Hlavné systémy

Málo známy význam fanúšikov podkrovia


Je to leto a hodiny a dni slnko bije na streche vášho domu. Merania ukázali, že pri správnych poveternostných podmienkach môžu typické strešné materiály dosiahnuť až 150 stupňov Fahrenheita. Toto teplo sa nakoniec prenáša z vonkajšej strany strechy na opláštenie. Odtiaľ preniká do izolačných a strešných materiálov a zvyšuje teplotu podkrovia do neistého extrému.

Leto však nie je jediné obdobie, počas ktorého podkrovie čelí hrozbe. V zime, keď sú okná zatvorené, je podstatne nižšia ventilácia vlhkosti spôsobenej varením, bielizňou a sprchami. Keď už nikde nie je kam ísť, vlhký vzduch sa hromadí v podkroví, kde môže spôsobiť riziko.

Naozaj, bez ohľadu na ročné obdobie, existujú dobré dôvody, aby ste zvýšili pozornosť na svoje podkrovie a na stres, ktorý prechádza.

Pľuzgiere vysoká teplota v podkroví nie je nepríjemná iba pre nešťastnú dušu stojaci v nedokončenom priestore. Ak to bude dosť vysoké, teplota v podkroví môže ovplyvniť ďalšie miestnosti a zvýšiť ich teplotu. Takáto neefektívnosť núti klimatizačný systém pracovať tvrdšie, ako by bolo inak potrebné, a samozrejme, musíte zaplatiť za toto mimoriadne úsilie, keď účty za energiu dorazia každý mesiac.

Okrem zvýšených nákladov môže uviaznuté teplo a vlhkosť spôsobiť, že váš domov spôsobí skutočné poškodenie tým, že podporí rast plesní. V extrémnych prípadoch môže nadmerná vlhkosť dokonca zahniť časti kľúčového štrukturálneho rámu nachádzajúceho sa v podkroví.

Ďalším možným dôsledkom odtekajúcich podkrovných teplôt: Najbežnejšie typy pásových šindľov - asfaltové pásové šindle - sú dosť schopné odolať teplu, keď prichádza zo slnka. Keď však teplo príde do kontaktu s ich spodnými okrajmi, tie isté pásové opary môžu predčasne zlyhať.

Našťastie existuje priame riešenie problémov s teplom a vlhkosťou na streche a pod ňou. Pre úsporu peňazí, pohodlnejší domov a spoľahlivú ochranu vašej strechy (jej štruktúru aj šindle) zvážte inštaláciu ventilátora v podkroví. Navrhnutý tak, aby znižoval teplo aj vlhkosť, podkrovný ventilátor namontovaný na streche pracuje na jednoduchom princípe. Ventilátor vytiahne teplý vzduch von cez strešný otvor a nasáva chladnejší vonkajší vzduch cez existujúce vetracie otvory umiestnené pozdĺž podhľadov (na spodnej strane previsu strechy). Táto výmena zastaraného, ​​teplého vzduchu za čerstvý a chladnejší vzduch zmierňuje zvýšený tlak, ktorý sa vyvíjal na klimatizáciu. Teraz môže systém bežať efektívnejšie a z mesačného účtu za služby môžete platiť menej.

V minulosti boli fanúšikovia podkrovia vždy pevne pripojení do domácnosti a poháňaní elektrinou. Mnohí majitelia domov videli, že zatiaľ čo im podkrovný ventilátor mohol šetriť nejaké peniaze, tieto úspory boli vymazané nákladmi na inštaláciu a prevádzku ventilátora. Vďaka priemyselným inovátorom, ako je Solatube International, Inc., to už nie je problém. Teraz môžete zachovať všetky svoje úspory inštaláciou podkrovného ventilátora Solar Star, ktorý nebeží na domácom elektrickom systéme, ale na voľnom a hojnom prirodzenom slnečnom svetle.

Solárna alternatíva
Aj keď udržiava váš podkrovie chladný a suchý, Solar Star nevyžaduje žiadnu praktickú obsluhu ani údržbu. V skutočnosti je pravdepodobné, že si nikdy nevšimnete, že je spustený. Po prvé, Solar Star bol navrhnutý a vyrobený tak, aby odolal všetkému, čo mu môže prísť príroda, od vetra a dažďa po sneh a krupobitie. Jeho zdroj energie - séria malých fotovoltaických panelov - je umiestnený priamo na vonkajšom kryte ventilátora. Vyrobené z odolného kompozitu, viečko spoľahlivo chráni zraniteľnejšie komponenty a zaisťuje celoročné silné vetranie. Kartáčový motor a ľahké, nekorodujúce lopatky ventilátora pracujú v zhode, aby udržali hladinu hluku pri šepte. Aj keď si možno nie ste vedomí prevádzky ventilátora, pravdepodobne si všimnete výhody, ktoré ste si vybrali pre solárnu hviezdu na reguláciu teploty v podkroví.

