Zastrešenie a vlečka

Najlepšie vinylové čistiace prostriedky pre exteriér vášho domova


Vinylová fólia často prevyšuje povrchové materiály, ako je hliník alebo vláknitý cement, kvôli svojej drsnosti, zachovaniu farby a celkovej príťažlivosti ako dekor exteriéru - nehovoriac o primeranej cene. Ale vzhľadom na všetko, čo vonku vrhá na vinylové obklady, sa môže časom ušpiniť, čo môže brzdiť príťažlivosť a dokonca aj štrukturálne poškodiť vlečku, ak má pleseň šancu rásť.

Aj keď by ste si mohli vymyslieť čistiaci prostriedok pre domácich majstrov, zaneprázdnení majitelia domov by často chceli ušetriť čas s komerčným vonkajším čistiacim prostriedkom, ktorý je navrhnutý tak, aby bezpečne a efektívne priniesol kvalitnú vinylovú dosku znova. Čítajte ďalej, aby ste zistili, čo robí efektívny exteriérový čistič a prečo majitelia domov, ako ste vy, hodnotia nasledujúcich päť ako najlepší čistiaci prostriedok na vinylové platne:

  1. NAJLEPŠÍ ZELENÝ ČISTIČ: JEDNODUCHÝ ZELENÝ Oxy vyrieši celkový koncentrát vonkajšej tlakovej umývačky
  2. NAJLEPŠÍ HODNOTOVÝ ÚDRŽBA: Scotts FBA Concentrate Plus OxiClean Outdoor Cleaner
  3. NAJLEPŠIE NA ODSTRÁNENIE ZLEPŠENIA: Mokrý, FORGET Odstraňovač machu, plesní, plesní a rias
  4. NAJLEPŠIE PRE ZAMESTNANCOV Krud Kutter Odstraňovač hrdze, vápnika a vápna
  5. NAJLEPŠIE PRE MALÉ OBLASTI: Čistiaci prostriedok na mydlo na vnútorné a vonkajšie povrchy od Charlie

Pred nákupom čistiaceho prostriedku na vinylové dosky zvážte nasledujúce faktory.

Prísady.

Rozhodnite sa pre umývanie v domácnosti / na obklady a na viac povrchové umývacie prostriedky s anorganickými rozpúšťadlami, ako je voda alebo peroxid vodíka, alebo mydlami obsahujúcimi vo vode rozpustné povrchovo aktívne látky, ako sú alkylsulfáty, ktoré nereagujú ani nepoškodzujú polyvinylchlorid (PVC), ktorý tvorí vinylová doska. Čistiace prostriedky podobnej chémie ako vinylové obklady, napr. Čistiace prostriedky obsahujúce organické rozpúšťadlá alebo petrolétery, ako acetón, benzén alebo tetrahydrofurán, ich môžu poškodiť a vytvárať tmavé a zakalené škvrny, pruhy, žltnutie a krehké, prasknuté a / alebo zdeformované povrch, ako aj strata farby a odolnosť proti nárazu. Taktiež odoláva pokušeniu pozorovať čisté vinylové obklady pomocou odstraňovačov tekutého tuku, odstraňovačov lakov na nechty a leštidiel na nábytok, ktoré často obsahujú organické rozpúšťadlá.

Odstraňovanie plesní a plesní.

Vysoká vlhkosť, nedostatok slnečného svetla a vystavenie nečistotám alebo stromovej šťave môžu spôsobiť, že na vinylovej doske rastie pleseň a pleseň. Ak teda žijete vo vlhkom, vlhkom alebo zamračenom podnebí alebo ak máte na záhrade veľa vegetácie alebo stromov, zvážte použitie čistiaceho prostriedku na vinylové dosky, ktorý je určený na boj proti plesniam a plesniam. Tieto výrobky často obsahujú fungicídy, ako je chlorid amónny, chlórové bielidlo alebo okysličené bielidlo, ktoré zmierňujú všetky plesne a plesne, a zdvíhajú tvrdé škvrny ako hrdza alebo vodný kameň. Nezabúdajte však, že chlórové bielidlo môže tiež zabíjať rastliny v okolí, takže namiesto toho si vyberte produkty s oxidovaným bielidlom (peroxid vodíka) alebo chlorid amónny.

