Kúpeľňa

Najlepšie kúpeľňové čistiace prostriedky pre každý povrch


Ak je v dome jedna miestnosť, ktorú nemôžete „zabudnúť“ na čistenie, je to kúpeľňa. Sprchy, vane a dosky zbierajú mydlovú penu; toalety zhromažďujú špinu a baktérie; kachľové povrchy môžu padnúť za pleseň a plesne; a zrkadlá zhromažďujú zubnú pastu, líčidlá a pruhy. Našťastie dnešné komerčné čistiace prostriedky pracujú tvrdo, takže nemusíte robiť prácu rýchlo a ľahko bez veľkého množstva tuku na lakte. Stále je však treba zvážiť niekoľko kritérií, aby ste našli najlepší čistiaci prostriedok do kúpeľne pre vaše rôzne doplnky a povrchy.

Kľúčové faktory, ktoré treba hľadať - a ako nám pomohli zúžiť preplnený trh na osem najlepších tipov:

 1. NAJLEPŠIE PRE TOALETY: Čistiaci prostriedok na toaletnú misu Lysol
 2. NAJLEPŠÍ ALTERNATÍVNY BEZPLATNÝ PRE TOALETY: Metóda Antibakteriálny čistiaci prostriedok na toalety.
 3. NAJLEPŠIE PRE ZRKADLÁ: Originálny čistič skla Windex
 4. NAJLEPŠÍ ČISTIČ AMMONIA PRE ZRKADLÁ: Lepší životný čistič skla bez prírodných prúžkov
 5. NAJLEPŠIE PRE HRUBINY, SPRCHY A ÚLOHY: Čistiaci prostriedok na vlasy Clorox
 6. NAJLEPŠÍ ZELENÝ ČISTIČ PRE HRUBINY, SPRCHY A TUBSY: Bio Clean Ekologický odstraňovač tvrdých vôd
 7. NAJLEPŠÍ PRE OBKLADY A PORADENSTVO: Čistiaci prostriedok na gél Clorox
 8. NAJLEPŠIA MOŽNÁ EKOLOGICKÁ MOŽNOSŤ PRE OBKLADY A POTREBY: Čistiaci prírodný univerzálny čistiaci prostriedok

Vhodnosť na čistenie povrchu.

Kúpeľňové čistiace prostriedky nájdete v dvoch variantoch:

 • Viacúčelové čistiace prostriedky je možné aplikovať na širokú škálu kúpeľňových povrchov od spŕch a vaní až po zrkadlá, pretože sú vyrobené pre použitie na viacerých materiáloch. Sú najuniverzálnejšou a cenovo priaznivou možnosťou, pretože si musíte kúpiť iba jeden čistič pre celú kúpeľňu.
 • Vyhradené čistiace prostriedky sú formulované (a označené) na použitie iba na špecifických povrchoch, ako sú toaletné misy alebo sprchy; Ich použitie inde by mohlo poškodiť alebo korodovať iné materiály. Sú dobrou voľbou pre hĺbkové čistenie cieľovej oblasti.

To znamená, že je pravdepodobne dôležitejšie vybrať produkt označený na použitie na konkrétnom materiáli, ktorý budete čistiť.

 • pre toalety, kúpeľňové čistiace prostriedky by mali byť označené ako bezpečné na použitie na porceláne.
 • pre zrkadlá, vyberte výrobky na použitie na skle.
 • pre dosky, čistiace prostriedky by mali špecifikovať, že sú bezpečné na lamináte, prírodnom kameni (napr. žula alebo mramor), umelom kamene (napr. kremeň) alebo keramickej dlaždici.
 • pre drezy, čistiace prostriedky by mali byť kompatibilné s materiálmi umývadiel (napr. porcelán alebo akrylát) a materiálmi faucetov (napr. chróm alebo mosadz).
 • pre vane a sprchy, vyberte čistiace prostriedky určené na použitie na porcelán, keramické dlaždice, vinyl alebo prírodný kameň.

Jaingrediencie možnosti.

