Hlavné systémy

Domáce územné plánovanie: koniec všetkých vašich vojen termostatu


Keď sa zastavíte a premýšľate o tom, nie je zvláštne, že v typickom obydlí jediný termostat reguluje teplotu celého domu? Koniec koncov, bez ohľadu na veľkosť vašej rodiny, jej členovia nemôžu v žiadnom okamihu dňa obsadiť každú izbu. A napriek tomu, aby sa izby na poschodí cítili pohodlne počas zimnej noci, musíte vykurovať nielen spálne, ale aj každú ďalšiu izbu. Blesk vpred nasledujúci deň do poludnia: Aj keď nikto nenavštívil druhé poschodie celé hodiny, vykurovací systém udržal voľné priestory na 70 stupňov. Je to plytvanie energiou a pre vlastníka rozpočtu so zmyslom pre rozpočet také nočné mory. Navyše je to nepraktické, pretože ignoruje jednoduchý fakt, že rôzni ľudia dávajú prednosť rôznym teplotám. Ak sa vášmu manželovi páči teplejšie a máte radi chladnejšie, potom v jednozónovom systéme bez ohľadu na nastavenú teplotu bude vždy niekto, kto sa necíti úplne v pohode.

Z akéhokoľvek dôvodu Američania považujú za samozrejmé, že vykurovanie domácností musí byť nákladnou záležitosťou typu hit-and-miss, lepšie ako žiadne kúrenie. Mnohí si neuvedomujú, že rovnako ako iné technológie zaznamenali v posledných rokoch neuveriteľný pokrok, aj svet vykurovania. Napríklad sálavé vykurovanie. Aj keď je už po tisícročia, nie vždy to bola technológia, ktorá by mohla konkurovať nútenému vzduchu ako realizovateľnej možnosti vykurovania celého domu. Ale teraz, vďaka súčasným výrobcom, ako je Warmboard, mnohí tvrdia, že sálavé teplo skutočne prevyšuje konvenčné vykurovanie núteným vzduchom z mnohých dôvodov. Hlavný z nich: Sálavé podlahové kúrenie sa hodí oveľa lepšie na územné plánovanie. Viaczónový sálavý systém poskytuje alternatívu k vykurovaniu celého domu na jednu teplotu. Tu je možné určiť zóny (jednotlivé miestnosti alebo skupiny miestností), z ktorých každá môže byť nezávisle ovládaná.

Najzúfalejšie kuchyne v Amerike premiéry 1. júla, stredy o 8.7. na HGTV

Výhody územného plánovania
Ak tradičné vykurovanie poskytuje univerzálne riešenie pre všetky veľkosti, ponúka zónovanie prispôsobené prispôsobenie. Územné členenie poskytuje majiteľovi domu bezprecedentnú úroveň kontroly, čo umožňuje šetriť peniaze a byť pohodlnejší ako kedykoľvek predtým. Len si predstavte, že vlastníte dom, ktorého slnečná časť orientovaná na juh sa vždy cítila príliš teplá. Bez územného plánovania by tu nebol spôsob, ako vytáčať teplo späť bez toho, aby sa ostatné časti domu príliš ochladili. Iba pri územnom plánovaní existuje racionálne riešenie pre takýto zdanlivo jednoduchý problém: Znížte nastavenie teploty pre slnečnú zónu, ale inde ju udržujte. Povolením kúrenia podľa potreby ušetrí územné plánovanie podľa amerického ministerstva energetiky priemernú domácnosť až 30% na mesačných účtoch za energie. Nejde však iba o úspory. Územné členenie tiež výrazne zvyšuje komfort: Konečne môžu byť rodinní príslušníci s rôznymi teplotnými preferenciami pohodlní pod jednou strechou.

