Trávnik a záhrada

Najlepšie tesnenie príjazdovej cesty pre asfaltové a betónové povrchy


Popraskaná alebo zafarbená príjazdová cesta môže nielen odvrátiť pozornosť od obrubníka, ale môže tiež spôsobiť, že celý váš dom bude vyzerať datovaný a fádny. Preto má zmysel zaobchádzať s tvrdým terénom, či už je to betón alebo asfalt, s najlepším tesniacim prostriedkom na ceste, ktorý chráni povrch pred cyklami zamrznutia / rozmrazenia, chemikáliami a tvrdými UV lúčmi. Zatiaľ čo inštalácia príjazdovej cesty je úlohou profesionálov, zapečatenie môže byť jednoduchý projekt pre domácich majstrov.

Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o rôznych betónových a asfaltových tmeloch a prečo sme vybrali nasledujúcich šesť ako najlepšie možnosti pre všetky typy situácií na príjazdovej ceste.

 1. NAJLEPŠÍ DRŽIAK NA SIETI PRE SUROVÉ ASFALT: Latex-ite Sand Mix Fway Sealer
 2. NAJLEPŠÍ RYCHLÝ SUŠIČ ASFALTU: Gardner Max Blacktop Sealer
 3. NEJLEPŠÍ DRÁŽOVÝ TESNIČ PRE ČERSTVÝ BETÓN: Betónový prípravok Quikrete
 4. NAJLEPŠIE ZÁVÄZNÉ ZARIADENIE BETÓNU BETÓNU: Penetračný betónový tmel AQUA-X
 5. NAJLEPŠÍCH SUŠIČOV VOZIDLA PRE MOKRÝ BETÓN: Quikrete tmel na betón a murivo s vysokým leskom
 6. NAJLEPŠÍ PENETRATING BETÓNOVEJ SUROVINY: Nadzemné brnenie Čistý betónový tmel

Je ťažké poraziť estetickú príťažlivosť asfaltovej (čiernej) príjazdovej cesty, ale v priebehu času sa v tomto materiáli môžu objaviť trhliny pavučiny a malé škvrny. Ak sa tieto problémy nevyriešia, môžu viesť k väčším problémom, ako sú výmoly. Asfaltové tmely ponúkajú celý rad výhod; očakáva sa, že zaplatí 0,25 až 0,65 dolárov za štvorcový stopu za uhoľný decht alebo asfaltový tmel (vysvetlené ďalej).

 • Uhoľné dechtové tmely: Tieto štandardné tmely sa už desaťročia používajú na asfaltových príjazdových cestách a uliciach. Podľa ich názvu sú vyrobené z čiernouhoľného dechtu, lepkavej čiernej látky získanej z bitúmenového uhlia. Môžu účinne utesňovať a pretierať asfaltové príjazdové cesty až na päť rokov, ale pretože obsahujú vysoké hladiny prchavých organických zlúčenín (VOC), mali by sa počas aplikácie nosiť chemické masky. Uhoľné uhoľné dechty sa nepovažujú za šetrné k životnému prostrediu a niektoré štáty a komunity ich používanie zakázali; z tohto dôvodu neodporúčame používať tmely na uhoľný decht.
 • Utesňovače na báze asfaltu: Tak ako trvanlivé ako uhoľné dechtové tmely, sú asfaltové tmely zložené hlavne z asfaltového cementu a emitujú menej toxických výparov, čo z nich robí populárnu voľbu pre väčšinu majiteľov domov. Žiadosť by mala trvať až šesť rokov pred tým, ako bude potrebné opätovne podať žiadosť.
 • Obyčajný tmel: Hladký asfaltový uzáver príjazdovej cesty je hustá čierna kvapalina zložená buď z čiernouhoľného dechtu alebo asfaltového cementu a zvyčajne sa nanáša pomocou vysokovýkonného maliarskeho valca. Je určený na použitie na príjazdovej ceste, ktorá je v relatívne dobrom stave - žiadne výmoly alebo výlevky. Obyčajné tmely neobsahujú piesok, takže nemôžu vyplniť otvory alebo praskliny; tieto by sa mali pred aplikáciou plochého tmelu opraviť a / alebo naplniť (pozri nižšie).
 • Výplňové a tesniace výrobky: Tieto tesniace materiály obsahujú piesok alebo piesokovú zložku, ktorá vypĺňa trhliny až do šírky inch palca, zatiaľ čo sa šíri na existujúcu príjazdovú cestu pomocou úžitkového metla alebo stierky na príjazdovú cestu. Zanecháva za štruktúrovaným nekĺzavým povrchom. Pred nanesením výplne a utesniť produkt by mali byť vyplnené štrbiny a praskliny širšie ako ⅛ palca.

