Natieranie

Najlepšie farby na palube, podľa domácich majstrov


Záhrada, ktorá slúži na rozšírenie obytného priestoru vášho domu na osobné prestoje a slávnostné zhromaždenia, vidí veľa dopravy a bije z prvkov, aj keď sa nepoužíva. Takže ak si všimnete staré drevo alebo lúpajúce farby, je pravdepodobne čas na čerstvý kabát - čím skôr, tým lepšie! Čím dlhšie budete čakať na natieranie paluby, tým viac chýb bude narastať a tým ťažšia bude táto exteriérová práca s lakovaním.

Palubná farba skrýva nedostatky v dreve a vďaka širokej škále farieb je ľahko prispôsobiteľná tak, aby zodpovedala farbe obkladu vášho domu alebo kontrastovala s ňou. Musíte si však vybrať ten, ktorý obstojí v drsných vonkajších podmienkach, vrátane fúkania extrémnych nečistôt, vetra, dažďa a teploty. Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili, ako posudzovať najlepšiu farbu paluby a čo kvalifikuje nasledujúce štyri možnosti ako najvhodnejšie pre najbežnejšie situácie.

 1. NAJLEPŠÍ VŠETKY ÚČELY OBRAZOVKY: KILZ smaltovaná veranda a patio latexová podlahová farba
 2. NAJLEPŠIA EKOLOGICKÁ DECKÁ FARBA: Montage Signature Interiér / exteriér, ekologická farba
 3. NAJLEPŠIE PRE ROZHODNUTIE, ŽE ZÍSKEJTE MOKRÉ: Rust-Oleum Marine Topside Paint
 4. NAJLEPŠIA NEKLÁDKA OBRAZOVKY: Durabak 18 Vonkajšia textúrovaná plošina

Palubné farby na báze oleja a vody

Palubná farba sa dodáva v dvoch hlavných typoch, na báze oleja a vody, a každý z nich má niekoľko výhod a nevýhod. Zatiaľ čo na trhu boli kedysi dominantné postavenie na trhu olejové farby, dopyt po výrobkoch na vodnej báze je dnes väčší, a to vďaka zlepšenej trvanlivosti a ľahkému používaniu.

Olejová farba na palube ...

 • ponúka pevný a odolný povrch. Je tu už desaťročia a mnoho profesionálov to stále prisahá.
 • trvá päť až 10 rokov, v závislosti od stavu dreva pri maľovaní.
 • ponúka optimálnu ochranu proti vlhkosti.
 • je vysoko prchavé organické zlúčeniny (VOC), ktoré môžu pri vdýchnutí spôsobiť výpary, ktoré môžu spôsobiť, že vaše oči budú voda, alebo môžu spôsobiť bolesti v krku alebo iné problémy s dýchaním.
 • vyžaduje použitie rozpúšťadla, ako je riedidlo farieb alebo terpentín, na čistenie od kefy, valčekov a striekacích pištolí.
 • môže trvať až 24 hodín, kým dostatočne schne, aby sa znovu pretierala, aj keď niektoré farby na báze oleja teraz obsahujú rýchlo schnúce prísady, ktoré umožňujú prelakovanie za šesť až osem hodín.
 • je k dispozícii v rôznych farbách.

Farba na palube na vodnej báze ...

 • má nízky obsah VOC.
 • trvá štyri až osem rokov, v závislosti od stavu dreva a kvality náteru. Drahšie farby na vodnej báze zvyčajne obsahujú najvyššie množstvo akrylovej zložky, ktorá predlžuje trvanlivosť farby.
 • ponúka najlepšiu ochranu proti vyblednutiu.
 • vidí pružnosť akrylových prísad menej praskanie a odlupovanie.
 • ľahko sa čistí iba mydlom a vodou.
 • rýchlo schne a prelakuje sa za štyri až šesť hodín.
 • je k dispozícii v širokej škále farieb.

Trvanlivosť

Pokiaľ ide o postavenie sa k prvkom, musí byť zvolená farba označená buď ako „farba na palube“ alebo „vonkajšia farba“, ktoré sú vhodné na maľovanie zábradlia a podlahy na palube. Vyhýbajte sa interiérovým farbám, ktoré nemajú dostatočné vlastnosti odolné voči poveternostným vplyvom a vyblednutiu.

Povrchový lesk

Palubná farba je k dispozícii v rôznych povrchových úpravách, v závislosti od percentuálneho podielu lesklých prísad vo formulácii.

 • škrupina: Lak na palubu Eggshell má mierny lesk, asi 10 percent, a poskytuje príjemný jemný povrch a nízka úroveň lesku pomáha skryť nedostatky v dreve. Nečistoty majú tendenciu zhromažďovať sa na povrchu vaječnej škrupiny, čo z nej robí dobrú voľbu pre uzavreté paluby, ktoré nie sú vystavené fúkaniu prachu.
 • Satin: Tiež sa nazýva „nízka lesk“, je obľúbenou voľbou pre vonkajšie paluby, pretože ponúka tlmený lesk (asi 30 percent), ale stále skrýva mnoho nedostatkov a umožňuje ľahké odstránenie nečistôt a prachu jednoduchým zametaním.
 • Polo-lesk: Ľahko zametateľný čistý a vytretý škvrny preč, pololesklý (tiež známy ako email) poskytuje lesk okolo 70 percent. Toto je povrchová úprava, ktorá sa najčastejšie používa pri prácach na vonkajších obkladoch, dverách a uzáveroch, preto si vyberte pololesklý povrch, ak chcete dosiahnuť presnú zhodu s obložením.
 • Vysoký lesk: Okamžité čistenie prachu a nečistôt je veľmi ľahké a rozliatie sa ľahko utrie. Vysoký lesk s asi 85 percentami lesku však zvýrazní nedostatky dreva. Ukáže sa každý otvor na nechty a kúsok chýbajúceho dreva, takže je to lepšia voľba pre novšie postavené paluby.

