Ako na to a rýchle tipy

Ako: Vyčistite patiové vankúše


Keď príde čas na rozprestretie verandy alebo terasy na jar, čistenie vonkajšieho nábytku patrí k najvyšším v zozname úloh - najmä ak tieto vankúše boli v prvkoch celú zimu. Všetko, čo je vystavené vlhkosti, nie je pre tieto pohodlné kúsky dobré, pokiaľ ide o potenciál plesní.

Našťastie je veľa vankúšov navrhnutých s odnímateľnými poťahmi, ktoré sa dajú jemným cyklom skĺznuť a hodiť do práčky. (Vďaka bohu za zipsy so zipsom!) Ale aj keď vaše nemáte odnímateľné poťahy, stále môžete čistiť vankúše v rámci prípravy na letnú zábavu v prírode - postupujte podľa týchto jednoduchých krokov.

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Vákuum
- Vedro
- Teplá voda
- Kvapalina na umývanie riadu
- Borax
- Špongia
- Čistiaca kefa
- Záhradná hadica
- Uteráky
- Sprej na ochranu látok

KROK 1: Pokiaľ je to možné, vyberte z vankúšov na terasách a prajte ich v práčke.

Zhromaždite vonkajšie vankúše! Prípady vždy rozbaľte a preveďte ich umývaním podľa pokynov na štítkoch.

KROK 2: Vysajte patio vankúše.

Potom obráťte svoju pozornosť na vankúše. Odstráňte z nich všetky nečistoty a prach pomocou čalúneného príslušenstva vo vašom vysávači. Ak sú vaše vankúše všívané, nezabudnite ich opatrne spustiť cez medzery, švy a iné gombíky.

KROK 3: Vankúše umývajte rukou a namočte ich do roztoku vody a mydla.

Potom zmiešajte 1 polievkovú lyžicu saponátu do vedra teplej vody. Ak na nich majú vankúše pleseň, do roztoku pridajte ¼ šálky boraxu. Veľkorysý roztok napente do vankúšov a nechajte pôsobiť 15 minút.

Vidíte po namočení tvrdohlavé špinavé miesta? Naneste viac čistiaceho roztoku a potom škrabkou jemne vytrite škvrny.

KROK 4: Opláchnite záhradnou hadicou.

Z vankúšov na terasy dôkladne hadicu utrite. (Na túto úlohu nepoužívajte tlakovú umývačku, pretože by to mohlo poškodiť látku.)

KROK 5: Terénové vankúše vysušte uterákom čo najlepšie, potom nechajte na vzduchu.

Omotajte uterák okolo vankúša, aby sa zachytila ​​väčšina vody, a potom vankúš postavte na koniec, aby bol suchý na vzduchu. úplne, Uistite sa, že nezostala žiadna vlhkosť, inak sa ocitnete v stave opätovného rastu plesní. Vytiahnite fén, ak potrebujete!

KROK 6: Na vankúše na terase použite chránič látky.

Akonáhle sú vaše vankúše suché, nastriekajte ich látkovým chráničom, ako je napríklad Scotchgard Water & Sun Shield (k dispozícii na Amazone), aby ste im pomohli odolať špine a škvrnám od takých letných vecí, ako je rozliaty ovocný úder a kvapkajúce nanuky. Ak urobíte tento krok teraz, bude oveľa ľahšie udržať tieto vankúše čisté počas zvyšku leta!

Príprava vonkajšieho priestoru na sezónu môže byť veľa práce, ale stojí za to námahu. Po dokončení si môžete oddýchnuť a relaxovať s priateľmi a rodinou, užiť si letný kokteil alebo trochu grilovania a čakať, až sa objavia blikajúce svetlušky.