Interiérový dizajn

Najlepšie zatemňovacie závesy do spálne


S rastúcimi hodinami denného svetla sa zvyšuje aj potreba zakrytí, ktoré môžu v skorých hodinách zatemniť miestnosť. V skutočnosti, kvôli celkovému zdraviu a wellness, Národná nadácia pre spánok podporuje používanie zatemňovacích závesov „aby vaše telo zostalo v režime spánku, až kým sa nezobudí a nezačne deň“.

Našťastie, dobrý nočný spánok nevyžaduje veľkú investíciu - v skutočnosti môže vyjsť na 7 až 30 dolárov za panel. A robia viac ako len blokovať prebytočné prirodzené svetlo v lete. Celoročné vysoko kvalitné zatemňovacie závesy tiež odfiltrujú určité znečistenie hlukom (ďalšie narušenie prirodzených rytmov tela) a podporujú úspory energie. V zime tieto špeciálne látky zachytávajú teplo v interiéri, zatiaľ čo v lete blokujú vstup svetla a žiarenia do vášho domu. V ktorejkoľvek sezóne vyhráte tým, že šetríte energiu a šetríte peniaze za účty za energie.

Pri výbere zostavy sa dozviete, čo treba hľadať a prečo ich považujeme za najlepšie zatemňovacie závesy:

  1. NAJLEPŠIE PRE OBCHODY: Zatemňovacie závesy Miuco do spální
  2. NAJLEPŠIA HODNOTA: Zatmenie zatemnenia pre spálne
  3. NAJLEPŠIE FARBY PASTELU: Najlepšie domáce módne mix a záclony
  4. NAJLEPŠÍ PRE VEĽKÉ OKNÁ: NICETOWN Grommet Top Blackout Curtain
  5. NAJLEPŠÍ CELKOVÝ: Zatemňovacie okná PONY DANCE

Napriek ťažkému temnému obrazu, ktorý názov vyvoláva, zatemňovacie závesy môžu byť esteticky príťažlivé. Prichádzajú v rade tkanín, štýlov a farieb, aby vyhovovali každej spálni, domácej kancelárii a obývacej izbe. Pri porovnávaní možností sa zamerajte na nasledujúce tri hľadiská.

Veľkosť

Väčšina zatemňovacích závesov má štandardnú šírku (42 alebo 52 palcov na panel) a rozsah dĺžok. Zatemňovacie závesy však nájdete v mimoriadne malých a veľmi veľkých šírkach a dĺžkach, v závislosti od tvaru a veľkosti okna a tyč zvolíte inštaláciu s ním. Ak chcete maximalizovať účinnosť blokovania svetla, postupujte podľa týchto tipov:

  • Najskôr zdvihnite závesnú tyč nad okno, aby z nej nemohlo preniknúť žiadne svetlo.
  • Podobne roztiahnite tyč o dve až tri palce na oboch stranách rámu okna. Môžete si zvoliť použitie ovinovacích prútov, ktoré spájajú konce tyčí so stenou, na zablokovanie vstupu ešte väčšieho množstva svetla.
  • Akonáhle je tyč nainštalovaná, zmerajte ju od hornej časti tyče po spodok rámu okna alebo podlahy, v závislosti od toho, ako ďaleko chcete, aby sa vaše záclony rozširovali.

Štýl

Dva najbežnejšie štýly zatemňovacích závesov sa líšia v spôsobe zavesenia: priechodky verzus vrecko na prúty.

  • Vrecká na prúty umožňujú látke prekĺznuť priamo cez závesovú tyč, čím bránia vniknutiu väčšieho množstva svetla do vašej izby. To má tendenciu mať klasický, elegantný povrch.
  • Priechodky majú často široké otvory, cez ktoré prechádzajú záclonové tyče. Pri tomto štýle je mimoriadne dôležité umiestniť tyč dostatočne vysoko na stenu, aby otvory pre priechodky nezvisli nad oknom a nenechali svietiť. Tieto kovové akcenty sú však uprednostňované pre trochu modernejší a modernejší nádych, ktorý prinesú k oknám.

Niektoré zatemňovacie závesy majú tiež vážený spodný lem alebo magnetický pásik, ktorý ďalej utesňuje akékoľvek presakovanie. Ak to zvolíte, nainštalujte tieto záclony podľa pokynov na značke a uistite sa, že magnetický prúžok nie je viditeľný, keď sú záclony stiahnuté späť.

Nepriehľadnosť

Zatiaľ čo niektoré závesy tvrdia, že sú „zatemnené“, venujte pozornosť materiálu, farbe a hustote väzby, ktoré ovplyvňujú schopnosť závesu udržať svetlo mimo dosahu. Vyhľadajte značky, ktoré ponúkajú polyesterovú tkaninu s trojitou väzbou a poskytujú špecifické percento blokovaného svetla. Blokovanie 85 až 98 percent svetla je najlepšie pre spálne, napríklad tam, kde by ste mohli chcieť trochu okolitého svetla, aby ste mohli navigovať po miestnosti v tme.

Aj keď značka inzeruje 100 percent blokovanie svetla, toto tvrdenie závisí od toho, koľko svetla vstupuje do vášho domu, či už je to prírodné alebo umelé, a či svieti priamo do vašej izby. Ak sa chcete čo najviac priblížiť k 100% redukcii svetla, zamerajte sa na čiernu alebo tmavšiu tkaninu. Aj keď ľahšie látky môžu stále blokovať značnú časť svetla, čierna absorbuje teplo, svetlo a zvuk lepšie.