Pridané ochrany

Pretože sú určené na vonkajšie použitie, väčšina lakov na palube obsahuje prísady na ochranu paluby pred plesňami a plesňami, tvrdými UV lúčmi a pred extrémnymi teplotami. Aj keď si môžete vybrať farby s jedným alebo dvoma z týchto aditív, často je dobré zvoliť si produkt so všetkými tromi aditívami pre najlepšiu ochranu a najdlhšiu trvanlivosť.


Paluby sa dodávajú vo všetkých tvaroch, veľkostiach a prevedeniach, takže neexistuje jediná farba, ktorá by bola najlepšia pre všetkých. Nasledujúce štyri však boli testované a schválené nadšenými do-it-yourselfers, ktorí radi zdieľajú produkty, ktoré pre nich fungovali najlepšie.


NAJLEPŠÍ VŠETKY ÚČELY FARBY: KILZ smaltovaná veranda a patio latexová farba (28,98 dolárov za galón)

Balenie ochranného dierovača proti UV žiareniu, plesniam a poškodeniu vodou, smaltovaná veranda a patio farba KILZ sú dobrou voľbou pre väčšinu situácií. Dodáva sa v atraktívnej strieborno-šedej farbe a mierne tmavšom odtieni bridlicovo-šedej a zasychá do trvanlivého, málo lesklého povrchu, ktorý vydrží vysokú premávku a časté zametanie. DIYers udeľujú tejto vodnej farbe výdatný 4,2 z 5 hviezdičiek pre ľahkú aplikáciu, odolnosť a skvelo vyzerajúci povrch paluby. Farba Môže byť nanášaná štetcom, valčekom alebo striekacou pištoľou, zaschne na dotyk za jednu hodinu a druhý náter môže byť aplikovaný za štyri až šesť hodín. K dispozícii od Amazonu.


NAJLEPŠIA EKOLOGICKÁ FARBA NA OBLEČENIE: Montage Signature Interiér / exteriér ekologicky šetrných farieb (27,99 dolárov za galón)

Pre farbu šetrnú k životnému prostrediu, ktorá chráni pred plesňami, plesňami a UV lúčmi, farba Montage Signature Interior / Exterior Eco-Friendly Paint vyplní účet. Je k dispozícii buď v pololesklom alebo s leskom s nízkym leskom a dodáva sa v 20 príjemných odtieňoch šedej a zeme, vrátane „Riverstone“, „Sage“ a „Desert Tan“. Táto farba na báze vody s nízkym obsahom VOC je bez toxické výpary a kupujúci Amazonu dávajú vynikajúce 4,1 hviezdy na jednoduché použitie pomocou kefy, valčeka alebo postrekovača a čistenia mydlom a vodou. K dispozícii od Amazonu.


NAJLEPŠIE PRE ROZHODNUTIE, ŽE ZÍSKEJTE: Rust-Oleum Marine Topside Paint (16,78 dolárov za liter)

Paluby v daždivých oblastiach alebo tie, ktoré sú v priamej ceste k postrekovaciemu systému, budú mať úžitok z dodatočnej ochrany morskej farby odolnej proti vode, ako je napríklad morská horná farba Rust-Oleum. Je určený na ochranu pred priamym pôsobením vody a bežne sa používa na lodiach, odpudzuje plesne a plesne a UV žiarenie. Dodáva sa v deviatich farbách, vrátane „Battleship Grey“, „Sand Beige“ a „Oyster White“ a je k dispozícii v lesklom a pololesklom povrchu. Kupujúci Amazonu nadšene oceňujú vlastnosti Marine Topside odolné voči vode a udeľujú mu 4,5 hviezdy. Tiež milujú tvrdý a odolný povrch, ktorý dodáva svojim palubám. Táto olejová farba, ktorú je možné nanášať štetcom, valčekom alebo striekacím zariadením, obsahuje rýchlo schnúce prísady a je možné ju prelakovať už za šesť hodín. Na čistenie je potrebné rozpúšťadlo. K dispozícii od Amazonu.


NAJLEPŠIA NEKOLIPOVÁ FARBA: Vonkajšia textúrovaná paluba Durabak 18 (123.99 dolárov za galón)

Kombinácia drevenej paluby a mokrých nôh si vyžaduje spoľahlivú protišmykovú farbu, ako je napríklad Durabak 18 Outdoor Textured Deck Paint. Štandardná farba na palube vytvára hladký povrch, ktorý môže byť klzký, keď je mokrý, ako je bežné pri palube okolo bazénov. Textúrovaný povrch Durabaku - vďaka drobným granulám vyrobeným z recyklovaných gumových pneumatík - poskytuje faktor priľnavosti, ktorý znižuje riziko pošmyknutia a pádu. Farba, ktorá sa bežne používa aj na palubách lodí, sa môže nanášať štetcom, valčekom alebo postrekovačom vybaveným veľkou ¼ palcovou špičkou. Dodáva sa v 33 atraktívnych farbách, vrátane „Olive“, „Avocado Green“ a „Brick Red“. Táto rýchlo schnúca farba na báze vody sa dá prelakovať už za dve hodiny a získava štyri hviezdičky od kupcov Amazonu, ktorých dojem zaujme. bezpečný, nekĺzavý povrch. K dispozícii od Amazonu.