Interiérový dizajn

Ako na to: Vytvorte lampu na betónové misky


Každý to vie o betóne: Je to jeden z najodolnejších stavebných materiálov na Zemi. To, čo sa tak všeobecne neuznáva, je, ako môže byť všestranný betón. Áno, výber veľkých projektov v exteriéri, ako sú príjazdové cesty, chodníky a terasy, ostáva výberom go-to. Zároveň si však do-it -ersers našli stále kreatívnejšie nové spôsoby použitia betónu pre menšie, často dekoratívne projekty vo vnútri domu. Zoberme si napríklad túto nepredvídateľnú betónovú lampu. Hoci je lampa vyrobená z tých istých materiálov ako palubná doska vášho suseda, lampa si vyžaduje výrazne skromnejší prísľub zdrojov. Projekt v skutočnosti trvá iba asi osem dolárov a môže byť dokončený za menej ako hodinu, aj keď ste predtým s betónom nikdy predtým nepracovali. Okrem ochoty trochu zašpiniť si ruky je všetko, čo potrebujete, QUIKRETE® betónový mix a niektoré základné nástroje a materiály, z ktorých väčšina pravdepodobne máte po ruke. Ste pripravení začať?

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone

- QUIKRETE® 5000 alebo QUIKRETE Countertop Mix
- Sklenená nádoba s kovovým vekom
- 2 kúsky dreva rovnakej veľkosti
- Pero
- Elektrický kábel so zásuvkou na žiarovku
- 2 misky
- Tepelne lepiaca pištoľ
- Akumulátorová vŕtačka
- Nôž
- Kladivo (Voliteľné)

KROK 1

Zhromaždite materiály a znova skontrolujte, či máte správne komponenty. Upozorňujeme, že pretože v priebehu projektu môže dôjsť k zničeniu jednej alebo oboch misiek, možno nebudete chcieť zapojiť svoje obľúbené jedlá. Ak vlastníte dve zhodné plastové misky, zvážte ich použitie; ich flexibilita sa môže hodiť pre neskorší krok. Aj keď určite môžete použiť akýkoľvek druh sklenenej nádoby s kovovým vekom, musí byť dostatočne vysoká, aby sa zdvihla nad okraj vybranej misky. Predtým, ako sa rozhodnete použiť túto alebo tú nádobu, skontrolujte, či jej interiér pohodlne vyhovuje menšej ako štandardnej žiarovke a jej príslušnej objímke.

KROK 2

Vložte nádobu s vekom otočeným nadol do jednej z dvoch misiek. Sledujte obrys nádoby na spodnej časti misky. Potom vložte prsteň, ktorý ste nakreslili, veľkorysú, štvrť palcovú guľôčku horúceho lepidla. Ak tak urobíte, pridajte ďalší, podobne veľkorysý pás lepidla, do priamej čiary s tromi štvrtinami palca vyčnievajúcej z počiatočného krúžku. Táto čiara vytvára kanál, cez ktorý môže elektrický kábel nakoniec vytiecť z nádoby a preč od žiarovky. Teraz zatlačte nádobu pevne do lepidla (strana veka dole), ale nie tak pevne, aby vytlačila lepidlo a dotýkala sa misy. Inými slovami, nádoba by mala sedieť na vrchu lepidla, nie na spodku misy.

KROK 3

Je čas premiešať betón. Tu môžete použiť buď QUIKRETE® 5000 alebo QUIKRETE® Countertop Mix , QUIKRETE® 5000 je ľahko dostupný za nízku cenu a je špeciálne navrhnutý pre vysokú počiatočnú pevnosť; z tohto dôvodu funguje dobre pre každý castingový projekt. QUIKRETE® Countertop Mix je rovnako vhodný, aj keď o niečo drahší. Bez veľkých kúskov kameňa alebo štrku je zvlášť vhodný pre menšie a zložitejšie projekty. Podľa pokynov pre Vami vybraný produkt premiešajte aspoň dosť betónu, aby ste obklopili nádobu a naplňte misku až po jej okraj. Vibráciou misky uvoľnite vzduchové bubliny a nechajte betón vyliečiť.

KROK 4

Nechajte betón schnúť najmenej 20 hodín. Ak použitá misa nie je flexibilná, nechajte ju 48 hodín. Po uplynutí dostatočného času betón vyberte z misky. Za týmto účelom otočte nádobu a potiahnite. Ak betón odmietne vykĺznuť, môže byť potrebné rozbiť misu kladivom. Keď vyjde betón, dajte očakávať, že sa nádoba vloží do polovice zemegule betónu. V tomto bode zmiešajte ďalšiu dávku betónu a pridajte ju do druhej misky. Potom zdvihnite polguľku s vloženou nádobou, otočte ju hore dnom a umiestnite ju tak, aby nádoba vyčnievala do stredu druhej misky priamo do vlhkého betónu. Na zachovanie oddelenia medzi polovicami použite dva kúsky šrotu rovnakej veľkosti.

KROK 5

Znova počkajte, kým betón v miske vytvrdne. Keď betón zaschne, vyberte ho z misky. Akonáhle tak urobíte, vaša lampa je takmer kompletná. Všetko, čo chýba, je žiarovka. Na vloženie žiarovky a objímky do žiarovky vyvŕtajte po obvode veka kovovej nádoby sériu otvorov. Odtiaľ pomocou noža na vystrihnutie veka vytvorte prístup k nádobe. Vložte žiarovku a objímku so šnúrou do pohára, kábel vyveďte cez kanál, ktorý ste vytvorili, pridaním ďalšej vrstvy lepidla v kroku 1. To ponechá iba posledný krok: Pripojte objímku a zapnite žiarovku!

Pozrite sa, ako sa projekt stretáva v postupnom videu, so súhlasom QUIKRETE® !

Viac informácií o projekte lampy na betónové misky nájdete na stránke QUIKRETE® !

Tento príspevok vám priniesol QUIKRETE®. Jeho fakty a názory sú názory a názory.