Zastrešenie a vlečka

Keď sú odevy na chrbte nástrojom pre túto úlohu


Pozrite sa na akúkoľvek plochú strechu a pozdĺž hrán pravdepodobne uvidíte špeciálny typ lemovania - odkvapovú hranu. Aj keď nič sofistikovanejšie ako profilovaná dĺžka hliníka alebo galvanizovanej ocele, odkvapová hrana plní kritickú skupinu funkcií. Jednak uzatvára priestor medzi strešnou plošinou a fasádnou doskou, čím chráni tieto dve komponenty pred počasím (a pred sebou). Po druhé, odkvapová hrana chráni strešnú plošinu pred vystavením dažďu spôsobenému vetrom. Najdôležitejšie však je, že odkvapkávacia hrana, verná svojmu názvu, povzbudzuje dážď, aby sa vylial von z budovy a nie z boku. Nakoniec, aj keď je to primárne určené na zabránenie poškodeniu vodou, odkvapová hrana poskytuje dekoratívny bonus - prepožičiava streche atraktívny a dokončený vzhľad.

Ako viete, či vaša odkvapkávacia hrana vykonáva svoju prácu? Skontrolujte fasádnu dosku alebo v niektorých prípadoch spodnú stranu presahu strechy. Tu, ak si všimnete škvrny od vody, pravdepodobne budete obviňovať okraj odkvapu. Škvrny však nie sú jediným znakom zlyhania na okraji. Ako som zistil pri nedávnej návšteve môjho letného domu, niektoré znaky sú omnoho dramatickejšie. Keď som vjel na príjazdovú cestu, nevidel som žiadne škvrny od vody. Nie, to, čo som videl, bola kvapkajúca hrana blikajúca po boku garáže, takmer úplne oddelená! Môj najlepší odhad bol, že vysoké vetry spôsobili, že vonkajší kábel zachytil blikajúce svetlo a vytiahol ho z polohy. Som rád, že som sa zastavil pri dome v pravý čas. Keby som tam nebol, aby som dal kvapku naspäť na svoje miesto, pri mojej ďalšej návšteve by na mňa mohla čakať presakujúca strecha alebo zatopená pivnica alebo oboje.

Samozrejme, bol som na dovolenke a nechcel som pracovať na ničom inom (ako na opaľovaní, to je). Ale s vedomím, že bez odkvapu na mieste by bol dom citlivý na škody spôsobené silnými letnými dažďami, nemal som na výber, len sa pohnúť vpred s opravou. Za pár minút som doplnil základné nástroje, ktoré potrebujem. Ale pretože to bol taký nesmierne horúci deň - a pretože by som pracoval s kovom s ostrými hranami - musel som sa viac zamyslieť nad výberom oblečenia. Podľa mojich skúseností, keď riešite ťažkú ​​úlohu alebo pracujete v náročných podmienkach, vaše vybavenie môže spôsobiť alebo narušiť vašu schopnosť vykonávať prácu. Z tohto dôvodu som s potešením vyskúšal niekoľko kusov z rady Wrangler® RIGGS Workwear® - kolekciu navrhnutú špeciálne na zabezpečenie trvanlivosti a pohodlia na pracovisku.

Kolekcia Wrangler® RIGGS Workwear® obsahuje všetko od džínsov a kombinéz, cez košele s dlhým rukávom a gombíky. Pretože som bol v lete v exteriéri, v neposlednom rade som si vybral tričko s krátkym rukávom a vreckom. Aj keď som si prečítal štítok a pochopil som, že košeľa je vyrobená výlučne zo siedmich uncí bavlneného dresu, bola som prekvapená rovnováhou medzi jej robustnou konštrukciou a voľným, ale nie príliš voľným strihom. Okrem odvetraných podlepených postranných švov a podlepených švov som tiež miloval štítok bez štítkov, pretože keď som na rebríku, posledná vec, ktorú sa chcem obávať, je poškriabaný golier. Spolu s tričkom som nosil Ripstop Ranger Pant, pomenovaný pre odolnú látku Ripstop, ktorá robí odev nielen mimoriadne tvrdým, ale tiež celkom pohodlným a podľa mojich skúseností zázračne priedušným.