Aplikácie.

Čistiaci prostriedok na vinylové obklady sa bežne nanáša tromi spôsobmi: pomocou tlakovej umývačky, čistiacej fľaše so vstavaným aplikátorom alebo ručne pomocou kefy s dlhou rukou.

  • Ak tlakové umývanie (najrýchlejší a najjednoduchší spôsob čistenia vedľajšej koľaje), vyberte čistiaci prostriedok na vinylové platne špeciálne označený na použitie v tlakových umývačkách. Zvyčajne sa predávajú vo veľkých džbánoch, ktoré môžete naliať do zásobníka kvapaliny tlakovej umývačky. Upozorňujeme, že umývanie tlakom môže poškodiť niektoré vedľajšie produkty, preto ich pred použitím overte u svojho výrobcu.
  • Ak aplikujete čistiaci prostriedok so vstavaným aplikátorom, vyberte produkt vo fľaši so striekacou hlavou alebo koncom hadice. Pripojte jeden koniec vašej záhradnej hadice ku koncu hadice a druhý k hrdlu a spustite kohútik. Keď je hlava hadice nastavená na „zapnuté“, postrekuje čistiaci prostriedok zriedený vodou z kohútika. Tento spôsob bez nečinnosti odstraňuje potrebu plnenia akejkoľvek kvapaliny do samostatného zariadenia.
  • Ak sa podáva ručne, rozhodnite sa pre čistič predávaný vo veľkých opätovne uzatvárateľných džbánkach. Obsah môžete naliať priamo do vedra a aplikovať štetcom. Všimnite si, že väčšina čistiacich prostriedkov navrhnutých na použitie s tlakovými umývačkami sa dá použiť aj ručne.

Vzorec.

Čistiace prostriedky na vinylové platne sa predávajú v koncentrovanej a pripravenej na použitie. Vo všeobecnosti musíte koncentrát pred použitím riediť vo vode, ale pri použití koncentrovaného čistiaceho prostriedku s tlakovou umývačkou riadu práčka automaticky riedi čistič prostredníctvom samostatného hadicového pripojenia k vodovodnému kohútiku. Koncentrovaná receptúra ​​je spravidla ekonomickejšia voľba.

Dopad na životné prostredie.

Ekologicky uvedomelí majitelia domov môžu minimalizovať škodlivé účinky chemikálií pomocou vinylových čistiacich prostriedkov označených ako „netoxické“ a „biologicky rozložiteľné“, čo znamená, že sa produkt rozloží. Ešte lepšie je hľadať čistiace prostriedky, ktoré majú označenie EPA Safer Choice - označenie toho, že formulácia spĺňa normu bezpečnejšieho výberu pre zdravie ľudí a životné prostredie, čo ovplyvňuje karcinogénnosť, reprodukčnú / vývojovú toxicitu, toxicitu pre vodné prostredie a ako dlho zostáva čistič v pred poškodením životného prostredia. Bezpečnejšie výrobky s možnosťou výberu sú považované za bezpečnejšie pre zdravie vašej rodiny, domácich miláčikov, vodných živočíchov a planéty ako váš priemerný čistič.

Tu je päť najlepších tipov na základe vyššie uvedených faktorov a recenzií od skutočných zákazníkov.

1. NEJLEPŠÍ ZELENÝ ČISTIČ: JEDNODUCHÝ ZELENÝ Oxy vyrieši celkový koncentrát vonkajšej tlakovej podložky (1 gal.)

Tento netoxický biologicky odbúrateľný exteriérový čistič s označením EPA Safer Choice, ktorý je bezpečný na použitie na vinyl, kov, látku, plast a ďalšie, je vybavený účinnými prísadami bezpečnými pre planétu, ako je peroxid vodíka, ktorý odstraňuje špinu, špinu, stromovú miazgu, mach, riasy, mastnoty, plesne, plesne a súvisiace škvrny na vašej vedľajšej koľaji bez poškodenia trávnika, rastlín alebo domácich miláčikov. Koncentrovaný prípravok sa môže aplikovať pomocou tlakovej umývačky (zvlhčovanie vedľajšej koľaje vodou privádzanou do práčky z vodovodného kohútika, koncentrát aplikujte pri stálej vode, nechajte tri minúty pôsobiť a potom opláchnite vodou). Ak čistenie vykonávate manuálne, v vedre rozriedite 1,5 šálky vody v dvoch galónoch vody a potom použite ako je uvedené vyššie.

