Podlahy a schody

Najlepšie čističe podlah z tvrdého dreva, podľa šťastných majiteľov domov


Podlahy z tvrdého dreva dostávajú uznanie za svoju prírodnú krásu, ale na udržanie dobrého vzhľadu vyžaduje rôzny stupeň pozornosti. Požiadavky na údržbu tvrdého dreva vo veľkej miere závisia od jeho povrchovej úpravy. Podlahy s prenikajúcimi povrchovými úpravami (ktoré presakujú do dreva) a voskovými vrchnými nátermi (ktoré chránia povrchovú úpravu) môžu byť veľmi náročné na údržbu, pretože ľahko absorbujú vodu a vyžadujú čistiace prostriedky na báze rozpúšťadla. iba- veľa dôvodov si radšej ľudia namiesto toho zvolia povrchovo utesnené drevené podlahy. Všetky ostatné podlahy z tvrdého dreva majú všetky polyuretánové, uretánové alebo iné povrchové úpravy, ktoré vytvárajú ochrannú vodotesnú bariéru a chránia pred ľahkými škrabancami a priehlbinami, a ich pravidelné čistenie je omnoho ľahšie napraviť kvôli širokej škále použiteľných čistiacich prostriedkov.

Ak sú vaše podlahy, rovnako ako mnohé z nich, povrchovo utesnené, prečítajte si viac, aby ste sa dozvedeli, čo hľadať v komerčnom čistiacom prostriedku - a ako tieto kritériá informovali našich päť odporúčaní pre najlepšieho čističa podlah z tvrdého dreva:

  1. NAJLEPŠÍ ROZPOČET KÚPIŤ: Metóda Vystrekovanie + Čistiaci prostriedok na podlahy z tvrdého dreva
  2. NAJLEPŠÍ PRE VEĽKÉ OBLASTI: Čistiaci prostriedok na podlahy Bona z tvrdého dreva
  3. NAJLEPŠIE PRE MALÉ OBLASTI: Čistiaci prostriedok na podlahy Black & Stone Stone Wood & Laminate
  4. NAJLEPŠIE NA ODSTRÁNENIE ZAMESTNANCOV: Čistiaci prostriedok na tvrdé a laminátové podlahy ZEP
  5. NAJLEPŠIE PRE SENZITIVITY KOŽKY ALEBO SMELOVÉHO: Detský podlahový koncentrát Babyganics

Pri čítaní štítkov čistiacich prostriedkov na podlahy z tvrdého dreva by to malo byť súčasťou týchto funkcií.

Jemné prísady. Vyhľadajte nekorozívne prísady, ako je voda, slabé kyseliny, ako je kyselina citrónová alebo peroxid vodíka, alebo slabé zásady, ako je hydrogenuhličitan sodný. Vyhýbajte sa výrobkom obsahujúcim silné kyseliny alebo zásady, ako je kyselina dusičná alebo hydroxid sodný, ktoré môžu odstrániť povrchovú úpravu podlahových krytín. Vyhýbajte sa tiež čistiacim prostriedkom na podlahy z tvrdého dreva, ktoré obsahujú olej, ktorý môže zanechať lepivé zvyšky alebo vosk, ktorý môže matný povrch podlahy otupiť a nechať ho klzký.

Koncentráciu. Čistiace prostriedky na podlahy z tvrdého dreva nájdete v jednej z dvoch receptúr:

  • Kompletné podlahové čističe z tvrdého dreva je možné aplikovať na podlahu priamo z fľaše, pretože obsahujú všetky potrebné zložky vopred premiešané. Minimalizujú celkový čas a námahu, takže sú vynikajúce pre každodenné upratovanie alebo čistenie na poslednú chvíľu.
  • Výrobky podlahového čistiaceho prostriedku obsahujú silnú čistiacu tekutinu, ktorá sa musí pred použitím zriediť vodou špecifikovanou podľa pokynov na používanie. Aj keď sa na prípravu pripravia dlhšie, umožňujú vám upraviť potenciu (a štipľavosť) pridaním viac alebo menej vody.

Pohodlné balenie. Čistiaci prostriedok na podlahy z tvrdého dreva sa predáva v troch typoch balenia:

  • Sprejové fľaše sú vybavené vstavanou spúšťou, ktorá nanáša jemnú hmlu čistiaceho roztoku na podlahu. Potom podlahu utrite alebo utrite podlahu, vďaka čomu je táto možnosť balenia vhodná na čistenie miest alebo čistenie malých plôch.
  • Striekacie fľaše vydávajú malý dno čističa na podlahu, ktorá sa potom môže umyť. Táto možnosť je dostatočne univerzálna na použitie na malých alebo veľkých podlahových plochách.
  • Náplňové fľaše obsahujú väčšie množstvá, ktoré môžete naliať do rozprašovacej fľaše alebo do zásobníka na tekutinu opakovane použiteľného sprejového mopu. Vyvarujte sa nalievaniu čistiaceho prostriedku z doplňovacích fliaš priamo na podlahu, pretože je ľahké náhodne vydať viac, než by potenciálne spôsobovalo podlahy, ktoré absorbujú tekutinu a napučiavajú. Toto je najlepšia voľba pre väčšie čistenie jednej alebo viacerých podlaží.

