Trávnik a záhrada

Najlepšie nožnice na živé ploty pre každú krajinu


Tvar a čistota vašich kríkov je rozhodujúcou súčasťou obrubníka. Či už máte husto upravený pozemok so všetkými druhmi živých plotov a stromov alebo jednoduchú sériu kríkov lemujúcich obvod, pravidelná údržba je rozhodujúca. Našťastie s dnešnými vyžínačmi výkonu je ľahké upravovať tento rast ako profesionál, čo vám ušetrí náklady na prenájom záhradníka.

Znížili sme rôzne typy nástrojov a najviac odporúčané modely, ktoré vám pomôžu pri výbere najlepšieho vyžínača pre potreby vašej nehnuteľnosti.

  1. NAJLEPŠÍ CELKOVÝ: DeWalt DCHT820B 20 V Li-Ion plotostrihovač
  2. NAJLEPŠÍ PLYNOVÝ VÝKON: Echo HC-152 plotenka na živé ploty
  3. BEST ELECTRIC: ČIERNY + DECKER HT22 4-Amp plotostrih
  4. NAJLEPŠIE NABITÉ BATÉRIE: BLACK + DECKER LHT321FF 20V MAX lítium-iónový PowerCommand plotostrih
  5. NAJLEPŠIA HODNOTA: Greenworks 22012 2.7-Amp Hedge Trimmer
  6. NAJLEPŠÍ DIZAJN: Akumulátorový plotostrihový súprava Makita XHU02Z 18V
  7. NAJLEPŠÍ KOMPAKT: Worx WG255.1 20 V MAX Lithium Power Share Akumulátorový plotostrihovač
  8. NAJLEPŠIE PRE TALL HEDGES: Sun Joe SJH902E 4-ampérový orezávač plotov

Nájdite svoj typ. Máte dve možnosti: plyn a elektrický. Vyberte si medzi nimi na základe toho, aký veľký výkon a prenosnosť potrebujete.

  • Plynové plotostrihy. Tieto tvrdé nástroje, ktoré vo všeobecnosti vyžadujú správny chod oleja aj plynu, majú tendenciu pracovať tvrdšie ako ich elektrické náprotivky. Nevýhodou väčšej sily je váha: Plynové plotostrihy môžu byť väčšie ako 10 libier, čo z neho robí výzvu na dosiahnutie vysokých kríkov.
  • Elektrické plotostrihy. Aj keď neposkytujú toľko energie ako modely s benzínovým džúsom, elektrické vyžínače sú zvyčajne ľahšie a uľahčujú ich použitie vo výške hrudníka alebo vyššej. Modely s káblovými káblami s nízkymi cenami ponúkajú nepretržité používanie, ale menšiu mobilitu, pretože sú zapojené do zásuvky - problém pre väčšie lodenice. Zastrihovače napájané z batérií znamenajú úplnú slobodu pohybu, musíte však pravidelne nabíjať alebo vymieňať batérie.

Vyberte rez nad zvyškom. Ďalším faktorom, ktorý treba vziať do úvahy, je, ako veľká vetva môže zastrihávač čeliť. Väčšina rezov cez vetvy až do hrúbky 1/2 palca, zatiaľ čo výkonnejšie modely zvyčajne zvládnu priemer až jeden palec. Skontrolujte veľkosť medzery medzi zubami čepele; čím väčšia medzera, tým vyššia je rezná kapacita. Väčšina zastrihávačov má medzeru medzi 3/8 až 3/4 palca, aby čisto spravovala bežné živé ploty.

Čo teda skutočne robí rez? Skúmali sme recenzie odborníkov, ktorí otestovali výbery vo svojich laboratóriách, a spotrebiteľov, ktorí do svojich zbierok pridali tieto nástroje na úpravu terénu, aby našli najnovšie modely.

1. NEJLEPŠÍ CELKOVÝ: DeWalt DCHT820B 20 V lítium-iónový orezávač plotov (batéria nie je súčasťou balenia)

11,5-libra DeWalt DCHT820B beží na výkonnej 20-voltovej lítium-iónovej nabíjateľnej batérii, ktorá je zameniteľná s hrsťou iných akumulátorových terénnych náradia DeWalt. Majitelia náradia berú na vedomie, že jeho výdrž na batérii trvá 20 až 40 minút, plný výkon. Jeho 22-palcové čepele sú dvojčinné, čo znamená, že sa pohybujú dvoma smermi, aby sa ľahko rozrezali cez vetvy až do 3/4 palca hrubé so 40 percentami menších vibrácií a zníženým hlukom. DCHT820B prichádza s 3-ročnou obmedzenou zárukou, 1-ročným bezplatným servisom a 90-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Kúpte teraz.


2. NAJLEPŠÍ PLYNOVÝ VÝKON: Nožnice na živé ploty Echo HC-152

Pri 11,8 librách je Echo HC-152 dobre vyvážený pre plynové náradie a stále dosahuje najvyššiu výkonnosť. Jeho dvojtaktný motor má komerčný systém na filtráciu vzduchu - na zníženie výparov - a 20-palcové čepele s vratným pohybom sú rezané britvou pre trvalú ostrosť a presnosť. Odborníci zaznamenávajú špeciálne funkcie ako tlmič hluku na tlmenie hluku a dizajn rukoväte „ľahko ovládateľný“. Zákazníci hodnotia tento nástroj rovnako vysoko, pričom okrem iného poznamenávajú, že tento nástroj môže „rezať vetvu z tvrdého dreva až na hrúbku 3/4 palca“. Kúpte teraz.


