a keď skončíte, pobavte sa, aby ste uľahčili proces sušenia. Nakoniec, ak je to potrebné, drevo pred prácou jemne obrúste.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!