Ako na to a rýchle tipy

5 zaujímavostí s… Ice Cubes


Na skalách nie je nič viac osviežujúce ako chladný nápoj - ale šálka ľadových kociek dokáže oveľa viac, než len uhasiť smäd. Tieto všestranné chladiče nápojov pracujú v štipke pri liečbe akéhokoľvek množstva dilem domácnosti, či už chcete vylepšiť svoju záhradnú hru alebo jednoducho vyleštiť domácu opravu. Takže pokračujte; naplňte tácku na kocky ľadu. Kým počkáte, kým jeho obsah nezmrzne, vyskúšajte týchto päť neuveriteľne užitočných spôsobov, ako znova použiť kocky ľadu mimo pohára.

1. ČERSTVÉ ZNEŠKODNENIE GARBAGE

Nie je nič horšie ako smradlavá likvidácia odpadu, zvlášť keď máte umývadlo plné špinavých riadov. Ak chcete čepele očistiť a odstrániť častice jedla spôsobujúce zápach, ktoré sa mohli zaseknúť, vložte do šrotu 2 šálky ľadových kociek a šálku kamennej soli a potom jednu alebo dve minúty nechajte studený vodovodný kohútik. Osviežte to tak, že vyhodíte niekoľko citrónových šupiek, znova zapnete chladnú vodu a spustíte stroj.

2. MÁ tendenciu pre domácnosť domov

Ak máte obavy z nadmernej hydratácie vašej orchidey, preskočte kanvicu a siahajte po kocke ľadu. Táto temperamentná izbová rastlina nenávidí, že zostane neustále mokrá, a preto je kocka ľadu dokonalým riešením, pretože sa topí pomaly a poskytuje pôde čas, aby absorbovala vodu, ktorú potrebuje, bez toho, aby poškodila korene. V závislosti od veľkosti vašej orchidey by malo stačiť dve až tri kocky ľadu (asi štvrtina šálky vody) za týždeň; keď sa človek roztopí, vložte ďalšie na svoje prázdne miesto. Podobne môžu kocky ľadu privádzať H2O do zavesených izbových rastlín, ktoré sú proste mimo dosah.

3. DEMONTÁŽ ZARÁŽKA KARPETU

Rozhodli ste sa usporiadať svoj nábytok, ale vylepšené feng-šuej prišlo za cenu: odsadenie kobercov presne tam, kde bývala pohovka. Pre rýchlu opravu umiestnite kocku ľadu do každého kobercového zárezu (alebo niekoľko pod čiarou) a nechajte ho roztopiť. Po 12 hodinách použite na utretie prebytočnej vody papierovú utierku a potom jemne nadvihnite kobercové vlákna vidličkou, aby boli opäť na svojom mieste.

4. HNEDÉ RIEŠENIE NEVYHNUTNÉ

Nie je ľahké položiť perfektný korálik! Až nabudúce znovu utužujete vaňu, pomocou vyhladenej kocky vyhladíte hotovú čiaru. Jednoducho spustite kúsok ľadu pozdĺž škáry (priestor medzi dlaždicami a vaňou, teraz čerstvý s novým tmelom) a dokonca vyrazte z povrchu. Kocka ľadu sa neprilepí na tesnenie; skôr sa roztaví, aby sa prispôsobil tvaru spoja, čím sa zmení na ideálny nástroj na mieru pre vašu prácu pre domácich majstrov.

5. ČISTIŤ VÁŠ OBLÚBENÝ OBLASŤ

Pre vázy so štíhlymi hrdlami môže byť veľmi ťažké odstrániť zvyšky kvetov a špinu. Kocky ľadu to uľahčujú: Vyhoďte pár kociek do vázy (podľa veľkosti krku ich možno budete musieť rozdrviť na menšie kúsky) a pridajte 1/4 šálky soli. Potom vázne prepláchnite vázu a sledujte, ako sa kombinuje ľad a soľ, čím vytvoríte jemný abrazívum, ktoré rýchlo vyčistí sklo.