Naše najlepšie výbery utreli konkurenciu tým, že splnili vyššie uvedené kritériá, ako aj skutočných zákazníkov, ktorí ich používajú.

1. NAJLEPŠIE KÚPENIE ROZPOČTU: Čistenie metódou Squirt + Čistenie podlahy z dreveného dreva

Zabráňte štrku a špine z drevených podláh bez porušenia banky pomocou tohto čističa podlah z tvrdého dreva, ktorý vysoko ohodnotili stovky recenzentov v reálnom svete. Netoxický kompletný čistiaci prostriedok, ktorý sa môže pochváliť rastlinnou biologicky odbúrateľnou formuláciou s hydrogenuhličitanom sodným, je rovnako vhodný pre vaše domáce prostredie ako pre vašu peňaženku. Ak chcete použiť, jednoducho vytlačte malé množstvo z striekacej fľaše a vyčistite ju - nie je potrebné oplachovanie. Ergonomicky navrhnutá dýza zaisťuje, že čistič zakryje celú vašu podlahu v niekoľkých striekačkách bez toho, aby sa vytvárali kaluže, ktoré by produkt mrhali.


2. NAJLEPŠÍ PRE VEĽKÉ OBLASTI: Čistič podlahy z tvrdého dreva Bona

Keď máte veľa priestoru na čistenie, vložte Bona do tekutinovej náplne vášho sprejového mopu a choďte na cestu k nepoškvrneným podlahám. Kompletný čistič bez voskov a olejov obsahujúci prísady vhodné pre podlahy, ako je voda, kyselina citrónová a peroxid vodíka, účinne odstraňuje prach, nečistoty a špinu. Po vyčistení už nie je potrebné prepláchnuť zvyšný čistiaci prostriedok; vyschne bez zanechania zvyškov.


3. NAJLEPŠIE PRE MALÉ OBLASTI: Čistiaci prostriedok na podlahy Black & Stone Stone Wood & Laminate Floor Cleaner

Na čistenie miest nechajte mop v skrini a uchopte handričku z mikrovlákna a túto malú sprejovú fľašu s kompletným čistiacim prostriedkom na podlahy z tvrdého dreva. Ekologický a hypoalergénny čistič vyrobený z vody a biologicky odbúrateľných povrchovo aktívnych látok dokáže s jednoduchosťou striekania a utierania odstrániť škvrny od jedla a nápojov, nečistoty, prach a odtlačky prstov alebo odtlačky prstov. A vďaka aditívnemu prezývanému „trojčinnému poly štítu“ čistič sľubuje čistenie bez šmúh, ktoré zabraňuje prilepovaniu nových zvyškov na povrch, aby sa v budúcnosti znížilo úsilie o čistenie.


4. NAJLEPŠIE NA ODSTRAŇOVANIE ZLOŽKY: Čistiaci prostriedok na tvrdé drevo a laminátové podlahy ZEP

Zákazníci milujú tento kompletný čistiaci prostriedok na navrátenie aj silne znečistených a zafarbených podláh do pôvodného stavu. Vyrobený z vody, povrchovo aktívnych látok a metanolu je kvalitný čistiaci prostriedok na podlahu z tvrdého dreva dostatočne silný na to, aby odstránil škvrny, škvrny a stopy po odieraní spôsobené rozliatím potravín a nehodami domácich zvierat. Jednoducho zametajte alebo vysávajte podlahu, postriekajte zafarbenú plochu, utrite ju alebo utrite mokrým povrchom. Čokoľvek, čo zostane, rýchlo schne, takže nie je dôvod na oplachovanie.


5. NAJLEPŠIE PRE KOŽU ALEBO DOBRÉ CITLIVOSTI: Koncentrát detského podlahového čističa

Agentúra Babyganics, ktorá je pracovnou skupinou pre životné prostredie označená ako „A +“, je dosť tvrdá na to, aby odstránila špinu a špinu bez toho, aby zhoršila alergie alebo dráždivé črepy, domáce zvieratá alebo osoby so zápachovou citlivosťou. Koncentrát odporúčaný pre pediatrov a dermatológov odporúčaný pre rastlinné použitie bez vôní a rastlín obsahuje jemné prísady, ako je voda a kakao draselný, pre čisté a zelené podlahy. Ak ju chcete použiť, rozrieďte jednu uncu koncentrátu na pol galónu vody, premiešajte a vytierajte mopom, potom nechajte uschnúť bez oplachovania.