Späť k aktuálnej úlohe: Prvým krokom bolo odstránenie poškodenej odkvapovej hrany a dôkladná kontrola jej stavu. Zatiaľ čo vietor pre mňa urobil väčšinu práce, keď odstránil všetko okrem jednej časti blikania, zostalo ešte niekoľko klincov na odstránenie. Pomocou klieští som vytiahol klince, potom opatrne niesol odkvapkávaciu hranu nadol k zemi, kde som postavil základný pracovný stôl. Keby bolo blikanie nenávratne poškodené, ľahko by som mohol ísť von a kúpiť si náhradný diel. Veď domáce centrá spravidla skladajú odkvapové okraje v 10-stopových sekciách, vo viacerých farbách a vo viacerých profiloch. Našťastie pre mňa bolo poškodenie minimálne. V relatívne krátkom poradí som dokázal vyhladiť pár priehlbín jednoduchým spustením bloku dreva cez kov na oboch stranách. Inými slovami - zatiaľ, tak dobre!

Doteraz som na Wrangler® RIGGS Workwear® miloval najviac to, že odolával slzám alebo umožňoval slobodu pohybu. Urobil to obidve tieto veci, ale bol som ohromený dojmom vrecka na tričko. Na rozdiel od väčšiny náprsných vreciek, toto nie je iba na predstavenie. Naopak, vrecko bolo dosť silné na to, aby držalo kliešte, ktoré som použil na streche. Navyše vo vrecku je skrytá slučka - ideálne miesto na uloženie tesárskej ceruzky. Toto sú drobné detaily, ktoré označujú tričko s krátkym rukávom a vreckové tričko ako pragmaticky navrhnuté pre skutočných pracujúcich. Niečo iné sa mi páčilo: Napriek intenzívnemu teplu sa mi podarilo zostať v pohode vďaka prieduchom, ktoré sa pustili do nohavíc tesne pod zosilnené kolená. Materiál ripstop je určite priedušný - priedušnejší, ako som očakával - ale ďalší prúd vzduchu vedie k zaisteniu pohodlia.

V poslednej fáze opravy blikania som musel znova nainštalovať odkvapkávaciu hranu. Aby som ho udržal na mieste po dlhej trase, narazil som po stene, ktorá sedela oproti strešnej plošine, guľôčku strešného cementu. Cement by pomohol lemovaniu odolať ďalšiemu nárazu vetra alebo ťahu z lana. Raz som to urobil, zostal len jeden krok - šplhanie po rebríku a premiestnenie okraja odkvapu. Za normálnych okolností by som očakával niekoľko výletov po rebríku, ale tu je veľa prekvapujúcich praktických detailov v dizajne nohavičiek Ripstop Ranger. Nakoniec som musel urobiť len jednu cestu, pretože všetko, čo som potreboval na dokončenie projektu, sa hodilo na odev. Na pravej strane slučka poskytla miesto na zavesenie kladiva. Menšia priehradka sa ukázala ako presná správna veľkosť pásky. S upevňovacou pištoľou pripevnenou v jednej zo slučiek na opasok som zasekla hrsť klincov do vrecka na náklad a bola som si istá, že ich ostré hroty neprepadnú.

Na rebríku som dokončil zvyšok práce celkom rýchlo a zabezpečil lemovanie strešnými klincami v intervaloch asi troch palcov. Potom, aby som dokončil prácu, bežal som druhú radu strešného cementu, tentoraz pozdĺž švu, kde lemovanie prišlo do kontaktu so strechou. Odevy, ktoré som nosil, ma v každom okamihu mohli spomaliť - alebo jednoducho spôsobiť, že projekt bude viac bolestivý. Stalo sa to už predtým. Ale ak niečo, nosenie Wrangler® RIGGS Workwear® mi pomohlo zobrať prácu z jedného miesta na druhé rýchlejšie, než som predpokladal, s dostatočným časom stráveným v popoludňajších hodinách, aby som si užil blízku pláž. Najlepšie zo všetkého je, že viem, že keby som narazil na nejaký problém so svojím oblečením, nebol by to problém príliš dlho. Je to preto, že celá rada Wrangler® RIGGS Workwear® je chránená doživotnou zárukou. OK, vážne, koľko tričiek alebo párov nohavičiek vlastníte, na ktoré sa vzťahuje záruka? To som si myslel.

Toto je sponzorovaná konverzácia, ktorú som napísal v mene spoločnosti Wrangler. Názory a texty sú moje.


-->