Trávnik a záhrada

Vyriešený! Najlepšie tráva odolná voči suchu pre suché letá


Otázka: Chcem znova nasadiť trávnik trávou, ktorá dokáže tolerovať zriedkavé zrážky, ktoré môj región zaznamenal v posledných rokoch. Aká je najlepšia tráva odolná voči suchu?

A: Ste rozumní, aby ste do svojho výberu trávnika zahrnuli odolnosť voči suchu. Keď zasiahne suchá sezóna, buď v dôsledku malého množstva zrážok alebo dlhodobého obmedzenia miestneho zavlažovania, trávy milujúce vodu, ako napríklad koberec, rýchlo zhnednú a uhynú kvôli vysokým požiadavkám na zalievanie, plytkým koreňom alebo zlej schopnosti dočasne spať. Nie je to tak s trávami odolnými voči suchu, ktoré dokážu prežiť a dokonca si udržať svoj zelený vzhľad počas suchého kúzla - vďaka nízkym požiadavkám na zavlažovanie, účinným koreňovým systémom, stonkám nad alebo pod zemou, ktoré opravujú holé alebo poškodené trávne škvrny a / alebo schopnosť nečinnosti a zotavenia po obnovení vody. Čítajte ďalej a naučte sa najlepšie trávu odolnú voči suchu pre zelenú trávu v suchom období.


Vyberte si trávu, ktorá sa vám darí vo vašej klíme.

Rovnako ako všetky trávnaté trávy, trávy odolné voči suchu spadajú do dvoch kategórií: teplá sezóna alebo chladná sezóna. Vyberte si tú správnu trávu pre vašu klimatickú zónu, aby ste sa uistili, že dobre rastie pri teplotách vo vašej oblasti.

 • Trávy v teplom období rastú najlepšie v oblastiach, v ktorých sa vyskytujú horúce letá a miernejšie zimy, ako je napríklad hlboký juh a juhovýchod.
 • Trávy v chladnom období prosperujú na miestach s miernymi letami a mnohými zimnými dňami pod bodom mrazu, vrátane severnej Kalifornie, severozápadnej časti Tichého oceánu, horných plání Veľkej nížiny, horného stredozápadu a novej Anglicka.
 • Ak žijete v „prechodnej zóne“ medzi severom a juhom (napr. Z južnej Kalifornie smerom na východ až po Virginiu), kde rastú obidva typy tráv, vyberte si zimné a teplej sezóny.

Medzi najlepšie trávy odolné voči suchu v teplom období patrí Bermuda, Zoysia a St. Augustine.

 • Tráva bermudy, známa pre husté, tmavo zelené listy, je ponúkaná ako tráva najviac odolná voči suchu v teplom období. Ako užívateľ s nízkou spotrebou vody potrebuje iba jeden až 1,25 palca vody týždenne od zrážok alebo zavlažovania, aby zostal zelený. Nech už dostane akúkoľvek vodu, efektívne ju využíva, pretože jej hlboké korene siahajúce až šesť stôp môžu absorbovať vodu z hĺbky zeme. Po dlhšom období sucha trvajúcom približne 50 dní môže tráva z Bermudy tiež spať až tri až štyri týždne bez umierania, čo jej umožňuje obnoviť svoju plusovú hromadu a skutočnú farbu po obnovení zalievania. Medzi odrody Bermudy trávy najviac tolerujúce sucho patria Texturf a Celebration.
 • Tráva zoysia potrebuje iba 0,5 až 1 palec vody týždenne, aby si udržala svoju hustú, mäkkú, svetlú až stredne zelenú farbu. Má tiež schopnosť spať tri až štyri týždne bez toho, aby zomrel po dlhom období sucha trvajúcom približne 30 dní, a vďaka ďalekosiahlym podzemným stonkám nazývaným podzemky môže samo opraviť holý alebo suchom poškodený trávnik. Najodolnejšie odrody Zoysia sú El Toro, Jamur a Palisade.
 • Trávnik sv. Augustína dokáže vydržať sucho prostredníctvom nadzemných stoniek nazývaných stolony, ktoré pomáhajú opravovať škvrny poškodené suchom na vašom trávniku. Hrubá, svetlo až tmavo zelená tráva má tiež minimálne zavlažovacie potreby jeden palec týždenne. Po približne 45 dňoch sucha môže Floratam, najnáročnejšia odroda, aj tri až štyri týždne spať bez umierania.

