Ako na to a rýchle tipy

Tipy pre profesionálov: Betónový majster zdieľa 5 tajomstiev úspechu


Priemyselná atmosféra betónu je momentálne v móde vo svete dizajnu, od elegantných, strohých dosiek po geometrické kvetináče a ešte oveľa viac. Aj keď práca s materiálom sa môže zdať chaotická a dokonca trochu strašidelná, máme skvelý novinky pre domácich majstrov: Nie je potrebné sa trasiť nad ťažkosťami konkrétneho projektu. Projekty v profesionálnej kvalite sú úplne prístupné priemernému výrobcovi, pokiaľ máte prostriedky a know-how. Zaskočili sme Peta Sveena, profesora betónu na Akadémii a muža za doménou DIYPete.com, a požiadali sme ho, aby vylial obchodné tajomstvá, ktoré uľahčujú prácu s konkrétnymi a aby výsledky boli oveľa atraktívnejšie, ako ste si kedy dokázali predstaviť.

1. Zahrňte prísadu, aby sa váš betón ľahšie premiešal.
Niektorí ľudia si myslia, že musíte ísť na drahší betón, ale väčšina domácich majstrov môže začať s výhodnou päť dolárovou taškou z železiarstva. „Pri jednoduchých projektoch sa môžete držať štandardného mixu, nie sú potrebné žiadne aditíva!“ Hovorí Sveen. „Ak robíte väčší a zložitejší projekt, skúste pridať zmäkčovadlo. Pomáha to ľahšiemu toku betónovej zmesi do formy a zaisťuje, že sa betón dostane do všetkých zákoutí. “

Teraz už nie je k dispozícii žiadny magický mix rýchlejšie projekt, hovorí Sveen. "Už nikdy nebudete chcieť pridať nič, čo spomalí alebo urýchli čas sušenia." Ak však pracujete pri horúcich teplotách, odporúča sa na zakrytie formy použiť plachtu, ktorá udržuje jej betón pri nižšej teplote a čím je betón pomalejší, tým lepšie. Plachta zabraňuje praskaniu a umožňuje lepšie vyliečenie.

2. Vylepšite si lejaci prostriedok pre lepšiu konzistenciu a vytvrdzovanie.
Najväčší kľúč k úspešnému projektu je dosiahnuť správnu textúru pri výrobe konkrétnej dávky. "Keď miešate betón, strieľajte na konzistenciu cesta cesta: nie príliš tekuté alebo príliš suché, inak môžete skončiť s prasklinami alebo dutinami v betóne," hovorí Sveen. Keď nalievate betón do formy, použite vibračnú techniku ​​- pri nalievaní jednoducho poklepte gumovou paličkou na boky a spodok formy, inštruujete Sveena. „Týmto sa z betónu odstránia akékoľvek medzery alebo otvory na chyby, ktoré by ste inak museli po zaschnutí vyplniť.“

3. Vyberte správnu formu na dosiahnutie správnych výsledkov.
Aj keď môžete byť v pokušení používať rad rôznych materiálov ako formy-kartón alebo recyklovateľné plasty, pre začiatočníkov sú tie, ktoré poskytujú najlepšie výsledky, vyrobené z melamínu. S pórovitým materiálom, ako je kartón, voda z betónu vytiekne a vytvorí drsnejší povrch; v melamínovej štruktúre nemá voda kam ísť. Namiesto toho betón napodobňuje hladký vzhľad melamínu, čoho výsledkom je dokonalý obraz bez ďalšej práce. Pri vytváraní vlastného odliatku z materiálu „prúžky priskrutkujte pomocou skrutiek, potom cez všetky trhliny pretlačte tenkú vrstvu silikónu, aby neprenikla žiadna voda,“ hovorí Sveen. Len nezabudnite vyrobiť formu, ktorá je dostatočne robustná na držanie ťažkého betónu.

4. Využite priaznivú kvalitu materiálu.
Aj keď je to stále mäkké, do naliateho betónu môžete nalisovať kamene, mince, fosílie, rozbité dlaždice, kúsky skla a akékoľvek iné ozdobné prvky. „Vaše možnosti sú dosť neobmedzené,“ hovorí Sveen. „Môžete urobiť všetko od integrovania trivetov do betónovej stolovej dosky alebo vytlačenia tvaru a vytvorenia prispôsobených priestorov v rámci kusu.“ Na uľahčenie mise en place, môžete vytvoriť výklenok v pracovnej doske alebo doske v kúpeľni umiestnením požadovaného objektu - či už ide o držiak pera alebo dávkovač mydla - na betónovú konštrukciu s veľmi tenkou vrstvou 100% silikónu, ktorá ju drží na svojom mieste. Keď bude suchý, vaša položka sa vysunie z DIY.

5. Vyberte ten správny povrch, aby bola táto stavebná svorka luxusná.
Toľko ľudí si myslí, že pokiaľ ide o vzhľad betónu, majú nulové možnosti. Pravda? „Existujú jednoduché riešenia, ako vylepšiť konkrétnosť a nákladnosť konkrétneho vzhľadu: Kyslé škvrny, farebné odtiene a pečiatkovanie môžu vytvoriť jedinečne dokonalý vzhľad,“ hovorí Sveen. „Ak však chcete dosiahnuť dokonale hladký povrch, skúste ho vyleštiť pomocou orbitálnej brúsky a potom ho zalepiť tromi až štyrmi tenkými vrstvami akrylátového tmelu na vodnej báze.“ Len za 20 až 30 minút bude vaša betónová štruktúra vyzerať mimoriadne elegantne - a ešte jednoduchšie sa čistí!

Konkrétnejšie tipy od Pete Sveena nájdete v kurze, ktorý vyučuje na Akadémii.