Trávnik a záhrada

Fenway Park's Groundskeeper zdieľa svoje tajomstvá na sviežem zelenom trávniku


David Mellor bol na ceste k atletickému štipendiu a sľubnej kariére, keď tragédia zasiahla: Bol zasiahnutý autom a odstrelil svoj sen. Napriek tomu sa Mellor stále dostal k hlavným spoločnostiam a zmenil svoju lásku k bejzbalu na formu záhradníckeho umenia - dnes je riaditeľom areálu Boston Red Sox. Jeho úžasné „pruhovacie“ vzory dávajú úctyhodnému Fenway Parku jeho bezchybný vzhľad a dojem a rovnako rozlišuje ako majiteľ domu. "Váš trávnik robí prvý dojem z vašej nehnuteľnosti, takže pozornosť venovaná detailom záleží na obrubníku," hovorí Mellor. Tu je autorom Obraz Perfektný: techniky kosenia pre trávniky, krajinu a šport a Lawn Bible: Ako ju udržiavať zelenú, upravenú a rastúcu v každom ročnom období vám dáva jeho päť kľúčov k výhodám domáceho trávnika.

1. Semeno ako hviezdaAk váš trávnik vyzerá riedko, teraz je ten pravý čas na jeho vyplnenie preočkovaním. „Pád dáva najlepší rast koreňov,“ hovorí Mellor, „pretože pôda je teplá a ráno ju udržiava vlhká vlhkosť, takže tento kúsok námrazy zabije semeno burín.“ Začnite nákupom kvalitného osiva vhodného pre vaše stránky a rastovú zónu; získate lepšie kultivary, ktoré sú menej náchylné na choroby. Ďalej Mellor radí zdrsnenie oblasti tvrdým zubom. "Korene rastú v póroch pôdy, takže ich uvoľnenie umožňuje koreňom siahať až do medzier," hovorí. Hádzajte semeno, akoby ste kŕmili kurčatá, alebo na vytvorenie sejvovanej sejačky vytvoríte „náhodný vzorec, aby tráva nevyzerala ako záhyby,“ hovorí Mellor. „Potom, v prípade všetkých dôležitých kontaktov so semenami a pôdou, na ne šliapnite alebo ich prejdite kosačkou. To zaisťuje, že semeno nebude fúknuť, vyschnúť alebo sa najesť vtákmi. “

2. Hnojenie strategicky
Kľúčom k nádhernému trávníku Fenway je silná kombinácia železa a mangánu. „Dáva nám tmavo zelenú farbu bez návalu rastu, čo pomáha zlepšovať pruhovanie,“ odhaľuje Mellor. Napriek tomu, zatiaľ čo kŕmenie vašej trávy ju neustále rastie, každý trávnik má jedinečné potreby - a to je miesto, kde prichádza test na pôdu. Testovanie poskytuje analýzu živín a pH, ako aj odporúčania na ich ošetrenie, “hovorí Mellor.

Vyhľadajte svojho agenta pre rozšírenie okresov online alebo prejdite poľnohospodárske oddelenie miestnej univerzity a získajte túto nevyhnutnú a lacnú diagnostiku. "Niektorí ľudia si myslia, že ak je trochu dobrý, musí byť lepší," varuje Mellor, "ale príliš veľa hnojív spôsobuje, že váš trávnik je náchylný na choroby a môže poškodiť životné prostredie." Postupujte podľa pokynov v liste, zabezpečte správne fungovanie rozmetávača kvapiek, a nikdy nedovoľte, aby hnojivo stekalo, kde by sa mohlo dostať do kanalizačného systému. Tip od Mellora: Aby ste sa uistili, že produkt nekapáva, vypnite jednotku, keď ste blízko konca riadku, a po otočení otočte zariadenie späť.

3. Čas vaše zalievanie právo
"Najčastejšou chybou, ktorú ľudia robia, je návrat domov z práce a zapnutie postrekovača," poznamenáva Mellor. „Nechať trávu sedieť mokrú celú noc zhoršuje podmienky rosného bodu a pripravuje vás na choroby a plesne.“ Mellor poznamenáva, že ideálny čas na zavlažovanie je medzi 2:00 a 7:00.

"Ak nemáte zavlažovací systém, dajte časovač, ktorý sa pripojí k vášmu čapu, aby zapol a vypol postrekovač," navrhuje. Priemerný trávnik potrebuje palec vody týždenne (o niečo viac, ak je pôda piesočná), takže zmerajte výstup postrekovača pomocou tohto ľahkého triku: Rozložte niekoľko šálok kávy cez trávnik každých pár stôp, kľukajte vodu po dobu 10 minút a potom skontrolujte poháre. Zhromaždené množstvo vám pomôže určiť, ako dlho budú vaše postrekovače v prevádzke, aby sa dosiahlo optimálne zavlažovanie.

Pamätajte tiež na to, že rôzne miesta na trávniku môžu mať odlišné požiadavky. "Príliš veľa vody zatiente a otvorte dvere chorobe, zraneniu a hmyzu," hovorí Mellor. Kým vlhkomer monitoruje podmienky vo Fenwaye, navrhuje majiteľom domov, aby sa sem a tam vykopali malým trávnikom, aby sa pre to cítili.

4. Zaobchádzajte burinu s toleranciou
V šokujúcom zvrate Mellor hovorí, že jeho obľúbený kvet je púpava. "Raz som chcel trávnik ako biliard," pripúšťa. „Potom som mal dve dcéry, ktoré ma učili, aké krásne sú púpavy, koľko zábavy mali pri výbere kytíc a prenasledovali sa navzájom, zatiaľ čo fúkali chmýří.“ Zatiaľ čo Mellor radí ľahkému postoju k „out-of-place“ rastlinám, stále chápe túžbu po zelenej. "Zdravý a aktívne rastúci trávnik je vašou prvou obrannou líniou proti burinám," hovorí. Ak sa objavia, navrhne ich vykopať, nastriekať alebo naliať na horúcu vodu a ocot. "Nemusíte vysielať chemický arzenál po celom trávniku, aby ste sa zbavili pár burín."

5. Kosenie kvôli veľkému dopadu
Pre ideálne podmienky vo Fenway si Mellor udržuje výšku trávy približne na palec a štvrtinu. Domáci trávnik by mal byť dlhší, odporúča, vysoký dva až dva a pol palca. Pri kosení nikdy neodrežte naraz viac ako jednu tretinu. "Pri použití pravidla jednej tretiny už nikdy nebudeš vyzerať, ako by si tam seno balil," hovorí Mellor. „A je to mýtus, že výstrižky spôsobujú doštičku. V spoločnosti Fenway ich zhromažďujeme iba okolo okrajov infield, čo umožňuje recykláciu väčšiny späť na pole. Útržky bránia vysúšaniu trávnika, biologickému rozkladu do pôdy a zabezpečujú dusík pre trávu. “

Je tiež dôležité, aby majitelia domov, ktorí sa musia stretnúť s rozsahom od vetvičiek po žalude po hračky pre psov, udržiavali ostré čepele. "Neohol by si sa holým britvou," zdôvodňuje Mellor. „Tupé nože rozstrapkávajú konce, takže tráva zhnedne, je tuhá a náchylná na ochorenie.“ V závislosti od podmienok trávnika bude možno potrebné ostrie ostriť mesačne alebo dokonca týždenne. Tip Mellora o trochu menej práce: „Zvážte investovanie do dvoch alebo troch sád lopatiek navyše, aby ste mohli preskočiť.“