3. NAJLEPŠÍ ELEKTRICKÝ: ČIERNY + DECKER HT22 4-Amp plotostrih

Elektrický BLACK + DECKER HT22 je efektívny a cenovo dostupný s hmotnosťou iba 5,5 libier. Sľubuje ľahšiu manévrovateľnosť a menšie vibrácie ako bežné plynové vyžínače. to je elektrický model, ktorý potrebujete zapojiť, ale elektrické náradie môže stále upravovať malé a stredné dvory bez potreby prerušenia nabíjania. S motorom so 4 ampérmi a 22-palcovými čepeľami s dvojitou činnosťou vyrobenými z kalenej ocele dokáže HT22 zvládnuť vetvy až do priemeru 3/4 palca. Kúpte teraz.


4. NAJLEPŠÍ VÝKON Z BATÉRIE: ČIERNY + DECKER LHT321FF 20 V MAX lítium-iónový vyžínač

S plotovým zastrihávačom LHT321FF stanovil BLACK + DECKER zlatý štandard záhradných nástrojov napájaných z batérie. Jeho 20-voltová lítium-iónová batéria dokáže orezať až 3 000 štvorcových stôp v a jednorazový poplatok, Čepeľ má dĺžku 22 palcov a vyznačuje sa dvojakým účinkom na zvýšenie účinnosti a zníženie vibrácií. LHT321FF dokáže prerezať konáre až do priemeru 3/4 palca. Tento model je takmer 8 kilogramov „spoľahlivý a spoľahlivý“ podľa šťastných majiteľov domov, ktorí ho vlastnia. Kúpte teraz.


5. NAJLEPŠIA HODNOTA: Greenworks 22102 2,7 Amp Hedge Trimmer

Žací plotostrih Greenworks 22102 má menší motor (2 ampéry), ale tento výber rozpočtu neskočí na špičkových funkciách. Jeho 18-palcové oceľové čepele s dvojčinným účinkom preťajú končatiny hrubé inch palca, bez problémov. 22102 je tiež tichší ako plynové vyžínače a je jedným z najľahších odporúčaní v tomto zozname (asi 7 libier). Neobjednávaní odborníci z tretích strán to považujú za ideálnu voľbu pre malé záhrady, takže nezabudnite, že by ste ich mali vyhradiť na ľahké až stredné orezávanie. Kúpte teraz.


6. NAJLEPŠÍ DIZAJN: Sada akumulátorov na živé ploty Li-Ion Makita XHU02Z 18 V

Akumulátorový plotostrič s 12,5 kilogramami, ktorý má nulové emisie a vysoké hodnotenie zákazníkov, je jasným víťazom. Makita XHU02Z bude bežať až do 120 minút pri použití optimálneho nastavenia nízkej spotreby - a na úplné nabitie batérie je potrebných iba 40 minút. Zastrihávač dlhá dlhá životnosť batérie za 18-voltovú lítium-iónovú batériu, ktorá dodáva 22-palcovému rezaciemu nožu čistú a trvalú energiu. Výrobca sa môže pochváliť tým, že model Makita XHU02Z je 25-krát tichší ako porovnateľné modely. Kúpte teraz.


7. NAJLEPŠÍ KOMPAKT: Worx WG255.1 20 V MAX lítium power share akumulátorový plotostrihovač

Tento kompaktný, energeticky efektívny zastrihávač váži o niečo viac ako laptop - asi 6 libier. To, čo mu chýba vo veľkosti, tvorí sa pri moci. Zákazníci uvádzajú, že optimálna doba prevádzky prístroja Worx WG255 je 40 až 45 minút od 20-voltovej lítium-iónovej batérie. Oceľové nože s dvojakým účinkom sú medzitým chránené hliníkovým krytom odolným voči korózii a rezajú sa cez vetvičky a konáre do priemeru 9/16 palca. Kúpte teraz.


8. NAJLEPŠIE PRE VYCHÁDZAČKY: Sun Joe SJH902E 4-Amp teleskopický plotostrih

Pre vetvy mimo dosahu zabudnite na rebrík (ktorý môže byť nestabilný) a skúste zastrihávač živých plotov. Elektrický zastrihávač Sun Joe SJH902E má práve nastaviteľný stĺpik, ktorý potrebujete, ten, ktorý dosahuje výšky až 13 stôp. Potom sa 21-palcová kalená oceľová čepeľ pripája k otočnej hlave, aby dosiahla a rozrezala konáre až do hrúbky 7/10 palca. Jeho hmotnosť asi 9 libier bude vyžadovať určitú silu hornej časti tela na manévrovanie nad hlavou, ale väčšina spotrebiteľov je spokojná s týmto teleskopickým vyžínačom na skrátenie času na záhradu za cenu, ktorá si je vedomá rozpočtu. Kúpte teraz.