Steny a stropy

3 opravy pre dieru v stene


Kým sadrokartón je vysoko odolný, nie je nezničiteľný. V priebehu rokov sa vnútorné steny bili, škvrnité so všetkým, od nechtov až po kliky. Počas svojho pôsobenia ako majiteľ domu alebo dokonca ako prenajímateľ bytu ste povinní skončiť s najmenej jednou nechcenou dierou v stene. Ale neopravujte zúfalstvo. Prečítajte si o troch nečakaných riešeniach pre vaše nevzhľadné múry, ktoré vás nenechajú vyčerpať v obchode.


Metóda čerstvého ovocia

Potrebujete rýchlo vyplniť otvor na nechty? Pokiaľ ide o malé otvory až do šírky jedného palca, nehľadajte nič viac ako lekárničku v kúpeľni. Verte tomu alebo nie, zubná pasta zázraky. Keď pasta zaschne, vytvorí povrch podobný spackle. Stačí stlačiť bielu pastu (nie modrý gél) do otvoru a vyhladzujte stieracím nožom.

Ak nemáte správnu pastu, namiesto toho z kúpeľne uchopte mydlo. Jednoducho navlhčite povrch mydla vodou a potom pretrite tyč cez plytký otvor, kým sa nenaplní. Zdá sa, že škody nielenže zmiznú s niektorým z týchto opráv, ale aj vaše steny budú vonieť úžasne.


Riešenie Super Strength

Pre ešte silnejší a rýchlejší spôsob opravy diery v stene, pridajte malú sódu do kvapky super lepidla, aby ste vytvorili super pevnosť. Po rýchlom spojení týchto dvoch produktov pomocou špáradla okamžite aplikujte zmes priamo na stenu. Po zaschnutí začnite brúsiť tvrdý povrch podobný plastu, až kým nebude v jednej rovine so stenou. Táto oprava nie je účinná len pri malých dierach, ale dokáže vyriešiť aj praskliny v rohových stenách! Jedným slovom opatrnosti: Noste rukavice a uistite sa, že toto mimoriadne pevné a rýchlo schnúce lepidlo nikdy neprichádza do styku s pokožkou. V opačnom prípade môžete mať na svojich rukách ešte väčší problém ako otvor v stene.


The Floury Fix

Na dieru veľkosti kľučky v priemere približne dva až štyri palce budete potrebovať viac náplasti na vyčistenie poškodenej steny. Vyrobte si od nuly iba pomocou niekoľkých jednoduchých kuchynských predmetov vrátane recyklovanej kartónovej škatule na cereálie.

Začnite rozrezaním hrubého kartónu na štvorec, ktorý je o niečo väčší ako otvor, ktorý chcete upevniť. Potom strčte dva malé otvory cez stred výrezu z lepenky a prevlečte krátku šnúru cez jednu dieru a cez druhú. Kartón zatlačte cez otvor v stene tak, aby konce šnúr smerovali k vám a aby všetky rohy sedeli za neporušenou sadrokartónovou stenou. Kartón pevne potiahnite, aby držal kartón na svojom mieste.

Potom zmiešajte jednu polievkovú lyžicu múky, jednu čajovú lyžičku soli a niekoľko kvapiek vody, aby ste vytvorili pastu. Naneste zmes silno na lepenkovú škvrnu tak, aby vytekala okolo hraníc štvorca a priviazala ju na miesto na sadrokartón. Nechajte vložiť pastu a vytiahnite reťazec. Náplasť sa dokončí druhou vrstvou pasty na báze múky a vyhladí sa tak, aby bola zarovnaná s okolitým povrchom.