2. NAJLEPŠIA HODNOTA: Scotts FBA Concentrate Plus OxiClean Outdoor Cleaner (2,5 gal.)

S týmto veľkým džbánkom čistiaceho koncentrátu získate najviac peňazí. Čistič poháňaný peroxidom vodíka odstraňuje nečistoty a škvrny od machu, plesní, plesní a rias bez poškodenia trávnika, rastlín alebo čalúnenia terasy a je bezpečný na použitie na vinylové, drevené kompozitné materiály, tehly a ďalšie. Môže sa aplikovať tlakovou umývačkou s vodou privádzanou z kohútika a potom po piatich až 10 minútach opláchnuť. Ak ručne čistíte vedľajšiu koľajnicu, rozrieďte 1,5 šálky koncentrátu v 13,5 šálky vody, naneste na vedľajšiu koľajnicu, nechajte ju prebývať tak, ako je uvedené vyššie, vyčistite ju mäkkou kefkou a potom opláchnite.

3. NAJLEPŠIE NA ODSTRÁNENIE ZLEPŠENÝCH MATERIÁLOV: Odstraňovač škvŕn od machu, plesní, plesní a rias (0,75-gal. 2-balenie)

Táto formulácia bez obsahu bielidiel, mokrá a zabudnutá, využíva schopnosť chloridu amónneho eliminovať plesne, plesne, machy a riasy z vinylovej krytiny a prakticky akéhokoľvek vonkajšieho povrchu bez poškodenia okolitých rastlín - nie je potrebné umývať, čistiť alebo oplachovať okolité rastliny! Zriediť 2,5 šálky čistiaceho koncentrátu v galóne vody a potom ho aplikovať ručne, nechať pôsobiť jeho magické čistenie po dobu štyroch až piatich hodín a potom obdivovať šumivé výsledky. Majitelia domov milujú, že je „veľmi ľahko miešateľný a aplikovateľný“ a spôsobuje, že „čierne značky plesní zmiznú“.

4. NAJLEPŠIE PRE ZAMESTNANECKÉ KOŽE: Krud Kutter Rust, odstraňovač vápnika a vápna (28 oz.)

Tento netoxický čistiaci prostriedok pre vonkajšie a vonkajšie použitie s označením Safer Choice využíva zložky ako voda a chlorid amónny na odstránenie tvrdých škvŕn z vinylovej a terasy nábytku vrátane hrdze, vápnika a vodného kameňa a mastných usadenín, ako je motorový olej a pastelka. Ručne naniesť pripravený na použitie nezriedený, nechať ho niekoľko minút pôsobiť, zľahka vydrhnite mäkkou kefkou a potom opláchnite vodou. Neváhajte ho používať aj v interiéri na povrchoch od kuchynských drezov po sprchy.

5. NAJLEPŠIE PRE MALÉ OBLASTI: Čistiaci prostriedok na mydlo na vnútorné a vonkajšie čistenie mydla (32 oz. 2-balenie)

Tento malý 32-uncový postrekovač s netoxickým biologicky odbúrateľným zložením na báze vody zbavte grunge malých častí vedľajšej koľaje. Multifunkčný čistiaci prostriedok na vonkajšie a vnútorné povrchy uvoľňuje nečistoty a špinu na všetkom, od vinylového nábytku a záhradného nábytku až po vnútorné steny bez potreby tlakovej umývačky. Jednoducho nastriekajte, jemne vyčistite kefkou s jemnými štetinami a potom ju opláchnite.