Dobrý tmel na betón odstráni škvrny a odfarbenie od chemikálií a hrdze a tiež minimalizuje škody, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku cyklov zamrznutia / rozmrazenia. Betón je pórovitý, takže keď sa ľad alebo sneh topí a potom znovu zamrzne, môže dôjsť k rozšíreniu a namáhaniu povrchu, odlupovaniu a prasklinám. Očakávajte, že zaplatíte 0,15 až 0,70 dolárov za štvorcový stopa za betónový tmel (náklady sú stanovené pokrytím za štvorcový meter a pórovitosťou betónu). Tu je niekoľko bodov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere produktu pre váš betónový povrch.

 • Výrobky na vytvrdzovanie a pečatenie: Tieto tesniace materiály sú určené na nanášanie na nový betón, akonáhle bude mať hmotnosť, čo mu pomôže udržať vlhkosť a tým vytvrdnúť pomalšie, čím sa vytvorí tvrdší a odolnejší povrch. Štandardnou metódou vytvrdzovania je nový betón dôkladne navlhčiť viackrát denne po dobu jedného týždňa. Ak to nie je uskutočniteľné, ďalšou najlepšou vecou je produkt na ošetrenie a tesnenie, ktorý chráni príjazdovú cestu až na tri roky.
 • Penetračné tmely: Najbežnejší typ penetračného tmelu by sa nemal nanášať skôr, ako je nový betón úplne vytvrdený, najmenej 28 dní. Jedna aplikácia môže trvať päť až 10 rokov na základe kvality, poveternostných podmienok a odporúčania výrobcu. Penetračné tmely, ktoré môžu byť na báze rozpúšťadla alebo vody (ekologickejšia voľba), sa vsiaknu do vrchnej vrstvy betónu a spoja sa s povrchom, aby sa zabránilo prenikaniu vody, škvŕn a chemikálií.
 • Inhibítory plesní: Betónové tmely sú dostupné s inhibítormi plesní a plesní, čo je výhodou, ak žijete v daždivom alebo vlhkom prostredí, kde sa plesne pravdepodobne budú vyvíjať.
 • Povrchové efekty: Špeciálne penetračné tmely môžu pridať rôzne úrovne lesku, vrátane saténu, pololesku a vysokého lesku. Overdyed betón, lesklé tmely zlepšia farbu betónu a zároveň ponúkajú zaujímavý „mokrý vzhľad“.
 • Metódy aplikácie: Najjednoduchší spôsob nanášania väčšiny betónových zváracích prostriedkov je s bežným záhradným postrekovačom. Použiteľný a niekedy sa odporúča aj maliarsky valec alebo veľká stierka na príjazdovej ceste.

Vybrali sme nasledujúcich šesť uzáverov príjazdových ciest (štyri pre betón a dva pre asfalt) na základe hodnotení a recenzií od skutočných spotrebiteľov. Pokrytie sa líši v závislosti od produktu, a ak chcete použiť dve vrstvy, ktoré sa odporúčajú pre niektoré tmely, nezabudnite si kúpiť dostatok poťahu, aby ste natiahli cestu dvakrát.


1. NAJLEPŠÍ NÁLEŽITÝ TESNIACI SYSTÉM PRE ZAHRADOVANÝ ASFALT: Latex-ite Sand Mix Fway Sealer (16,84 dolárov za 4,75 galónu)

Ak chcete vyplniť malé praskliny (až do ⅛ palca) a pridať ochranný tmel na asfaltové príjazdové cesty, nehľadajte nič viac ako tmel na lakovanie pieskovej zmesi Latex-ite. Vedro s hmotnosťou 4,75 galónu pokrýva až 400 štvorcových stôp a malo by sa nanášať stierkou na príjazdovej ceste. Výrobok neobsahuje uhoľný decht a má nízky obsah VOC, takže sa nemusíte obávať nepríjemných výparov. Nákupcovia Home Depot dávajú Latex-ite tmel 4,4 hviezdy pre svoju schopnosť vyhladzovať a maskovať vlasové trhliny a poskytovať pekný, odolný, nekĺzavý povrch. Aplikácia dvoch vrstiev trvá až päť rokov. K dispozícii od domáceho skladu.


2. NAJLEPŠÍ RYCHLÝ SUŠIČ ASFALTU: Gardner Max Blacktop Sealer (37,40 dolárov za 4,75 galónu)

Ak chcete minimalizovať prestoje, zvážte tento rýchloschnúci asfaltový tmel - budete môcť kráčať po príjazdovej ceste už za jednu hodinu po aplikácii. Gardner Max Blacktop Sealer na vodnej báze a s nízkym obsahom VOC sa dodáva v ľahko roztierateľnom géli, ktorý by sa mal nanášať stierkou na príjazdovej ceste. Vedro s hmotnosťou 4,75 galónu pokryje až 350 štvorcových stôp a dva tenké plášte poskytujú krásny ochranný náter čiernej farby, ktorý trvá až päť rokov. Nákupcovia Home Depot udeľujú pečate 4,2 hviezdy za rýchly čas schnutia a dlhodobý povrch. K dispozícii od domáceho skladu.


