Zelená

Rýchly tip: Čistenie skorodovaných batérií


Všetky batérie - najmä zásaditá odroda - časom vytekajú, či už sú alebo nie sú napájané. Takže aj keď budete brať ohľad na dátum exspirácie, ktorý je uvedený na obale, môžete skončiť zistením, že vaše batérie sú skorodované, ak nie v priečinkoch na batérie domácej elektroniky, potom v zásuvke na nevyžiadanú poštu, kde chcete ukladať doplnky. Pri alkalických batériách sa úniky zvyčajne prejavujú pri kontaktoch ako biela a šupinatá látka. Pri čistení korózie batérie postupujte podľa týchto jednoduchých pokynov.

KROK 1: Chráňte seba a svoj pracovný povrch.

Najskôr si pre prácu urobte bezpečné miesto. Na povrch, kde plánujete prácu, rozprestierajte noviny a keďže sa vyskytujú chemikálie, odporúča sa nosiť ochranné pomôcky.

KROK 2: Vyčistite koróziu batérie pomocou kyseliny z domácnosti, napríklad octu.

Alkalické batérie unikajú, nie sú kyslé, ale chemická látka, ktorá sa zaregistruje ako základ na stupnici pH. Z tohto dôvodu je rozumné vyčistiť únik batérie pomocou jemnej kyseliny v domácnosti, ako je ocot alebo citrónová šťava. Obidve kvapaliny pracujú na neutralizácii alkalického výboja. Nalejte kvapku octu alebo citrónovej šťavy na skorodovanú oblasť a potom počkajte minútu alebo dve, kým sa neobjaví neutralizačný účinok.

KROK 3: Na vyčistenie korózie použite špičku Q.

Po namočení hrotu Q alebo zubnej kefky namočenej do vami zvolenej kyslej kvapaliny jemne utrite kryštalický biely zvyšok zo samotnej batérie a kdekoľvek sa môže únik rozšíriť. Dôkladne skontrolujte zásuvku, v ktorej ich ukladáte, a priečinok v zariadení napájanom z batérií, aby vám neunikli žiadne zvyšky. Opäť dávajte pozor, aby ste chemikáliu nedostali na pokožku alebo do očí.

KROK 4: Vyberte si posledný z vykryštalizovaného úniku špáradlom.

Zvyšné zvyšky adresujte špáradlom alebo ešte lepšie gumou na ceruzky. Ak čistíte kontakty v priehradke na batérie, na tento účel sa môže ukázať praktický papier alebo brúsny papier.

Čo teraz robíte s korodovanými batériami? Niektoré obce vám umožňujú hádzať alkalické batérie bežným odpadom. Iné kraje a štáty presadzujú prísnejšie predpisy. O vhodnom spôsobe likvidácie sa obráťte na miestne hygienické oddelenie.


V budúcnosti môžete urobiť niekoľko jednoduchých vecí, aby ste zabránili vytekaniu alkalických batérií: