Ako na to a rýchle tipy

Rýchly tip: Čo robiť, keď vták letí do vášho domu


Praskanie okien je účinný spôsob, ako v lete vyvetrať váš dom - otvorené okno však môže byť otvorenou pozvánkou pre ľubovoľný počet nežiaducich návštevníkov. Vták môže občas vletieť týmto vchodom a sám sa chytiť vo vnútri, trblietajúc po hľadaní východu. Ak sa niekto v tejto sezóne dostane do svojho domu, zostaňte v pokoji a choďte iba k bielizníku pre to isté, čo potrebujete na pomoc: plochý list.

Začnite tým, že otvoríte jedno okno čo najširšie, aby vták dostal cestu von. Potom zatvorte všetky žalúzie a závesy na zvyšku okien a vypnite všetky svetlá vo vnútri domu, aby otvorené okno žiarilo jasne ako východiskový znak. Váš pernatý votrelec bude spájať svetlo s otvoreným nebom a dúfame, že k nemu preletí. Ak vták po určitom čase ešte neurobil žiadne pohyby, pripravte sa na jeho vedenie. Vezmite si veľkú obliečku do obidvoch rúk a podržte ju na úrovni očí alebo vyššie, roztiahnuté ruky tak, aby vytvorila veľký rovný povrch. Skontrolujte, či je vták medzi vami a východom, a potom pomaly choďte smerom k vtákovi. Vytvorením „steny“, ktorá sa na ňom uzatvára, môžete vtáka lepšie nasmerovať cez okno. Akonáhle opustí, zatvorte okno, pošlite hárok cez pranie a zavolajte ho deň.

Doplňujúce Poznámky: Ak ste stále uviazli s vtákom v dome aj po vykonaní týchto návrhov, je čas zavolať odborníkov. Vyhľadajte skupiny divej prírody alebo vtáčie svätyne vo vašej miestnej oblasti, aby ste zistili, či prídu a vysporiadajú sa s nepríjemnými nepríjemnosťami. Odborníci v oblasti voľne žijúcich živočíchov vedia, ako zaobchádzať s vtákom bez toho, aby spôsobili zranenie, a majú vybavenie, ktoré im spolu s procesom pomôže.