Trávnik a záhrada

Genius! Hack toto staré zariadenie pre dokonalé ohnisko


Tento príbeh začína ako mnoho iných príbehov o dômyselných domácich majstrov. Počas prehliadania trendového obchodného domu sa Sarah of House and Fig zamilovali do konkrétneho produktu - geometrickej oceľovej požiarnej jamy, aby som bol presný. Problém? Jeho štvorciferná cenovka. Namiesto toho, aby sa banka rozbila, sa Sarah a jej manžel Joe namiesto toho rozhodli vytvoriť svoju vlastnú verziu. Pritom by prehodnotili zvláštny koncept, ktorý objavili na letných výletoch: zapálenie ohňa v bubne práčky.

Prečo bubon práčky? Jeho nehrdzavejúca oceľ sa drží proti vysokému teplu a štrbinové teleso umožňuje voľný tok kyslíka, ktorý musí oheň efektívne horieť. Aj - a nečakane - pokorný bubon na práčku sa nejako podarí, keď sa rozsvieti proti tmavej nočnej oblohe.

Aby nasledovala Sarahin náskok, zamierte do obchodu s použitými spotrebičmi - zaskočila bubnom do práčky, za 10 dolárov. Okrem uhlovej brúsky budete potrebovať aj niekoľko brúsnych nadstavcov, vrátane drôtenej kefy na šálky, odrezávacieho kotúča a kotúča na brúsenie kotúčov. Nevyhnutnou súčasťou sú aj správne ochranné pomôcky - nezabudnite na okuliare!

Najskôr odstráňte plastovú ráfik a základňu valca. Ďalej pomocou brúsky a odrezávacieho kolieska vyberte stredové vreteno a vyrezajte tak priestor na palivové drevo. Odtiaľ je to väčšinou otázka formovania bubna podľa vašich predstáv. Sarah a Joe zabrúsili kovovú peru bubna a vyhladili jeho drsné okraje pripevnením klapkového kolesa. Nakoniec pomocou drôtenej kefy vyčistili steny bubna, aby úplne odstránili všetku mydlovú penu, ktorá stále pretrváva z predchádzajúcej inkarnácie bubna.

Mohli by ste sa tam zastaviť, ale ak vás inšpirovala nekompromisná Sarahova zmysel pre štýl, dokončite veci tak, že dáte bubnu povlak čiernej vysokoteplotnej striekacej farby. Dôležité je tiež zvážiť zváranie na kvarteto nôh na základni. Možno skôr, ako si myslíte, sa môžete opekať s'moresom nad dokončeným projektom!

PRE VIAC: Dom a obr