Solar Star sa stáva len efektívnejší s jeho add-ons. Jednou takouto možnosťou je tepelný spínač, ktorý automaticky aktivuje ventilátor, keď teplota v podkroví dosiahne určitú prahovú hodnotu. Podobne užitočný doplnok: Ak žijete v tienistom prostredí a máte obavy, že Solar Star nebude mať dostatok slnka na to, aby fungoval celý deň, pozrite sa na doplnkový solárny panel. Dômyselné riešenie problému pokrývania stromov - a tým pádom aj zakalenia - doplnkový panel je možné umiestniť na najslnečnejšiu časť vašej strechy, aby sa zabezpečila nepretržitá prevádzka. Je to ironické: Problémy spôsobené slnečným žiarením od obyčajného nepohodlia až po zničujúce škody sa dajú vyriešiť pomocou solárnej hviezdy, ktorá sa spolieha na slnko!

Celoročné riešenie
Zatiaľ čo väčšina diskusií o podkrovných fanúšikoch sa zameriava na svoje letné výhody, vetranie môže byť kriticky dôležité aj v zime. Koniec koncov, napríklad vtedy, keď sa vlhkosť, ktorú vytvárajú humdrové udalosti každodenného sprchovania alebo prania bielizne, zdvíha trhlinami a medzerami, aby sa v podkroví len navinula. Ak je pôda zachytená a nie je možné ju odvetrať, môže spôsobiť rast plesní alebo spôsobiť poškodenie izolácie a orámovania.

K dispozícii sú aj ďalšie menej zrejmé, ale potenciálne ničivejšie problémové ľadové priehrady. Priestor v podkroví je zvyčajne teplejší ako vonkajšia teplota alebo teplota strechy. Toto teplo sa prenáša cez štruktúru strechy a môže topiť sneh nahromadený na streche.

Odtiaľ tečie sneh, až sa dostane k odkvapu. Pretože odkvapy neprichádzajú do styku s podkrovím, sú chladnejšie a spôsobujú zamrznutie roztopeného snehu. To tvorí ľadovú hrádzu, hrebeň ľadu blízko okraja strechy, priliehajúci k odkvapom. Neskôr, keď sa roztopí viac snehu, ľadová priehrada zabráni tomu, aby voda stekala zo strechy. Ak už nemá kam ísť, môže sa dostať za pásový opar a spôsobiť rozsiahle, drahé presakovanie a poškodenie strechy. Pretože Solar Star vyrovnáva vnútornú a vonkajšiu teplotu, môže pôsobiť proti vytváraniu ľadových priehrad, ako aj chrániť domov mnohými inými spôsobmi.

Jedna veľkosť pre všetkých?
Na dosiahnutie maximálnej účinnosti musí byť podkrovný ventilátor Solar Star dimenzovaný tak, aby zabezpečoval dostatočné vetranie priestoru. Koľko vetrania potrebuje váš dom? Závisí to od veľkosti podkrovia. Atikaové ventilátory Solar Star sa dodávajú v dvoch veľkostiach a môžu byť inštalované v násobkoch, aby vyhoveli požiadavkám na vetranie. Model RM 1200 funguje najlepšie pre malé podkrovné priestory v miernom až miernom podnebí. Výkonnejší model RM 1600 robí lepšiu voľbu pre veľké podkrovia a menej mierne a extrémnejšie podnebie.

Každý model môže byť inštalovaný na všetky druhy strešných materiálov a namontovaný jedným z troch spôsobov:

• Elegantný a nenápadný low-profile držiak je ideálny pre väčšinu aplikácií so šikmou strechou.

• Ak sa na streche hromadí veľké množstvo snehu, choďte s vysoký profil držiak, ktorý zdvíha solárny panel a ventilátor vysoko nad rovinou strechy.

prenikavý strechou namontujte nasmerovanie solárneho panela, aby ste maximalizovali vystavenie slnku.

S atikami akejkoľvek veľkosti alebo so strechami ľubovoľného profilu je možné, že technológia Solar Star zabezpečí účinné a efektívne vetranie. A stojí za zmienku, že ak už je v podkroví pasívny prieduch, môžete ho pomocou IM 1200 zmeniť na aktívny solárny systém vetrania. Na rozdiel od ostatných v rade Solar Star sa IM 1200 upevňuje. vo vnútri, priamo za otvorom pasívneho vetrania. Či už vaše potreby, Solar Star ich dokáže zladiť.

Doláre a zmysel
Presne dimenzovaná a správne nainštalovaná ventilácia Solar Star môže znížiť vaše účty za energiu až o 25 percent. Nezabudnite tiež, že federálna vláda ponúka až do roku 2016 daňový úver vo výške 30% pre systémy, ktoré sa spoliehajú na solárne fotovoltaické technológie. Zvážte tieto úspory spolu s tým, čo z mesiaca na mesiac ušetríte. Teraz sa zdá, že je vhodný čas začať chrániť svoje podkrovie a strechu pred celoročným stresom a zároveň zvýšiť pohodlie svojej rodiny!

Tento príspevok vám priniesol Solatube. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.