Nasledujúcich päť záclon standout kombinuje naše obľúbené vlastnosti (ako sú látky s trojitou väzbou a vážené lemy) a optimálnu úroveň krytia. Skontrolujte ich!

1. NAJLEPŠÍ PRE ZARIADENIA: Závesy Miuco Blackout pre spálne (dva panely)

Tieto panely na stmavnutie miestnosti sú dodávané vo farbe dúhy (celkom 18 odtieňov) a troch rôznych dĺžkach (52 palcov na 63 palcov, 52 palcov na 84 palcov a 52 palcov na 95 palcov), aby každý spotrebiteľ mohol nájsť presne to, čo sa hodí pre návrh ich izby. Každý panel ľahko stúpa s ôsmimi kovovými priechodkami a vďaka váženým hranám padá bez vrások. Samotná látka - obojstranná polyesterová zmesová tkanina s trojitou väzbou - ponúka hrubý, luxusný vzhľad a dojem. Možno to najdôležitejšie znamená, že tmavšie farby môžu zaistiť 90 až 98 percentné blokovanie svetla a UV (ultrafialového) žiarenia.

2. NAJLEPŠIA HODNOTA: Zatemnenie zatemnenia pre spálne (jeden panel)

Záclony vedúceho odvetvia sú skonštruované technológiou Thermaback, špeciálnou penovou vrstvou, ktorá zvyšuje izoláciu, ktorá blokuje svetlo aj zvuk. Na úrovni Blackout spoločnosti Eclipse je táto sada navrhnutá tak, aby blokovala 98 až 99 percent svetla - a 40 percent hluku - vstupujúcich do vašej izby. Táto úroveň krytia je ideálna pre spálne, kde potrebujete dostatok tmy na spanie, ale nie toľko, že sa nemôžete v noci pohybovať okolo prekážok. Vyberte si z piatich bohatých farieb a troch dĺžok: 42 palcov na 63 palcov, 42 palcov na 84 palcov a 42 palcov na 95 palcov. Spevnené kovové priechodky umožňujú ľahkú inštaláciu.

3. NAJLEPŠIE FARBY NA PASTEL: Najlepšie domáce módne mixovacie a zápasové záclony (štyri panely)

Svetlejšie farby neblokujú svetlo tak efektívne ako tmavšie odtiene, takže môže byť ťažké nájsť zatemňovacie závesy v bielych alebo sivobielych odtieňoch. Nie je určená pre najlepšiu domácu módnu líniu Mix & Match, ktorá obsahuje 29 jemných farebných kombinácií v dĺžkach 63 palcov a 84 palcov. Táto sada vrstiev obsahuje dva priehľadné panely na vrchu dvoch zatemňovacích závesových panelov pre celkový svetlý a vzdušný vzhľad stále môže sa pochváliť až 99 percentnou blokádou svetla. Jednou z výhod všestranného vzhľadu je, že keď sa usporiadate na dvojité závesové tyče, môžete sa rozhodnúť odísť iba číre panely z tylu z polyesteru nad našimi oknami počas dňa pre maximálne osvetlenie. Potom zatvorte silnejšiu zatemňovaciu oponu pod posteľou, aby ste mohli kedykoľvek v priebehu roka získať ďalšie súkromie, úsporu energie a ľahké blokovanie.

4. NAJLEPŠÍ PRE VEĽKÉ OKNÁ: NICETOWN Grommet Top Blackout Curtain (jeden panel)

Posuvné terasy a veľké okná s obrázkami môžu konečne dosiahnuť určité súkromie vďaka mimoriadne veľkým panelom ponúkaným spoločnosťou NICETOWN. Áno, tento panel zatemňovacej clony sa dodáva v šiestich veľkostiach, od 52 palcov po 63 palcov až po 100 palcov až 108 palcov. Samotná látka je z trojuholného polyesteru, ktorý blokuje až 95 percent vonkajších svetelných zdrojov. Strieborné priechodky umožňujú jednoduchú inštaláciu, zatiaľ čo jej 14 výrazných farieb ponúka veľa možností, ako prispôsobiť vášmu životnému priestoru kontrast alebo ho pridať do jeho kontrastu.

5. NEJLEPŠÍ CELKOVÝ: Zatemňovacie závesy okna PONY DANCE (dva panely)

Pre elegantné, cenovo dostupné a efektívne zatemňovacie závesy nehľadajte nič iné ako PONY DANCE. Jeho polyesterové panely sa dodávajú v troch štandardných veľkostiach (52 palcov po 45 palcov, 52 palcov po 54 palcov a 52 palcov po 72 palcov) a 10 klasických farbách. Aj keď je spektrum v rozsahu od čiernej po čisto bielu, výrobca odporúča pre dosiahnutie najlepšej sily blokujúcej svetlo tmavšie odtiene. Na nich môžete očakávať 85 až 95 percentné blokovanie svetla a výrazné zníženie okolitého hluku. Inštalácia vrecka na tyč je všestranná, takže môžete zavesiť záves priamo na tyč alebo použiť vlastné závesy na záclony.