Medzi najlepšie trávy odolné voči suchu v chladnom období patria vysoká tráva, jemná tráva a Kentucky Bluegrass.

 • Tall Fescue, tmavo zelená tráva s úzkymi listami, patrí k najlepším suchom odolným trávam, ktoré sú odolné voči suchu, a to z dôvodu minimálnych zavlažovacích potrieb jedného až 1,25 palca vody každý týždeň. Efektívne využíva vodu, pretože jej korene môžu rásť medzi dvoma až tromi stopami, aby sa dostali hlboko do pôdy. Odrody typu High Fescue trpaslíka patria k najviac tolerantným voči suchu.
 • Fine Fescue pripisuje svoju odolnosť voči suchu nízkym požiadavkám na zalievanie, iba 0,75 až 1 palec vody týždenne, a podzemné podzemky, ktoré pomáhajú opravovať trávu poškodenú suchom a obnoviť jej tenké, tmavo zelené listy. Plazivá červená a žuvanie sú odrody odolné voči suchu.
 • Kentucky Bluegrass potrebuje jeden až 1,5 palca vody týždenne, aby si zachoval charakteristickú jasne zelenú až modro-zelenú farbu svojich plochých, úzkych alebo skladaných listov. Jeho podzemné podzemky však účinne opravujú trávnik poškodený suchom, aby obnovili jeho farbu. Huntsville patrí k najviac tolerantným odrodám odrôd Kentucky Bluegrass.

Udržujte odolnosť svojho trávnika v suchu vysadením vo vhodnom vegetačnom období a minimalizovaním ďalších zdrojov stresu na trávniku.

Začiatkom jesene alebo na jar zasadzujte trávy v chladnom období a začiatkom leta alebo na jar trávy v zimnom období, aby ste zaistili rýchlejšie klíčenie semien. Počas suchých kúziel použite nižšie uvedené tipy, aby ste si zachovali zdravie trávy odolnej voči suchu. Ak je príliš neskoro na vysadenie semien trávy alebo nemáte čas alebo túžbu znovu nasadiť svoj existujúci trávnik, môžete si tiež zvoliť tieto techniky, aby tradičný trávnik toleroval suché podmienky:

 • Koste minimálne. Pretože kosiace nože môžu ešte viac zaťažiť trávnik poškodený suchom, koste počas sucha nie viac ako každých 10 až 14 dní a zakaždým koste najviac jednu tretinu výšky trávy. Používajte ostré nože, pretože matné môžu viesť k zubatej tráve, ktorá môže ľahko vyschnúť. A kosiť iba vtedy, keď je pôda suchá, aby nedošlo k zhutneniu pôdy, čo znižuje príjem vody v tráve.
 • Po kosení nechajte trávne odrezky na trávniku (nie viac ako jeden a pol palca). keď sa rozkladajú, môžu do pôdy pridať vlhkosť a zabrániť vyschnutiu trávy.
 • Domáce zvieratá a deti držte mimo trávnika zdôrazňovaného suchom, pretože váha pešej premávky môže zvýšiť zhutnenie pôdy.
 • Prevetrajte svoj trávnik každé dva roky, aby ste zlepšili prenikanie vody do koreňov a podporili zdravý rast trávy.
 • Pravidelne a hlboko trávte trávu počas sucha, zvyčajne najmenej každých sedem až desať dní, zakaždým, keď sa zalievame, až kým nie je vlhkých šesť až osem palcov pôdy.
 • Vsunutie skrutkovača do pôdy vám pomôže odhadnúť, do akej miery ste hlboko napojili.
 • Ak ste pod prísnymi obmedzeniami zalievania a vysadili ste trávnikovú trávu, ako je Bermuda so silnou schopnosťou spať, zalejte iba trávnaté plochy s vysokou prioritou, napríklad trávu blízko kvetinových záhonov v prednej časti dvora, a nechajte ostatné oblasti choďte spať, aby trávnik vyzeral krásne pri zachovaní vody.