Trávnik a záhrada

Najlepšie kolieska, podľa domácich majstrov


Ak trávite nejaký čas záhradou alebo krajinárstvom, musíte mať dobrý trakař. Aj keď tieto nízko položené vozidlá môžu vyzerať podobne, nie sú všetky navrhnuté tak, aby vykonávali rovnaké úlohy. Koniec koncov, najlepší trakař na ťahanie relatívne ľahkých vetvičiek a spadnutých listov nemusí vydržať premiešanie betónu vo svojej vani. Ak ste na trhu s kolieskom, prečítajte si ďalšie informácie o tom, čo hľadať pri nakupovaní, a potom si pozrite v týchto modeloch špecifiká, ktoré outdoor kutilovia ako vy hodnotia najlepšie v triede:

  1. NAJLEPŠIE PRE ZARIADENIE SVETLA: Simplay3 Easy Haul 4 Cubic Feet In Wheelbarrow
  2. NAJLEPŠÍ JEDNOTLIVÝ MANIPULÁTOR S KOLESKOU: Marathon dvojkolesový dvor Yover Rover Ladybug Wheelbarrow
  3. NAJLEPŠIE KOLESKO NA DUÁLNE POUŽITIE: Univerzálny aerocart koliesko WORX
  4. NAJLEPŠIE PRE DETI: Ľahký detský koliesko Seymore

Objem vane

Najlepšie kolečko nebude stáť za to na vašom dvore, ak nebude schopné prepravovať náklad, takže vašou prvou úvahou by mala byť kapacita vane, ktorá sa meria v kubických stopách. Aj keď nájdete vane s výškou od 2,5 do 10 metrov kubických, väčšina majiteľov domov má dobré štyri až šesť metrov kubických. Väčšie vane umožňujú ťahať väčšie náklady, ale sú ťažšie a ťažšie tlačiť, takže je najlepšie získať iba veľkosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Jedna pozoruhodná výnimka: Ak plánujete miešať betón, budete chcieť, aby pri príprave bol betón minimálne v dĺžke 7 metrov.

Materiál: oceľ vs. plast

Vane na dnešných kolieskach vyrobené buď z hrubého plastu (polyetylén) alebo z ocele, a konštrukčný rám je obvykle vyrobený z ocele. Oceľové vane sú pevnejšie ako plastové a dokážu prepravovať ťažké náklady, ako sú tehly a kamene, ale bežia približne o 20 až 80 dolárov viac ako modely s podobnou veľkosťou s formovanými plastovými vaničkami. Oceľ je tiež ťažšia ako plast, čo môže sťažiť zatiahnutie úplne naloženého kolieska. Sprievodcom je vaše zamýšľané použitie: Ak potrebujete iba premiestňovať ľahké bremená, choďte s lisovanou plastovou vaňou; Ak máte ťažké materiály alebo budete miešať betón, vyberte si oceľovú vaňu, pretože plastové plasty s väčšou pravdepodobnosťou prasknú pri vysokej hmotnosti.

Kolesá: Jeden verzus dva

Tradičná konštrukcia kolieska má vpredu jediné koleso a dve oceľové nohy v zadnej časti vozidla, aby sa vozidlo vyvážilo. Táto konštrukcia funguje dobre na manévrovanie a ukladanie ľahkých bremien, ale môže byť náchylná na prevrátenie pod ťažkými bremenami. Kolieska s dvoma kolesami, ktoré sú umiestnené na oboch stranách prednej časti vane, ponúkajú dodatočnú odolnosť proti špičkám, ale tieto modely sa dajú ťažšie natáčať, napríklad keď tlačíte kolečko dole po ceste vinutia alebo potrebujete zálohovať. a ísť iným smerom.

Pneumatiky

Pneumatiky kolies sú buď pevné, vyrobené z gumy alebo plastu alebo nafukovacie - podobne ako pneumatiky na aute alebo na bicykli. Nafukovacie pneumatiky ponúkajú trocha vankúšiky, ktoré môžu zabrániť, aby sa kolečko odrazilo okolo, ale ak sa niekto naplocho, budete ho musieť vypustiť (pomocou čerpadla na bicykel) alebo opraviť otvor pomocou súpravy na opravu. Ak chcete bezúdržbový model, máte najlepšie gumové pneumatiky.

