Hlavné systémy

Zabráňte plesniam vo svojom dovolenkovom dome pomocou inovatívneho systému HVAC


Ak máte to šťastie, že vlastníte dovolenkový dom, viete, aké liečenie môže byť, aby ste trávili čas mimo stresu a problémov každodenného života. Ale tiež viete, že pre celý odpočinok a relaxáciu, ktorý poskytuje druhý domov, si zvyčajne vyžaduje toľko pozornosti a starostlivosti ako vaše primárne bydlisko. V skutočnosti môže byť údržba dovolenkového domu ešte náročnejšia, pretože nie vždy ste tu, aby ste riešili problémy, ktoré nastanú. Najmä jeden problém sa skutočne darí za podmienok vytvorených vašou neprítomnosťou: pleseň. Majitelia dovolenkových domov sú skutočne oboznámení s nepríjemným zápachom plesní. Hneď po príchode vás pozdraví nevyhnutnosť, ktorá sa po ukončení pobytu ešte viac zhorší. Väčšinu problémov, s ktorými sa majitelia domov musia zaoberať, možno vyriešiť jednorazovým zásahom. Pleseň je iná: Môžete ju obsahovať, ale nemôžete ju opraviť ako vytekajúci faucet.

Verte tomu alebo nie, pleseň existuje skoro všade. Rozmnožuje sa, iba ak má prístup k vlhkosti aj k zdroju potravy (napríklad drevo alebo sadrokartón). V primárnom bydlisku nahromadená vlhkosť priťahuje pozornosť. S dovolenkovým domom sa však veci líšia: Zatvorte to hneď, keď odídete, a efektívne zachytávate vlhkosť a pleseň dávajte presne to, čo chce. Pri vašej ďalšej návšteve domu môžete bojovať proti plesniam zapnutím klimatizácie. Klimatizácia skutočne veľmi pomáha znižovať vlhkosť. Je to dočasné riešenie, ktoré však bude trvať iba dovtedy, kým spustíte AC. Keď odchádzate, vypnite ju a forma sa nevyhnutne vráti.

Vzhľadom na to, že kontrola plesní je do značnej miery záležitosťou regulácie vlhkosti, úspech čiastočne závisí od zabránenia dažďu vniknúť do domu prostredníctvom zraniteľností na streche, medzier okolo komína alebo prasklín na úrovni základov. Rovnako dôležité je minimalizovať úroveň vlhkosti. V letných mesiacoch môžete počítať s klimatizáciou, aby ste znížili vlhkosť, ale nie každý systém to robí s rovnakou účinnosťou. Navyše, bez ohľadu na systém, len málo z nich by bolo ochotných prevziať náklady na prevádzku systému po celú sezónu.

Našťastie novšie technológie HVAC sľubujú, že prevencia plesní bude oveľa jednoduchšia a oveľa lacnejšia. Vezmite si napríklad riadiacu jednotku vzduchu od spoločnosti Unico. Vďaka jedinečnej chladiacej špirále sa jej podarilo eliminovať o 30 percent viac vlhkosti, ako je priemerná klimatizácia. Navyše, na rozdiel od typických nastavení, ktoré cyklicky zapínajú a vypínajú, meničová jednotka Unico iSeries umožňuje klimatizačnému systému bežať nepretržite, často pri veľmi nízkych rýchlostiach as mimoriadnou energetickou účinnosťou, takže forma nikdy nedostane šancu chytiť sa.

„Neustále zapínanie a vypínanie cyklov väčšiny systémov HVAC si vyžaduje veľké množstvo energie a vedie k takému druhu účtov za elektrinu, ktoré vás prinútia prekonať,“ hovorí Scott Intagliata z Unico. Vďaka neustálemu procesu postupného nastavovania sa invertor Unico spúšťa spôsobom, ktorý minimalizuje spotrebu energie, maximalizuje úspory a prvýkrát vám umožňuje udržiavať klimatizáciu v chode, keď ste preč, bez platenia. malé šťastie na ceste.

Aj keď klimatizácia v letných mesiacoch vedie k prevencii plesní, nemôže nahradiť potrebu vetrania. Aby domov zostal bez plesní, potrebuje stály prísun čerstvého vzduchu z vonku. Preto Unico vyvinul ventilačný systém s programovateľnou riadiacou doskou v jeho jadre. Riadiaca doska počíta, na základe veľkosti vášho domu, množstvo čerstvého vzduchu privedeného do interiéru v ktoromkoľvek danom čase. Na základe týchto výpočtov systém otvára a zatvára klapky podľa potreby, aby sa udržala primeraná úroveň vetrania, čím sa pridá ďalšia vrstva ochrany proti plesniam.

Nedovoľte, aby plesne podkopali kúzlo vášho dovolenkového domu. Využite špičkovú technológiu HVAC, ktorá uľahčuje boj proti plesniam a vyhráva!

Tento príspevok vám priniesol systém Unico. Jeho fakty a názory sú názory a názory.