Kuchyňa

Pred a po: Kuchynská prestavba 70. rokov prináša každý palec do práce


Pre Mat a Annu Nicholsonovú, manžela a manželku s renováciou domácich majstrov pod svojimi opaskami v hodnote troch domov, predstavovala maličká kuchyňa v nesnovateľnom dome kreatívnu výzvu. Po prvé, jeho unavený štýl sa zasekol v roku 1974. Viac sa týkalo jeho vážneho nedostatku miesta na varenie, uskladnenie spotrebného materiálu, na jedenie a zábavu. "Staré rozloženie zanechalo veľa nevyužitého priestoru," vysvetlila Anna. „Pretože to nie je obrovský dom, chceli sme čo najlepšie využiť to, čo sme mali.“ Spolu s Mat transformovali pôvodne trápne miestnosti na obývateľný dizajn roztrhnutím múrov, aby sa otvorili do jedálenského priestoru, tehly sa preliali cez existujúce dvere, a rozširovanie okien do väčších sklenených dverí, ktoré vás vyzývajú vo výnimočnom svetle. Plávajúce police, posledný dodatok, robia z tých najnepoddajnejších rohov užitočné a otvárajú tesný priestor. Na dojem z práce sme pozvali Annu, aby prediskutovala podrobnosti o jej navrhovaní v zákulisí najobľúbenejšie projekt k dnešnému dňu. Čítajte ďalej, kde nájdete skúsenosti s tvorbou to najlepšie z malej kuchyne!

Ako by ste opísali kuchyňu pred rekonštrukciou?
Hlavným problémom bola veľkosť - kuchyňa bola veľmi malá. A usporiadanie prízemia bolo staromódne, jedna obývacia izba / jedáleň prešla spredu dozadu a samostatná kuchyňa, ktorá bola vybavená poklopmi zo 70. rokov. V kuchyni bola aj špajza, ktorá zaberala veľa miesta, ktoré sme nakoniec odstránili, a dvere, ktoré sme murovali pre viac miesta na stene.

Čo si si predstavoval pre tento priestor?
Chceli sme, aby sa miestnosť cítila ľahká, jasná a otvorená. Usporiadanie potrebné, aby sa zmestili do moderného rodinného života - jedáleň, niekde pohodlné a príjemné na varenie a trávenie času.

Roztrhli ste múry, vytrhli podlahy, nainštalovali novú truhlársku a dlaždicu metra - hotový priestor je sotva rozpoznateľný! Čo bolo najnáročnejšie?
Najväčšou výzvou bolo pravdepodobne šesť mesiacov bývať bez riadnej kuchyne! Pretože sme spolu takmer celú prácu vykonávali spolu s prácou na plný úväzok, proces trval dlhšie. Najväčšími a najdesivejšími výzvami boli pravdepodobne štrukturálne zmeny - zbúranie steny a výmena okna za dvojité dvere - ale oplatilo sa im to, pretože urobili najväčší rozdiel.

Máte nejaké užitočné rady pre niekoho, kto sa pustí do prestavby kuchyne?Len sa uistite, že máte správne merania a trávte čas premýšľaním a plánovaním rozloženia vašich skriniek a spotrebičov.

Na ktorú časť nového dizajnu ste najviac hrdí?
Veľmi sa nám páči celkový vzhľad a skutočnosť, že sa nám podarilo získať všetky spotrebiče a skrinky, ktoré potrebujeme, na relatívne malom priestore!

Ako urobíte malú kuchyňu príjemnejšou a menej preplnenou?
Pridali sme otvorené police v trápnych rohoch, ktoré podľa môjho názoru vyzerajú skvele a slúžia na praktické účely tak, aby pracovná doska zostala neusporiadaná.

A konečne, ako sa zmení táto zmena v používaní priestoru?
Je to oveľa väčší, jasnejší a spoločenskejší priestor. Teraz je príjemné varenie a je to miestnosť, kde trávime čas po práci prípravou a jedením jedla a chatovaním. Hneď po dokončení sme usporiadali vianočnú večeru 10; vidieť skutočne každého hrdého sedieť v miestnosti, kde si pochutnávajú na jedle. Stará kuchyňa sotva zmestila dvoch ľudí naraz!

Prezrite si ďalšie fotografie transformácie v anjeli na severe.