Nástroje a dielňa

Rádio: Klince alebo skrutky? Skrutky alebo klince?


Klince alebo skrutky? Niekedy je ťažké sa rozhodnúť, ktoré použiť pre daný projekt do-it-sami. Keď nabudúce budete musieť vybrať medzi týmito dvoma, nezabudnite na nasledujúce pokyny.

Počúvaj NA KLESE A ŠROUBE alebo si prečítajte nasledujúci text:

Ak spájate dva kusy, ktoré budú pod napätím - napríklad na verande, alebo pri stavbe kuchynských skriniek - potom sú skrutky lepšou voľbou. Pretože sa skrutky ľahšie vyberajú, často sú vynikajúce aj pri dočasných prácach s pripevňovaním. Nakoniec, ak pracujete s krehkým materiálom, ako je omietka, možno budete chcieť použiť skrutky, pretože ich zavádzanie na miesto spôsobuje oveľa menšie vibrácie, než by búšenie do klinca spôsobilo.

Nechty majú tiež plusy. Po prvé, v porovnaní so skrutkami rovnakej dĺžky a prierezu sú klince zvyčajne silnejšie. To z nich robí preferovanú voľbu na vydržanie „strižného“ tlaku - to znamená, aby sa upevnené kusy nemohli kĺzať okolo seba. Vo väčšine prípadov sú nechty tiež lacnejšie. A najmä ak pracujete s pištoľou, nechty sa dajú zaistiť pomerne rýchlo. Vďaka rýchlosti sú ideálne na rámovanie, podlahy, strešné šindle, vlečky a opláštenia.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!