Nástroje a dielňa

Rádio: Jednoduchý spôsob odstránenia tvrdohlavých skrutiek


V spojení s odizolovanou skrutkou alebo skrutkou bez hlavy? Žiaden strach! K dispozícii je skvelý malý nástroj, ktorý vám pomôže ľahko odstrániť tvrdohlavú skrutku. Je to známe, ako extraktor skrutiek.

Počúvaj NA ŠROUBOVÝCH VÝŤAŽKOCH alebo si prečítajte nasledujúci text:

Funguje to takto: Najprv pomocou vŕtaného vrtáka vyvŕtajte skrutku. Potom vložte závitový koniec extraktora skrutiek do vytvoreného pilotného otvoru. Nakoniec pripevnite protiľahlý koniec extraktora v tvare štvorca buď k elektrickej vŕtačke alebo k rukoväti T. Keď otočíte extraktor skrutky, vyhĺbi sa ďalej do poškodenej skrutky a vyvíja silu proti smeru hodinových ručičiek, ktorá skrutku vytiahne. Aj keď sú vyťahovače skrutiek jedným z najmenej drahých doplnkov, ktoré môžete pridať do svojho balíka nástrojov, často sa ukážu ako nezaplatiteľné, ak čelíte spojovaciemu prostriedku, ktorý odmietne vykĺznuť.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!