Nástroje a dielňa

Rádio: Bezpečné nastavenie pre predlžovacie rebríky


Pre angažovaných domácich majstrov sú nutnosťou predlžovacie rebríky. Ak ich však používate, je dôležité mať na pamäti niekoľko bezpečnostných ukazovateľov.

Počúvaj O ROZŠÍRENÍ BEZPEČNOSTI ROZŠIROVANIA alebo si prečítajte nasledujúci text:

Po prvé, nikdy sa nepokúšajte nastaviť predlžovací rebrík, keď je predĺžený. Namiesto toho umiestnite rebrík tam, kde chcete, a potom hornú polovicu zdvihnite najmenej tri stopy nad čiarou strechy. Uistite sa, že spodná časť rebríka je naklonená asi o štvrtinu svojej výšky.

Nepokúšajte sa posunúť polohu rebríka, ani nepatrne, keď na to stojíte. Je lepšie urobiť ďalšiu cestu nadol, aby sa rebrík správne pohyboval. Pri premiestňovaní rebríka sa uistite, že nebudete mať žiadne nadzemné elektrické káble, najmä ak ide o kovový rebrík. Zabudnutie, ktoré by vás mohlo stáť život.

Nakoniec nezabudnite umiestniť spodok rebríka pred dvere, ktoré sa otvárajú smerom von. Iste, môže to vyzerať ako neospravedlniteľný, ale takéto nehody posielajú ľudí do nemocnice každý rok.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staniciach na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo.