Ako na to a rýchle tipy

Doprajte svojmu opotrebovanému betónu úplne nový vzhľad


Okrem dreva môže byť betón najviac obľúbeným stavebným materiálom pre bývanie v krajine, pretože stavitelia a majitelia domov uznávajú dve hlavné čnosti: nespornú trvanlivosť a takmer neobmedzenú univerzálnosť. Pretože sa používa vo všetkom, od základov po terasy, je veľká šanca, že niekde u vás doma alebo na vašom pozemku je aspoň jeden betónový povrch. Možno tomu nemusíte venovať veľkú pozornosť - koniec koncov, betón vyžaduje len veľmi malú údržbu - ale betón nie je nezničiteľný, pretože je odolný voči opotrebeniu a odolnosti proti poškodeniu. V priebehu času, najmä pri vystavení týmto prvkom, sa môže stať zraniteľným pre jeden z mála bežných problémov. Väčšina z nich je iba kozmetická (napríklad odlupovanie svetla), zatiaľ čo iné sú štrukturálne. V obidvoch prípadoch vďaka pokrokom vo výrobe od vedúcich kategórií, ako je Rapid Set, konkrétne komplikácie sa teraz dajú pomerne ľahko napraviť. Nepotrebujete žiadne špeciálne zručnosti ani predchádzajúce skúsenosti; Jediným predpokladom sú správne materiály a trochu know-how. Takže bez ohľadu na to, či je to vaša konkrétna príjazdová cesta, záhradná cesta alebo schodisko v suteréne, ktoré potrebuje nový vzhľad, môžete vykonať generálnu opravu sami bez toho, aby ste museli zaplatiť dodávateľovi.

KOZMETICKÉ POŠKODENIE

Medzi povrchné konkrétne problémy patrí poveternostné podmienky, opotrebenie (z dopravy vozidiel a chodcov), odlupovanie a farbenie. Ďalší vinník: „šialené“ praskanie, v ktorom sa všade objavujú plytké trhliny podobné pavučine. Ak jeden alebo kombinácia týchto faktorov ničí vonkajší vzhľad vášho betónu, vezmite si srdce - existuje jednoduchá oprava. Použitím betónového resurfaceru, ako je Rapid Set NewCrete Concrete Resurfacer, môžete odstrániť všetky tieto očné dúhy jedným spadnutím a nechať svoj betón transformovať. Vysokovýkonný obnovovací prostriedok, NewCrete jednoducho prechádza cez existujúci nedokonalý betónový povrch a dáva inštalácii hladký, atraktívny, rovnako ako nový vzhľad. Špičkový produkt, ktorý je vhodný na použitie v interiéri aj exteriéri, sa samovoľne vylieči, čo znamená, že po jeho aplikácii nie sú potrebné žiadne zvláštne dodatočné kroky. Po dvoch až troch hodinách, v závislosti od počasia, môžete očakávať, že nová vrstva bude opäť pripravená na pešiu premávku.

S Rapid Set NewCrete Concrete Resurfacer sa veľmi ľahko pracuje. Ak chcete produkt použiť na obnovenie nedotknutého vzhľadu akejkoľvek nevýraznej časti betónu, začnite dôkladným vyčistením. Potom pripravte NewCrete kombináciou zmesi s vodou v odporúčanom pomere. Spracujte materiál dve alebo tri minúty, až kým nedosiahne jednotnú konzistenciu podobnú panvici bez hrudiek. Potom zľahka navlhčite starý betón a použite NewCrete na vyplnenie drobných trhlín alebo dier. Potom roztiahnite NewCrete do rovnomernej tenkej vrstvy až do hrúbky ôsmich centimetrov. NewCrete, rovnako ako iné resurfacery, zostáva roztierateľný po dobu asi 30 minút, takže ak ste resurfacing veľký priestor, ako je príjazdová cesta, môže byť rozumné urobiť naraz jeden úsek. Po dokončení aplikácie je to iba 60 alebo 90 minút, kým bude práca považovaná za vyliečenú a úplnú.

ŠTRUKTURÁLNE POŠKODENIE

Rozsiahlejšie poškodenie vyžaduje rozsiahlejšie opravy. Drvenie, drvenie alebo hlboko popraskaný betón môžu byť dôsledkom nesprávnej inštalácie alebo rôznych faktorov prostredia (napríklad zmrazenie a rozmrazenie). Bez ohľadu na ich presnú príčinu môžu byť takéto povrchové chyby rýchlo opravené pomocou Rapid Set Cement All. Formulované na viacúčelové účely, Cement All pracuje aj pre nové stavebné projekty, ako aj pre malé opravy. To sa môže pochváliť radom pozoruhodných atribútov. Po prvé, Cement All ponúka vynikajúcu priľnavosť nielen k materiálom ako je tehla a štuky, ale aj k už existujúcemu poškodenému betónu. A či si vaša oprava vyžaduje sukňu alebo aplikáciu s hrúbkou štyri palce, Cement All sa môže spoľahnúť na mimoriadnu pevnosť; je ohodnotené trikrát silnejšie ako väčšina betónov! Snáď najlepšie zo všetkých, Cement All zapadá do 15 minút a môže byť pripravený na pešiu premávku za hodinu.

Ak chcete zachrániť popraskaný alebo drviaci betón pomocou Rapid Set Cement All, začnite správne pripravením starého betónu. To zahŕňa odstránenie poškodených častí betónu, ako aj všetkých nečistôt alebo nečistôt (napríklad náter alebo olej), ktoré by zabránili lepeniu. Potom zdrsnite a nasýtte betónový povrch a vyhnite sa stojatej vode. Teraz môžete začať miešať Cement All. V prípade plného vrecka s hmotnosťou 55 libier pridajte do zmesi tri až päť litrov vody. Materiál pracujte, najlepšie pomocou mechanického miešača, od jednej do troch minút. Nakoniec naneste Cement All na opravenú plochu a zabalte ju na požadovanú úroveň. Upozorňujeme, že pri určitých úlohách, napríklad pri opravách betónových schodov, možno budete potrebovať formulár, ktorý pomôže betónu udržať konkrétny tvar alebo profil. Vyhladzujte betón až do konca pomocou stierky, plaváka alebo metly. Akonáhle povrch stráca vlhký lesk, povrchovú úpravu vodou nechajte najmenej hodinu.

Po obnovení staršej inštalácie pomocou Rapid Set Cement All môžete ísť ešte ďalej, ak sa rozhodnete, zjednotením opravených aj neadresovaných plôch pod novou vrstvou Rapid Set NewCrete Concrete Resurfacer. Ak sa betón dá vôbec zachrániť, potom môžete vo svojom úsilí o oživenie použiť jeden alebo druhý produkt alebo oboje. Pred rokmi bolo pre vás jedinou možnosťou vytrhnutie betónu a začatie znovu, ale časy sa určite zmenili!

CTS Produkty Rapid Set sú k dispozícii na domovskom sklade.

Tento príspevok vám priniesol CTS Cement. Jeho fakty a názory sú názory a názory.