Ako na to a rýchle tipy

3 opravy pre Squeaky dvere


Všetci sme tam boli: špičkami okolo domu v skorých ranných hodinách sa snažíte prebudiť ostatných, ktorí rýchlo spia. Dostanete sa až ku dverám, keď sa to stane - prenikavý zvuk, ktorý vydáva hluchý skľúčený záves. Aj keď sa príčiny tohto nežiaduceho zvuku môžu líšiť, existuje niekoľko vyskúšaných a pravdivých riešení, ktoré môžete uplatniť, aby ste sa zbavili obťažovania tejto domácnosti a vštepili mier (alebo prinajmenšom tichý) doma.

MAYO MOMENT

Jeden klasický korenie môže zázraky fungovať ako mazivo na štipku, aby umlčal squeaky dvere: majonéza. Najskôr odstráňte závesný čap na vašich dverách klepnutím na kladivo a potom naň naneste vrstvu ľahkej vrstvy plnotučného mäsa. Čap zasuňte späť do závesu a niekoľkokrát otvorte a zatvorte dvere, aby ste rozložili mazivo. Nakoniec mastný prebytok zotrite navlhčenou utierkou. Pískanie by nemalo byť viac!

WAX ON

Vosk na báze ropy v parafínových sviečkach môže tiež pomôcť pri tichých kovových pántoch. Zapáľte sviečku, aby teplo zmäklo vosk, vyberte závesy z dverí a potom (opatrne, aby ste sa nespálili!) Prikryte roztaveným voskom. Zasuňte čapy závesu späť na svoje miesto a počúvajte ich: Ak sú dvere pri otváraní a zatváraní stále hlučné, opakujte tento postup, kým nezmizne. Po tejto úlohe nie je potrebné siahať po uteráku - sviečkový vosk by vám nemal nechať zvyšky, aby ste ho mohli zotrieť.

VLNA Múdrosť

Ďalšia možnosť: Opakujúce sa vŕzganie môže signalizovať, že kolíky závesu sú príliš znečistené na to, aby dvere správne fungovali. Ak je to tak, samotné mazivo nevyrieši nepríjemnosť - namiesto toho budete chcieť začať s dobrým čistením. Odstráňte čapy závesu a z každého z nich vyčistite špinu a prach pomocou oceľovej vaty. potom pánty natierajte mazivom, podobne ako v jednom z dvoch vyššie uvedených stojanov pre domácnosť. Klepnite na pánty späť na svoje miesto a niekoľkokrát otvorte a zatvorte dvere, aby ste otestovali. Počuť to? Samozrejme, že to už nie je - už viac neprikričí!