Historické domy a ďalšie

Čo môžete očakávať, keď budete počuť slová „Letná kuchyňa“


Ak ste v poľovníctve a narazíte na výraz „letná kuchyňa“ v zozname nehnuteľností, máte záujem o liečbu. Ak to znamená, zmienka sa týka jednej z mála autentických letných kuchýň, ktoré stále existujú, obnovená, aby slúžila ako pripomienka toho, ako naši predkovia žili asi pred sto rokmi. Dnes však môže byť „letná kuchyňa“ zneužitá na označenie modernej vonkajšej terasy, kde ľudia varia a bavia sa za pekného počasia. Pokračujte v čítaní, aby ste lepšie porozumeli tomu, čo je skutočná letná kuchyňa, kde ju nájsť a ako využiť túto očarujúcu historickú (a drahú!) Funkciu.


Vonkajšie stavby pripomínajúce jedno- alebo dvojposchodové stodoly boli postavené vedľa domov bohatých vlastníkov pôdy, z ktorých mnohí tiež vlastnili otroky. Vybavené veľkými krbmi a pieckami na pečenie kameňov, boli tieto začiatkom leta kuchyne, ktoré sa nachádzajú väčšinou v Novej Anglicku, navrhnuté tak, aby ich používali otroci alebo sluhovia na varenie veľkých jedál potrebných na kŕmenie všetkých ľudí žijúcich na pozemku. Podobne ako samostatné služobné alebo otrokyne, letné kuchyne nachádzajúce sa na pozemkoch a plantážach slúžili na to, aby sa kuchári a ich pomocníci držali oddelene od hlavnej budovy, keď pripravovali jedlo.

Po niekoľkých desaťročiach sa vedľa domovov menej bohatých majiteľov nehnuteľností začali objavovať menšie letné kuchyne, vybavené podobným kuchynským vybavením v zmenšenom meradle. Tieto jedno- alebo pol-prízemné štruktúry boli bežné v Novej Anglicku, na severe štátu New York av stredoatlantickom regióne. Začiatkom 19. storočia priniesli priekopníci myšlienku na Stredozápad, kde ju chytili veľké farmárske rodiny. Tieto menšie letné kuchyne zostali bežné po väčšinu 19. storočia. Potraviny na konzervovanie sa stali populárnymi a ženy by trávili týždne zberom úrody z rozsiahlych záhrad a sadov, aby počas zimy kŕmili svoje rodiny a predávali do miestnych obchodov.

V tom čase neexistovala klimatizácia a varilo sa výlučne na kachliach na drevo a krbových kachlích, z ktorých obidve vyžarovali intenzívne teplo. Udržiavanie horúčavy, zápachu dymu a nebezpečenstvo požiaru z hlavného domu dávali zmysel. Keď prišla zima a sezóna konzervovania skončila, väčšina denného varenia pokračovala v hlavnom dome na liatinovom drevenom kove.


Veľké letné kuchyne postavené na rozsiahlych plantážach a statkoch boli často vyrobené z drevín alebo kameňov, aby zodpovedali štýlu hlavného domu, a niektoré predstavovali spálne v druhom poschodí pre otrokov alebo sluhov. Tieto kuchyne tiež poskytovali priestor pre ďalšie činnosti a domáce práce, ako napríklad bielizeň a šitie, a nebolo neobvyklé, že na hlavnom poschodí boli umiestnené 1 200 štvorcových stôp alebo viac. Mnohé z nich mali špinavé podlahy a niekoľko z nich obsahovalo vyťažené koreňové pivnice na umiestnenie koreňovej zeleniny a konzervovaných potravín počas zimy. Hovoriacim znakom štruktúry letnej kuchyne bol jeden alebo viac veľkých komínov vychádzajúcich zo strechy.

Menšie letné kuchyne priemerného majiteľa domu boli omnoho skromnejšie, a zatiaľ čo niektoré boli postavené z kvalitných materiálov, ako sú kamene alebo rezivo, mnohé z nich boli postavené z horných alebo hrubých rezov, najmä tých, ktoré boli postavené na Stredozápade, kde bola lepšia kvalita. materiály neboli ľahko dostupné alebo dostupné.

Niektoré boli prestavané na stajne alebo obytné štvrte, zatiaľ čo iné upadli do bezúhonnosti a nakoniec boli zničené. Menšie letné kuchyne zostali v móde ďalších sto rokov, ich posledný pokles nastal s príchodom plynových a elektrických sporákov v čase, keď sa skončila veľká depresia. Nové kachle vyžarovali menej tepla a nevytvárali oblaky žiariaceho dymu. Okrem toho bola novo inštalovaná tečúca voda v interiéri, takže je pohodlnejšie vykonávať väčšinu varenia v kuchyni hlavnej budovy.


Domy s dobre udržiavanými letnými kuchyňami sú veľmi žiadané a často prinesú najvyšší dolár kupujúcim hľadajúcim historické domy. Historické domy s obnovenou pôvodnou letnou kuchyňou na nehnuteľnosti môžu stáť od 5 do 10 percent viac ako podobné domy bez nich, v závislosti od toho, či je dom v Národnom registri historických miest (cennejšie), ako aj od dizajnu a veľkosť kuchyne. Väčšina prežívajúcich letných kuchýň sa nachádza v Novej Anglicku, hoci jednu nájdete tu a tam vedľa farmy Midwest. Títo malí majitelia domov, ktorí majú to šťastie, že majú na svojom majetku reštauráciu letnej kuchyne, pravdepodobne nebudú mať problémy s predajom svojho domu.

Podobne ako nehnuteľnosti s inými historickými budovami, ako sú kočiarové domy, kováčske budovy a nájomné domy (malé stavby s nástupnou ubytovňou), aj domy so zrekonštruovanou letnou kuchyňou sa často používajú na zábavu a môžu sa prenajímať na špeciálne udalosti, ako sú svadby. Len málo ľudí sa už používa na varenie, ale ak sú tie, ktoré sú zvyčajne vybavené modernými spotrebičmi a podlahami inštalované na pôvodných nečistotách. Niektorí majitelia domov sa rozhodli zmeniť štruktúru na súkromné ​​umelecké štúdio, galériu, knižnicu alebo penzión.