3. NAJLEPŠÍ NÁDRŽ NA SUŠIČ PRE ČERSTVÝ BETÓN: Quikrete betónový prípravok a tesnenie (28,80 dolárov za galón)

Doprajte svojej novej príjazdovej ceste skvelý štart pomocou produktu Quikrete's Concrete Cure and Seal. Nanášajte valčekom alebo postrekovačom na zelený (čerstvý) betón, len čo je dostatočne zatvrdené, aby unieslo hmotnosť (zvyčajne do niekoľkých hodín po inštalácii). Cure and Seal schne na mäkký saténový povrch a chráni čerstvý betón pred príliš rýchlym vysychaním, čím sa znižuje riziko praskania a odlupovania. Nákupcovia Home Depot dávajú Cure and Seal 4,3 hviezdy pre ľahkú aplikáciu a schopnosť odpudzovať vodu a škvrny. Jeden galón Cure a Seal pokrýva až 200 štvorcových stôp a jeho ochranná pečať vydrží až tri roky. K dispozícii od domáceho skladu.


4. NAJLEPŠIE ZÁVÄZNÉ ZARIADENIE BETÓNU BETÓNU: Betónová tesniaca hmota AQUA-X (59 dolárov za galón)

Prípravok AQUA-X Clear Penetrating Sealer obohatený o inhibítory plesní a plesní je šikovný výber, ak žijete v daždivom alebo vlhkom prostredí. Dva nátery odvádzajú plesne a plesne, zabezpečujú číry, prírodný vzhľad a chránia betón pred cyklom vody a zamrznutia / rozmrazenia až päť rokov. AQUA-X bez obsahu rozpúšťadiel je ekologický, nízko prchavý VOC (takže sa nemusíte báť toxických výparov) a jeden galón, striekaný alebo valcovaný, pokrýva až 500 štvorcových stôp. Kupujúci Amazonu udeľujú tmelu 4,2 hviezdy a po daždi namiesto namočenia do betónu povedia „korálky“. K dispozícii od Amazonu.


5. NAJLEPŠÍ NÁDRŽ NA SUCHÝ BETÓN PRE MOKRÝ BETÓN: Tesniaci tmel na betón a murivo Quikrete (27,53 dolárov za galón)

Perfektný na razené betónové príjazdové cesty, keď sa požaduje mokrý vzhľad, tmel Quikrete Concrete a Masonry High Gloss Sealer dodáva lesklý lesk plus ochranu pred rozliatím oleja a mastnoty, chemickými prostriedkami na odmrazovanie a škvrnami od potravín. Jeden galón vody na nízkoteplotnej VOC fólii pokrýva až 400 štvorcových stôp. Najlepšie výsledky a povrch s vysokým leskom dosiahnete nanesením dvoch vrstiev penovým valcom s vysokou hustotou. Uzatváracie zariadenie získava 4,1 hviezdy od kupujúcich Amazonu, ktorí milujú, ako lesklý efekt obohacuje farebný betón a dáva razeným príjazdovým cestám krásny mokrý vzhľad, ktorý trvá až päť rokov - stačí si uvedomiť, že rozliate kyseliny môžu spôsobiť nudu. K dispozícii od Amazonu.


6. NAJLEPŠÍ PENETRUJÚCA BETÓNOVÁ SUŠIČKA BETÓNU: Nadzemné brnenie Clear Concrete Sealer (224,75 dolárov za päť galónov)

Základný Armor SX5000 Clear Concrete Sealer na báze rozpúšťadiel ponúka ochranu príjazdovej cesty, na ktorú sa môžete spoľahnúť, dokonca aj v chladnom podnebí. Jediná vrstva tohto penetračného tmelu tvorí trvanlivé spojenie s povrchom príjazdovej cesty, ktoré ho chráni po dobu siedmich až 10 rokov pred poškodením spôsobeným odmrazovaním chemikálií, solí, škvŕn a cyklom zmrazenia / rozmrazenia. SX5000 nezmení vzhľad vašej príjazdovej cesty ani neopustí film a jeden galón pokryje až 200 štvorcových stôp. Utesňovač sa môže nanášať striekaním alebo maliarskym valcom. Nákupcovia Amazonu dávajú modelu SX5000 4,6 z piatich hviezdičiek pre ľahkú aplikáciu a vynikajúcu schopnosť zbaviť sa vody. K dispozícii od Amazonu.