Ako na to a rýchle tipy

3 opravy tvrdohlavého veka


Je to starobylá quandária: Siahate po pohári okurky alebo paradajkovej omáčke, ale skúste a skúste, ako by ste len nemohli dostať kovové viečko, aby sa pohlo. Existujú okrem jednoduchého hľadania pomoci od niekoho viac svalnatého aj iné bezpečné spôsoby, ako otvoriť uviaznutú nádobu? Absolútne. Telefónny hovor môžete preskočiť na susedného suseda, ktorý sa venuje budovaniu tela, pretože riešenie leží na dosah ruky. V skutočnosti vo väčšine každej kuchyne existujú najmenej tri jednoduché a účinné metódy otvárania každého tvrdohlavého veka. Prejdite dole a naučte sa jednoduché tajomstvá.

ZÍSKAJTE GRIP

Až nabudúce budete musieť otvoriť uviaznutú nádobu, urobte z gumy svojho spojenca. Skutočne, takmer všetko z gumy môže ponúknuť priľnavosť, ktorú potrebujete, aby ste premohli tesné tesnenie. Priemerná kuchyňa skrýva niekoľko gumových predmetov na dohľad. Náš obľúbený prístup? Nasaďte si gumené rukavice, aby ste získali lepšiu a presvedčivejšiu podporu pohára. Prípadne vyhľadajte gumovú pásku v zásuvke na nevyžiadanú poštu a niekoľkokrát ju omotajte okolo veka. V štipku môžete dokonca použiť gumovú vložku do police.

ZAOBCHÁDZAŤ OPATRNE

S lepiacou páskou môžete otvoriť zaseknutú nádobu za minútu alebo dve. Stratégia funguje takto: Odtrhnite asi jednu nohu lepiacej pásky a potom zarovnajte spodný okraj pásky so spodnou časťou veka. Potom pásku omotajte tri štvrtiny cesty okolo veka a preložte zvyšok pruhu na polovicu, pozdĺžne, čím vytvorte druh tri rozotrite pásku okolo veka a vytvorte druh provizórnej rukoväte. Nakoniec uchopte nádobu v jednej ruke a druhou rukou potiahnite „rukoväť“. Presto!

VYMAZAJTE CESTU

Niektoré poháre sa dajú ľahko otvoriť prvýkrát, napríklad je dosť ťažké ich otvoriť. Je to preto, že ich lepkavý obsah sa ukladá medzi sklenenú nádobu a kovové viečko, čím účinne lepí nádobu. Trik spočíva v tom, že dáte nádobu do kuchynského drezu a podržíte ju v teplej alebo horúcej vode až 60 sekúnd. Voda aspoň čiastočne vymýva akúkoľvek látku, ktorá drží veko na mieste. Odtiaľ jednoducho utrite veko a pevne ho otočte.