Ako na to a rýchle tipy

Rýchly tip: Vyčistite žehličku na prádlo pomocou kamennej soli


Čistenie žehliaceho oblečenia pravdepodobne nie je na vrchole zoznamu priorít, ale budete si priať, aby to bolo v okamihu, keď vaše špinavé železo zanechalo na nohaviciach alebo košeľu nevzhľadné škvrny. Zabráňte tomu, aby sa to stalo pravidelným odstraňovaním zvyškov. Tento proces je tak jednoduchý, že v skutočnosti neexistuje žiadna ospravedlnenie za to, že máte špinavé železo - všetko, čo je potrebné na udržanie čistoty, je posypanie soľou.

Našťastie nemusíte čakať, kým vaše železo spôsobí škvrnu, aby vedelo, že potrebuje čistenie. Ako môžete povedať, že je čas na dobrý prechod? Odpoveď je jednoduchá: odpor. Dobre udržiavané železo bude bez námahy kĺzať po oblečení, zatiaľ čo špinavé železo sa bude ťažšie pohybovať. V priebehu času sa na kovovej doske železa, ktorá je známa ako žehliaca plocha, časom hromadí škrob, aviváž a roztavené vlákna, čo sťažuje manévrovanie. Pomlčka soli nielen odstraňuje tvrdé zvyšky, ale ponúka aj lacnú alternatívu k čistiacim prostriedkom zakúpeným v obchode.

Začnite položením plochého hnedého papierového vrecka (jedného bez potlače) na vrch žehliacej dosky a potom posypte jednu tašku lyžice soli cez tašku. Aj keď bude fungovať akákoľvek paleta solí, možno najlepšou voľbou je tá, ktorá má väčšiu plochu povrchu, ako napríklad skala, koser alebo morská soľ. (Menšie zrná, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú v stolovej soli, majú tendenciu uviaznuť v parných dierach a je ťažké ich odstrániť.) Uistite sa, že ste žehličku nastavili na najvyššiu možnú mieru nastavenia bavlny - bez pary. Akonáhle je horúco, prevlečte kovovú platňu cez papierové vrecko a pokračujte v trení železo krúživým pohybom cez kryštály soli. Po jednej alebo dvoch minútach nechajte železo vychladnúť a zbavte zvyšných kryštálov. Ak sa vaše železo stále javí ako lepkavé, vyhoďte prvú dávku soli a postup zopakujte s čerstvým posypaním. V závislosti od toho, ako dlho ste čakali na vyčistenie žehličky na šaty, môže to trvať viac ako jednu prácu. To je všetko k tomu! Ťažko by ste našli jednoduchšie a lacnejšie riešenie na udržanie šumivého železa a znečistenia oblečenia.