Každý čistiaci prostriedok do kúpeľa získava čistiacu silu z rôznych ingrediencií. Vyberte si z troch nižšie uvedených zložení na základe vášho rozpočtu, ingrediencií, ktoré vám vyhovujú, a vašich potrieb pri čistení:

 • Tradičné čistiace prostriedky zvyčajne obsahujú silné chemikálie zvyšujúce špinu a škvrny, napríklad bielidlo, amoniak alebo chlorid amónny. Hoci sú najvýhodnejšou možnosťou (jedna tretina ceny zelených variantov), ​​emitujú výpary, ktoré môžu dráždiť oči alebo pokožku a znižujú kvalitu vzduchu v kúpeľni. Navyše často obsahujú umelé vône a farbivá obsahujúce ftaláty, alkylfenoly alebo prchavé organické zlúčeniny (VOC), ako sú terpény, ktoré môžu zhoršiť alergie alebo dýchacie ťažkosti.
 • Zelené čistiace prostriedky sú vyrábané z prísad pochádzajúcich z prírody, ako je napríklad glukozid odvodený z kukuričného cukru, kyselina mliečna a éterické oleje, ktoré balia silné vlastnosti na odstraňovanie nečistôt, odstraňovanie okovín a dezodoráciu, ale sú netoxické, bez dymu a nekorodujúce takže nedráždi vaše zmysly ani neznižuje kvalitu vzduchu v kúpeľni.
 • Čistiace prostriedky na ničenie zárodkov, ktoré sú k dispozícii v tradičných aj zelených odrodách, obsahujú antibakteriálne prísady, ktoré zabíjajú baktérie v kúpeľni a spôsobujú vám ochorenie. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď vyberiete čistiaci prostriedok do kúpeľne, ktorý zabije až 95 percent alebo viac choroboplodných zárodkov. Ak pôjdete s tradičným čistiacim prostriedkom na ničenie baktérií, vyvarujte sa antibakteriálneho chemického triklosanu, ktorý môže viesť k vzniku baktérií odolných voči liekom. Ak je farba zelená, vyberte biologicky odbúrateľné antimikrobiálne látky, ako je kyselina citrónová. Nakoniec, pokiaľ nemáte imunokompromitáciu, pokúste sa obmedziť antibakteriálne čistiace prostriedky na najviac zárodočné povrchy, napríklad na toaletu, pretože spolu so zlými môžu zabíjať dobré baktérie.

Naše najobľúbenejšie tipy na čistenie kúpeľní splnili vyššie uvedené kritériá aj skutočných zákazníkov, ktorí ich používajú.


1. NAJLEPŠIE PRE Toalety: Čistiaci prostriedok na toalety Lysol Power (3,20 dolárov za dve fľaše s obsahom 24 oz)

Aby tento obávaný krúžok misy a nevzhľadné škvrny na povrchu zmizli v priebehu niekoľkých sekúnd, tento záchodový čistič zarába 4,6 z piatich hviezdičiek od zákazníkov spoločnosti Amazon. Antibakteriálny čistiaci prostriedok na porcelánové komody, ktorý je formulovaný s bieliacim prostriedkom, eliminuje aj 99,9% baktérií. Stlačiť štyri unce do misky, nechať sedieť 10 minút, drhnúť misku a okraj s toaletnou kefou, potom spláchnite. O, naneste pod sedadlo pomocou handričky a utrite povrch čistý. K dispozícii na Amazone.


2. NAJLEPŠÍ ALTERNATÍVNY BEZPLATNÝ PRE TOALETY: Metóda antibakteriálna toaletná misa na čistenie (14,39 dolárov za dve fľaše s obsahom 24 oz).

Tento určený antibakteriálny toaletný čistiaci prostriedok, ktorý bol ohodnotený 4,3 z 5 hviezdičiek zákazníkmi Amazonu, spolieha na kyselinu citrónovú a éterické oleje, aby vylúčil až 99,9 percent baktérií bez poškodenia porcelánu a iných bežných toaletných materiálov. Kyselina mliečna a glukozid pomáhajú rozpúšťať a zabraňujú tvorbe mydlovej peny a zároveň dodávajú príjemnú vôňu mäty mäty. Nevyžaduje sa náročné čistenie: Stačí striekať dovnútra misy a spláchnuť; na iné povrchy naneste na veko alebo sedadlo a potom ich utrite handrou. K dispozícii na Amazone.


3. NAJLEPŠIE PRE ZRKADLÁ: Originálny čistič skla Windex (2,86 dolárov za 23 oz.)

Povedzte sayonare, aby ste si vytvorili škvrny a odtlačky prstov pomocou škvrny tohto čistiaceho prostriedku na báze amoniaku na sklo, zrkadlá a okná. Špeciálny čistič skla, ktorý je základom amerických domácností takmer jedno storočie, je tiež obľúbený online a na Amazoni nabije 4,6 z piatich hviezdičiek. Nastriekajte a utrite handričkou, aby ste obdivovali svoj krištáľovo čistý odraz. K dispozícii na Amazone.


