Skladovanie

Tipy pre profesionálov: 5 stratégií riešenia najhorších zón neporiadku


Zdá sa, že sa v každej domácnosti hromadí veci vždy v jednej konkrétnej oblasti, či už ide o kuchynskú zásuvku, vstupnú plochu alebo vzdialený roh zriedkavo používanej miestnosti. S miestami v deviatich veľkých mestách má organizačná služba NEAT metóda veľa skúseností s pomáhaním ľuďom zastaviť to, čo sa často cíti ako neustály príliv neporiadku. Čo robí metódu NEAT takou požiadavkou? Nielenže váš dom dajú do poriadku; nastavia vás tak, aby ste to udržali. „Váš priestor robíme funkčným spôsobom, ktorý pracuje pre vás tak, aby ste ho pri odchode ľahko udržali,“ hovorí Marissa Hagmeyer. Požiadali sme NEAT Method o radu, ako odstrániť silný vplyv magnetov na chaos, s ktorým všetci žijeme. Čítajte ďalej a dozviete sa prekvapivo - to je prekvapivo prostý- kategórie vašich zón náchylných na neporiadok.

1. Buďte v kuchyni čistí.„Ak to vidíš, použiješ to; ak nemôžete, zabudnete, že je tam, “hovorí Hagmeyer, ktorý uprednostňuje priehľadné kontajnery, drôtené koše a odstupňované stojany pre špajzu a skrinky. Vyzbrojení organizátormi, ktorí skutočne predvádzajú tovar, zoskupujú podobné položky. "Ak sú všetky vaše potreby na pečenie na jednom mieste, nebudete mať žiadne tri poháre škorice zaberajúce miesto," vysvetľuje. Pamätajte tiež: Ak to nemôžete jesť, piť alebo variť, vyhoďte ho z kuchyne. Nezáleží na tom, že na to nie je žiadny priestor - špina je jednoducho nehygienická. "Videli sme pracovné dosky posiate poštou, trubice opaľovacieho krému, dokonca aj kefy na vlasy," hovorí Hagmeyer.

2. V obývacej izbe udržiavajte veko.
"Kdekoľvek sa tvoja rodina najviac zíde, tak bude aj neporiadok," hovorí Hagmeyer. To je zlá správa, pretože miestnosti, v ktorých sa stretávame, sú tie, ktoré často chceme vyzerať najčistejšie. Riešenie? Vložte svoje časopisy, hračky, pomôcky a ďalšie do košov a košov, ktoré môžete vyzerať do, nie prostredníctvom. Medzitým nastavte limit. „Kľúčom nie je iba skrývať veci, ale vyhnúť sa prekročeniu maximálnej kapacity,“ hovorí Hagmeyer. „Po naplnení nádoby už nemôžete pridať ďalšiu položku, kým ju nevymažete.“

3. Zamerajte sa na efektívnosť kúpeľa.
„Ráno sa počíta každú sekundu,“ hovorí Hagmeyer, „takže odstraňovanie neporiadkov v kúpeľni vás dostane rýchlejšie zo dverí.“ Vyhoďte vypršanú kozmetiku, vitamíny, lieky - všetky tie kúsky a bobule, ktoré vám sťažujú nájdite a uchopte, čo potrebujete. Akonáhle ste rozriedili radov, pozrite sa na zostavy toho, čo zostalo, a premiešajte všetko, čo už nepoužívate. "Američania sú zbláznení do starostlivosti o výrobky, ale zriedka dokončujeme všetko, čo sa snažíme, takže sme skončili s množstvom naplnených fliaš," vysvetľuje. Bez zbytočného spotrebného materiálu z obrázka by vás prekvapilo, koľko miesta vám zostáva na uloženie vašich každodenných vecí. Udržujte osoby v dosahu ruky a venujte pozornosť malým detailom. Napríklad, ak máte pravú ruku, udržiavajte potreby na pravej strane police.

4. Znova vložte zásuvky.
O zásuvkách do komody je trochu známe tajomstvo: Pravdepodobne sa do nich zmestíte viac a bez toho, aby ste niečo vytiahli. Maximalizácia obmedzeného priestoru závisí od použitia správnej techniky. "Namiesto skladania tričiek tradičným spôsobom pridajte jeden ďalší záhyb, aby ste vytvorili kompaktnejší obdĺžnik," hovorí Hagmeyer. „Potom, namiesto stohovania, vsuňte tričká do zásuvky rovnako ako v priečinku so súbormi.“ Systém funguje pre svetre, rifle, šály - všetko, čo môžete zložiť, môžete odložiť.

5. Prineste krásu do osobného priestoru.
to je tvoj dielňa, remeselnícka miestnosť, záhradný prístrešok, čokoľvek - tak to nie je vaše právo nechať si to špinavé, ak ste to, čo chcete? Iste, ak vám nevadí strieľať sa do nohy. „Mayhem neprispieva k produktivite ani k potešeniu. Organizácia v oblasti domácich majstrov vám pomôže urobiť viac, “hovorí Hagmeyer. "Navyše, tieto miesta by vás mali inšpirovať!" Ako je to pre ospravedlnenie, aby ste sa naštvali na seba? V mene produktivity choďte do koša bez ohľadu na to, čo staré kávové konzervy nahrádzajú organizátorov a doprajte si krásne a funkčné skladovacie predmety. Určite vás prinútia nielen začať svoje projekty, ale vlastne skončiť ne.