Závažia

Nájdete plastové kolieska s oceľovými rámami s hmotnosťou iba 15 libier, zatiaľ čo celooceľové modely dokážu prevrátiť závažie o 65 libier skôr, ako do vane pridáte čokoľvek. Na ťažšom konci nájdete trakaři zmluvného typu, ktoré sú vhodné na prepravu ťažkých nákladov až do 300 libier, zatiaľ čo niektoré verzie s ľahšou hmotnosťou môžu prepravovať iba asi 60 libier. Pre priemerného majiteľa domu je obyčajne uspokojivá prázdna hmotnosť okolo 20 až 40 libier - tieto kolieska obvykle ponúkajú maximálne zaťaženie hmotnosťou od 90 do 150 libier, čo je viac ako dosť pre najbežnejšie úlohy v lodeniciach, ako je napríklad vyťahovanie ornice alebo pohyblivé plechovky od farby. ,

Kľučky

Dve rovné rukoväte, často vyrobené z ocele alebo tvrdého dreva, sú štandardom pre väčšinu trakov a sú vynikajúce pre väčšinu prepravných úloh. Ak však nemáte dostatočnú silu paže, môže byť ťažké zatlačiť úplne naložený kolečko pomocou základných rukovätí. Ako alternatívu zvážte ergonomicky navrhnuté rukoväte s ohnutými ramenami, ktoré vám umožnia zdvíhanie a riadenie s menšou námahou. K dispozícii sú tiež rukoväte s jedným ramenom (napríklad: nákupný košík), ktoré umožňujú používateľom ťahať a tlačiť aj dvojkolesový model. Niektoré verzie ponúkajú odpružené rukoväte, ktoré znižujú aj pľuzgiere a únavu rúk.

Pridané vlastnosti

Väčšina koliesok je obyčajná Jane, ale niektoré novšie modely určené pre záhradkárov ponúkajú niekoľko zvončekov a píšťaliek. Vyhľadajte šikovné držiaky nápojov a mobilných telefónov, podnosy na prerezávanie nožníc alebo záhradnícke rukavice a dokonca aj sklopné dolné police na prepravu veľkých kvetináčov a iných ťažkých predmetov.

Tieto kolieska sme vybrali ako najlepšie pre konkrétne záhradnícke a krajinárske použitie na základe dizajnu, ceny a spokojnosti domácich majstrov, ktorí ich už vyskúšali.

1. NAJLEPŠIE PRE ZAHRADU SVETLA: Kolečko Simplay3 Easy Haul 4 Cubic Feet

Či už potrebujete ťahať sadenice, hnojivo alebo suché listy, koliesko 4-kubických nôh Simplay3 Easy Haul vám pomôže rýchlo pracovať na vašej úlohe. Jeho hlboká tvarovaná plastová vaňa má ploché dno, ktoré zabraňuje prevráteniu kontajnerov, a prichádza s upravenou jednopruhovou rukoväťou, ktorá obsahuje ďalšiu vstavanú vedro na uloženie takého záhradníckeho náradia, ako sú rukavice a prerezávače. Je vybavený dvoma kolesami, pevnými pneumatikami a je navrhnutý tak, aby sa ľahko vyklopil vpred a vyhodil. Záhradníci milujú svoj inovatívny dizajn, odolnosť a schopnosť ho ťahať a tlačiť. S 23 libier je relatívne ľahký a vhodný pre väčšinu záhradníkov.

2. NAJLEPŠIE KOLESO NA JEDNOTLIVÉ KOLESO: Koleso maratónskej dvojkolesovej yardovej rovery

Ak potrebujete stredne veľký kolečko, ktoré sa ľahko a pohodlne tlačí a ťahá, nehľadajte nič viac ako koliesko Marathon 5-Cubic Feet Dual-Wheel Ladybug. Jeho robustná lisovaná plastová vaňa bezpečne drží váš náklad, zatiaľ čo jeho dve nafukovacie gumené kolesá ponúkajú odpruženie, aby sa zabránilo odrážaniu v nerovnom teréne, a držadlo jednej tyče má čalúnené držadlo na zníženie únavy ruky. Kolečko váži s hmotnosťou 29 libier, čo je dosť ľahké na manévrovanie, ale dosť ťažké na to, aby poskytovalo stabilitu nákladu.

3. NAJLEPŠIE KOLESKO NA DUÁLNE POUŽITIE: Univerzálny koliesko Aerocart WORX

Vďaka robustnej oceľovej vani a pevným gumovým pneumatikám robí koliesko WORX 3-Cubic Feet Aerocart koliesko potešením viac ako fuška. Je to na ťažšej strane s hmotnosťou 49 libier, má však nastaviteľné ťažisko, ktoré vám umožňuje vyladiť vyváženie tak, aby vyhovovalo hmotnosti nákladu. WORX je navyše vybavený priloženou dolnou poličkou, ktorá sa dá zložiť a prepravovať veľké hrnce alebo kamene.

4. NAJLEPŠIE PRE DETI: Seymore odľahčený detský koliesko

Nikdy nie je príliš skoro povzbudzovať deti, aby pomáhali pri práci v domácnosti! Ľahký detský koliesko Seymore váži iba šesť kilogramov svetla, aby ho mohli tlačiť deti od troch rokov. Táto „skutočná“ kolieska sa môže pochváliť hladkými rukoväťami z tvrdého dreva, 1,5-kubickou stopou, tvarovanou plastovou vaňou a pevnou gumovou pneumatikou, ktorá nikdy nezhasne.