Trávnik a záhrada

Veľká diskusia o grilovaní: Grily na plyn a uhlie


Aby ste sa stali pánom grilovania, ktorý sa páči davom pri rodinných sporákoch, potrebujete správne vybavenie. Dva najobľúbenejšie typy grilov, plyn a uhlie, majú horlivých oddaných a môžu vám pomôcť pripraviť si obľúbené grilované cestovné. Čo to však robí rýchlejšie, ľahšie, lacnejšie a príjemnejšie? Pred nami sme postavili tieto dve možnosti proti sebe - plynové a drevené uhlie - takže kľúčové rozdiely vám pomôžu určiť, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu životnému štýlu, kulinárskym preferenciám a rozpočtu.

Základný gril na drevené uhlie má pomerne primitívne usporiadanie s menším počtom komponentov - zvyčajne iba rošt na grilovanie umiestnený nad okrúhlou kovovou komorou na drevené uhlie s pripevnenými nohami - takže ho môžete nájsť za pouhých 15 dolárov a najvyššie okolo 150 dolárov. Plynový gril, ktorý sa skladá z grilovacej jednotky s pripojeným rámom na kolieskach a plynovej nádrže, spálí väčšiu dieru v peňaženke kdekoľvek od 130 do 300 dolárov.

Palivo na drevené uhlie je krátkodobejšie, teda drahšie na jedno použitie. Nastaví vám to späť okolo 10 dolárov za typickú 20-kilogramovú tašku s uhlím, ale toto by vám trvalo v priemere iba tri grilovacie sedenia alebo zakaždým okolo 3,30 dolárov. Stálo by vás to 15 dolárov, aby ste naplnili typický 20-kilogramový palivový valec propánovým plynom, ktorý by vám vydržal 25 grilovacích sedení alebo 0,60 dolárov za sedenie.

Vytváranie hamburgerov na rušnú všednú noc je cinch s plynovým grilom, ktorý môže trvať menej ako 10 minút, kým dosiahne teplotu varenia (zvyčajne minimálne 130 stupňov Fahrenheita) od chvíle, keď ho zapálite. Dôvodom je skutočnosť, že gril je priamo spojený so zdrojom paliva - buď s nádržou v ráme na gril naplnenou propánom, skvapalneným ropným plynom (známym tiež ako bután), alebo so zemným plynom alebo s prívodom plynu vo vašej domácnosti. Nie je potrebné manuálne zapaľovať plyn alebo čakať, až sa zahrieva; plynový plameň sa zapáli stlačením tlačidla zapaľovania.

Grily na drevené uhlie v priemere trvajú 15 až 20 minút, kým dosiahnu teplotu varenia. Najprv musíte zapáliť zdroj paliva - buď kúsky prírodného uhlia alebo kondenzované bloky uhlia známe ako brikety z dreveného uhlia - a potom čakať, až sa uhlie zmení na žeravé uhlíky, ktoré vyžarujú teplo na varenie jedla.


Nastavenie teploty na plynovom grile je zvyčajne také jednoduché ako otáčanie číselníka. Ak chcete zvýšiť alebo znížiť intenzitu tepla v drevenom uhlí, musíte ručne pridať alebo odstrániť uhlie z komory na drevené uhlie, upraviť polohu jedla na rošte na rošt tak, aby bola bližšie alebo ďalej od plameňa, alebo otvorte alebo zatvorte prívod kyslíka do grilu. otvory.

Grily na drevené uhlie produkujú veľké množstvo dymu, ale spaľovanie komplexných organických molekúl na drevenom uhlí produkuje aromatické zlúčeniny. Keď dym a aromatické zlúčeniny interagujú s potravinami, dodávajú ho charakteristickej kvalite na grile, ktorá zlepšuje hĺbku chuti pri jedle, ako je steak a hydina. Plynové grily emitujú menej dymu a ako jednoduchšia molekula produkuje plyn iba vodu a oxid uhličitý, keď je úplne spálený. Takže zatiaľ čo plyn dodáva jedlo s menej výraznou chuťou, je to plus pri grilovaní rýb, zeleniny, ovocia a iných jemných cestovných.


V plynovom grile je zvyčajne málo alebo žiaden popol. Kým na mriežke a na grilovacej základni sa často usadzujú kvapky jedla, väčšina z nich sa odparuje. To znamená, že keď je čas vyčistiť, môžete jednoducho vyčistiť základňu grilu a nastrúhať ju pomocou kefy na grilovanie.

Spaľovanie aktívneho uhlia produkuje veľké množstvo popola v komore na drevené uhlie a poklesnuté kvapky jedla majú tendenciu hromadiť sa v priebehu času. Na vyčistenie grilu na drevené uhlie musíte najskôr vyprázdniť popol z komôrky predtým, ako budete drhnúť základňu a nastrúhajte ju pomocou kefy na grilovanie.

Ak mastivo stvrdne a nahromadí sa na oba typy grilov, na znečistenú oblasť naneste odmasťovač (napr. Citrusafe BBQ Grid a Grid Grate Cleanser, ktorý je k dispozícii na Amazone), nechajte roztok niekoľko minút pôsobiť a potom použite záhradnú hadicu opláchnite ho.

Ekologickí majitelia domov, ktorí dúfajú, že znížia svoju uhlíkovú stopu, by mali vedieť, že plyn je ekologickejšia metóda grilovania. Štúdia ministerstva energetiky o produkcii uhlíka v griloch zistila, že plynový gril poháňaný skvapalneným ropným plynom generoval iba 5,6 libier oxidu uhličitého za hodinu, takmer polovicu, ako 11 libier za hodinu generovaných drevenými uhlíkami.


Gril na drevené uhlie môžete s vami spojiť s jazdou na koni, miestnym parkom alebo kempingom kvôli menšej veľkosti a nedostatku benzínovej nádrže. Novšie drevené uhlie na jedno použitie (napr. Jednorazový gril na okamžité použitie, ktorý je k dispozícii na Amazone) sa po použití vyhodia (aj keď nie sú recyklovateľné). Ťažkopádnejšia montáž plynovej mriežky spojená s nebezpečenstvom požiaru pri skladaní okolo plynovej nádrže je príliš ťažká na cestovanie.