4. NAJLEPŠÍ ČISTIČ AMMONIA PRE SPÄTNÉ ZRKADLÁ: Lepší životný čistič skla bez prírodných prúžkov (9,99 dolárov za dve 32-oz. Fľaše)

Odtlačky prstov, líčidlá a škvrny od tvrdej vody sa nezhodujú s týmto špecializovaným čistiacim prostriedkom na sprej pre sklenené zrkadlá a sprchy, ktoré na Amazone zarábajú 4,3 z 5 hviezdičiek. Vďaka zmesi s glukozidom vám bude bezdymová receptúra ​​neobsahujúca VOC a alkylfenoly zaistiť ľahké dýchanie. Nastriekajte a utrite mäkkou handričkou, aby ste získali lesk bez šmúh. Samozrejme nie iba pre kúpeľne: Funguje to skvele na oknách, palubných doskách auta, bez ohľadu na to, čo máte, je to sklo. K dispozícii na Amazone.


5. NAJLEPŠIE PRE NÁDOBY, SPRCHY A TUBSY: Čistiaci prostriedok na čistenie dezinfekčných prostriedkov Clorox (3,18 dolárov za 30 oz.)

Ak má váš domov „tvrdú vodu“ (t. J. Vysoký obsah minerálov), vaše umývadlá, sprchy a vane bezpochyby nesú bielu alebo žltú farbu. Tento viacúčelový čistiaci prostriedok, ktorý je určený na použitie v Amazonii s 4,4 z 5 hviezdičiek, používa chlorid amónny na rýchle odstránenie tvrdých škvŕn tvrdej vody a mydlovej peny a na zabitie 99,9 percenta choroboplodných zárodkov na umývadlách, sprchách a vaniach vyrobených z porcelánu, prírodného kameňa a skla. ako dlaždice a toalety. Ak ju chcete použiť, nastriekajte, počkajte niekoľko minút a potom utrite špongiou alebo handrou. K dispozícii na Amazone.


6. NEJLEPŠÍ ZELENÝ ČISTIČ PRE HORÚCE, SPRCHY A TUBSY: Bio Clean Ekologicky šetrný odstraňovač tvrdých vôd (19,99 dolárov za 20 oz.)

Praskajúca hrdza, pleseň, plesne a tvrdá voda sa škvrnou s jedinou aplikáciou tohto viacúčelového čistiaceho prostriedku do domácnosti, ktorý je tiež povrchovým tmelom. Biologicky odbúrateľný, nechemický vzorec nechemických povrchovo aktívnych látok a kremeňovej múky, ktorý je zaradený do kategórie 4,3 z piatich hviezdičiek na Amazone, je bezpečný na použitie v umývadlách, faucetoch, sprchách, vaniach a dlaždiciach vyrobených z prírodného kameňa, chrómu, mosadze, oceľové a sklenené zrkadlá. Nalejte malé množstvo na handričku, utrite povrch, nechajte niekoľko minút stáť a potom opláchnite vodou. K dispozícii na Amazone.


7. NAJLEPŠÍ PRE OBKLADY A POTREBY: Clorox Gel Cleaner (3,32 dolárov za 30 oz.)

Tento viacúčelový produkt využíva čistiacu schopnosť bielidla na odmasťovanie, dezinfekciu a dezodorizáciu dlaždíc a dosiek a prakticky na akýkoľvek iný tvrdý neporézny povrch kúpeľne vyrobený z keramiky, porcelánu, nehrdzavejúcej ocele, prírodného kameňa alebo laminátu. Gélová receptúra, ktorá je hodnotená 4,6 z 5 hviezdičiek zákazníkmi Amazonu, sa rozstrekuje na akýkoľvek povrch bez postriekania a po iba minútach zotrvania ju môžete utrieť handrou. K dispozícii na Amazone.


8. NAJLEPŠIA MOŽNÁ EKOLOGICKÁ MOŽNOSŤ PRE OBKLADY A POTREBY: Čistý prírodný univerzálny čistiaci prostriedok (12,58 dolárov za dve fľaše s obsahom 25 oz).

Tento všestranný viacúčelový čistiaci prostriedok obsahujúci glukosid a kyselinu citrónovú rieši páchateľov dlaždíc a dosiek, ako sú špina, make-up a spodina mydla, a zanecháva ich bez škvrny a bez prúžkov. Jedna bodová fľaša s obsahom 25 uncí, ktorá je známkou 4,6 z piatich hviezdičiek na Amazone a ktorá je založená na viac ako 2 600 recenziách, poskytuje 250 aplikácií a je bezpečná pre porcelán, keramiku, prírodný kameň, laminát, umelý kameň a ďalšie. Netoxický čistič na rastlinnej báze stačí nastriekať raz za dva až dve stopy a potom utrieť handričkou z mikrovlákna rýchlymi a prekrývajúcimi sa pohybmi. K dispozícii na Amazone.