Ako na to a rýchle tipy

Ako: Odstráňte tesnenie


Aj keď tmel často trvá roky, nelepí sa navždy. Ak sa vaša farba zmenila, objavila sa prasklina alebo sa začala separovať, je čas na novú aplikáciu. Predtým, ako si budete môcť položiť novú guľôčku, musíte sa zbaviť tesnenia, ktoré už existuje. Aj keď nie je nesmierne ťažké odstrániť tesnenie, práca môže byť únavná. V každom prípade je najlepšie vedieť, s akým typom tmelu sa zaoberáte. Predtým, ako urobíte čokoľvek iné, skontrolujte tesnenie, aby ste zistili, či je založený na silikóne alebo vode. Kým silikónová zálievka je gumová a trochu rozťahovateľná, materiál na vodnej báze je podstatne tvrdší a má tendenciu sa oddeľovať. Niektoré odstraňovače tesnenia pracujú na oboch typoch; iní pracujú iba s jedným alebo druhým. Vyhnite sa spiatočnej ceste do obchodu a dbajte na to, čo kupujete.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Odstraňovač tesnenia
- Nástroj na odstraňovanie tesnenia (alebo nožový nôž)
- Zubná kefka
- Tmel
- Bielidlo
- Gumové rukavice

KROK 1
Po správnom vetraní pracovnej oblasti sa uistite, že ste dodržali všetky ďalšie bezpečnostné tipy uvedené v tlačených pokynoch pre zvolený odstraňovač tesnenia. (Goo-Gone vyrába obľúbenú viacúčelovú odrodu, ktorú si môžete objednať od Amazonu.) Keď bude hotový, pokračujte v nanášaní produktu na tmel, ktorý chcete odstrániť, a potom počkajte. Odstraňovač netesností namiesto toho, aby tmel zmizol, jednoducho zmäkne. Vo väčšine prípadov platí, že čím dlhšie necháte chemický odstraňovač sedieť, tým mäkšia a pružnejšia bude tesniaca hmota. Nechajte pôsobiť najmenej štyri hodiny. Všimnite si, že typická fľaša odstraňovača netesností obyčajne pokrýva asi 20 alebo 30 stôp čreva.

KROK 2
Keď je tesniaca hmota teraz mäkká, obráťte sa na ňu buď pomocou nástroja na odstraňovanie tesniacich materiálov (príklad na Amazonu) alebo jednoduchým nástrojovým nožom. Pri manipulácii s nimi buďte opatrní, pretože na obidvoch stranách tesniacej lišty existuje riziko poškriabania materiálu. Ak odstraňovač vykonal svoju prácu, mal by sa z neho vytiecť pomerne ľahko. Na akékoľvek pretrvávajúce zvyšky, najmä v štrbinách, použite zubnú kefku alebo stierací nôž.

KROK 3
Niekedy môžu byť tieto posledné zvyšky tesnenia pozoruhodne tvrdohlavé. Ak stojíte proti nejakému tmelu, ktorý neprestane, jednou z možností je zakryť zvyšný tmel handrou namočenými v alkohole a nechať ich niekoľko dní na mieste. Chcete priamejšiu metódu? Používajte buď horúcu pištoľ alebo sušič vlasov. Pri oboch postupoch dávajte pozor, aby ste neprehriali priľahlý materiál (najmä plast môže byť náchylný na vysoké teploty). Zvyšok, ktorý bol vystavený teplu, by mal nakoniec zmäknúť do bodu, keď ho môžete odstrániť pomocou nástroja na odstránenie, žiletky, kefy alebo stierky.

KROK 4
Dokončite úlohu vyčistením povrchu, na ktorom sedela tesniaca hmota. Tu môže byť nahromadená pleseň a mydlová pena. Na ošetrenie plesne aplikujte vodou riedené bielidlo bavlnenou handrou. V prípade mydlovej peny používajte rovnakú techniku, ale namiesto bielidla sa rozhodnite pre domáci sprchový čistiaci prostriedok (trik zvyčajne zodpovedá zmesi octu a vody).

Pri správnych materiáloch, skromnom množstve know-how a, samozrejme, troche šťastia, môže byť proces odstraňovania tmelu dosť bezbolestný. V domácich vylepšeniach, tak ako v živote, je trpezlivosť cnosťou. Urobte si čas, aby ste túto prácu vykonali správne.