Správa zón
Nie je to tak dávno, čo boli štandardné manuálne, neprogramovateľné termostaty. Či už to bol ortuťový alebo mechanický kontaktný model, mali ste tri možnosti: Termostat môžete otočiť nahor, nadol alebo vypnúť. Identifikácia príležitostí na úsporu peňazí a konanie podľa nich si vyžadovali usilovnosť a mnoho ľudí jednoducho nemalo trpezlivosť. Teraz vďaka programovateľným termostatom nemusíte pamätať na nastavenie teploty na ceste von z dverí. Termostat si pamätá. Programovateľné termostaty znamenajú v kontexte zónového vykurovania, že pre každú inú zónu môžete nastaviť iný rozvrh. Potom, ak chcete, môžete úplne zabudnúť na reguláciu klímy a veriť, že každá zóna bude fungovať prísne podľa programu, ktorý ste pre ňu nastavili. Programovateľné termostaty skutočne odstraňujú potenciálne problémy s koordináciou rôznych zón a zároveň uľahčujú využitie úspor, ktoré umožňuje zónovaná HVAC.

Vykurovacie zóny
Technicky si môžete vytvoriť zóny s akýmkoľvek typom vykurovacieho systému, dokonca aj s núteným obehom vzduchu. Ale chceli by ste? Výber konvenčného ohrevu núteným vzduchom by mohol oslabiť akékoľvek úspory alebo pohodlie, ktoré ste boli schopní dosiahnuť zónovaním. Koniec koncov, systémy núteného vzduchu sú notoricky neefektívne, zväčša kvôli ich kanálom náchylným na únik. Najmä pri cestovaní v neizolovaných priestoroch môžu tradičné potrubia stratiť dostatok energie, aby brzdili celkovú efektívnosť približne o 25%. To je jeden z dôvodov, prečo vykurovanie núteným vzduchom má tendenciu stáť každý mesiac malé imanie. Na základnej úrovni sú nedostatky v návrhu systému. A čo viac: Vykurovanie núteným vzduchom nebolo nikdy zvlášť pohodlné, pretože vytvára nerovnomerné teploty. Keď horúci vzduch stúpa v typickom dvojpodlažnom dome, na hornom poschodí je príliš horúci, zatiaľ čo na spodnom poschodí zostáva chladný. Pohodlie človeka často závisí od jeho polohy vzhľadom na najbližší otvor. Navyše, kvôli cyklickej, zastavovacej a štartovacej prevádzke systémov núteného vzduchu, teploty nakoniec kolíšu pozdĺž hore a dole, podobného typu ako horská dráha. A ak niekto ponechá otvorené okno, všetok vznikajúci teplo sa premrhá.

Na rozdiel od núteného vzduchu nefunguje sálavé vykurovanie v rozpore s výhodami územného plánovania. Naopak, obe pracovné technológie pracujú v zhode, aby priniesli vynikajúci komfort, a to aj pri minimalizácii mesačných poplatkov za energiu. Pretože sálavé vykurovacie panely sa inštalujú pod podlahu, teplo sa dodáva nie cez konečný počet prieduchov, ale prakticky cez každý štvorcový palec priestoru. Takže keď sa presúvate do rôznych častí miestnosti alebo z jednej miestnosti do druhej, teplota sa nikdy nemení. Pohodlie sa k vám dostane ticho, neviditeľne a rovnomerne, rovnomerne. Aj keď sálavé systémy ponúkajú významné výhody z hľadiska výkonu, uvedomte si, že nie všetky sálavé systémy sú si podobné. Rôzne sálavé systémy obsahujú rôzne komponenty a tieto komponenty môžu mať veľký význam. Zamerajte sa na systémy ako Warmboard, ktoré sa môžu pochváliť vysokou vodivosťou. Vyššia vodivosť znamená menšiu spotrebu energie, nižšie náklady na energiu a rýchlejšiu mieru odozvy.

V USA je dnes vyhrievaných sálavým systémom menej ako desať percent domácností, ale to sa mení. Stále viac majiteľov domov si vyberá sálavé vykurovanie, v neposlednom rade kvôli svojmu priaznivému vzťahu k územnému plánovaniu. Pre majiteľov domov, ktorí hľadajú efektívnosť a pohodlie - kto nie je? - Územné plánovanie znamenalo veľký krok vpred v pohodlí domova. Sálavé vykurovacie systémy a možnosti územného plánovania spolu spájajú to najlepšie z toho, čo je pre majiteľa domu skutočným prínosom.

Tento príspevok vám priniesol Warmboard. Jeho fakty a názory sú názory a názory.