Ako na to a rýchle tipy

5 Čo robiť s ... Piliny


Ako vášnivý DIYer máte šancu zostať z mnohých projektov pretrvávajúcich okolo domácich nástrojov a čakať, až budú ukryté, zvyšné materiály a pravdepodobne trochu neporiadok, až do vášho zdesenia. Aj keď si môžete myslieť, že vaše útržky projektu nie sú dobré pre viac ako kôš, existuje jeden vedľajší produkt, ktorý je celkom cenným materiálom sám o sebe: piliny. Tieto drevené hobliny majú veľký potenciál pre použitie v domácnosti! Čítajte ďalej z piatich dôvodov, aby ste si ušetrili bonusy z nasledujúcej relácie spracovania dreva.

VYPLŇTE ŽIADNE DOLKY

Ak potrebujete dobrú výplň do dreva, nehľadajte nič iné ako nejaké lepidlo a piliny. Zmiešajte ich spolu a v drevenom nábytku si môžete napraviť akúkoľvek dieru alebo šrám. Piliny pomáhajú udržiavať lepidlo v chode, a ak budete mať šťastie, pomôže vám presne zladiť farbu dreva. Po zaschnutí povrch jemne obrúste. Naozaj vám to pomôže v štipku!

SVIETIDLO POŽIARU (RÝCHLEJŠIE)

Získať táborák v menej ako dokonalých podmienkach môže byť náročné. Ak nemáte čas čakať, požiadajte o pomoc šikovný domáci požiarny štartér. Vytvorte si svoj vlastný zmiešaním roztaveného sviečkového vosku s hrsťou pilín v starom alebo jednorazovom muffinovom plechu, potom nechajte kompozíciu vychladnúť. Skončíte s pohodlnými malými kôlami, ktoré sú pripravené vyhodiť do povetria váš budúci letný táborák!

LINE A CAT BOX

Všimli ste si niekedy, koľko peňazí to stelivo slečny Kitty stojí každý mesiac? to sčíta. Čerstvé drevné štiepky a piliny sa môžu stať inteligentnou alternatívou - lacnejšou a šetrnejšie k životnému prostrediu. Jedinou nevýhodou je, že sa nebude zhlukovať, ako to robí mnoho odrôd kúpených v obchode, čo znamená, že budete musieť častejšie meniť vrhu. Žiadna mačka doma? Rovnaká metóda bude fungovať pre škrečky, morčatá, fretky a zajačiky - takmer každé zviera s klietkou, ktorá musí byť obložená.

ČISTIŤ ROZLIATKY

Trhliny náchylné na nehody, radujte sa - môžete použiť neporiadok z drevospracujúceho projektu na vyčistenie neporiadku budúcich domácich majstrov! Keď rozliate prebytočný olej alebo farbu, stačí na lepkavé miesto posypať piliny. Vysoko nasiakavé hobliny z dreva pohlcujú väčšinu z nich, čo uľahčuje čistenie. (Radšej začnite držať vedro pilín na polici v garáži, len pre prípad.)

KILL PESKY WEEDS

Zatiaľ čo väčšina drevnej štiepky vytvára efektívny mulčovací terén pre úpravu terénu, vlašský orech piliny dokážu zázraky pred záhradnou posteľou zabiť burinu. Obsahuje juglon, chemickú látku, ktorá je toxická pre väčšinu rastlín, a preto dôkladné posypanie hoblín tohto dreva po obvode dvora a cez chodníky zabráni množeniu nežiaducej zelene. Len sa uistite, že sa k kvetom alebo rastlinám príliš nepribližujete robiť chcú držať po celú sezónu.